۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
سفارش قطعه صنعتی

توربین های موجی ژاپنی

پینیون-اخبار-توربین های موجی ژاپنی

توربین های موجی ژاپنی با ترکیب تولید و محافظت 

موسسه علمی و فناوری اوکیناوا ژاپن (OIST) نوع جدیدی از توربین طراحی کرده که علاوه بر تولید برق، همزمان از خطوط ساحلی در برابر فرسایش محافظت میکند.

wave-turbin-Japanese

پروژه مبدل انرژی موج (WEC) شامل توربین های متعددی در خط ساحلی است که از درهم شکستن موج انرژی بدست می آورد. توربین ها مانند تتراپاد های بتنی و موج شکن های مورد استفاده در سواحل سرتاسر جهان، باعث کاهش قدرت دریافتی اقیانوس ها می شود و به محدود کردن فرسایش کمک می کند.

پروفسور تیسامورو شینتاکی مدیر پروژه گفت: به طرز شگفت انگیزی، 30 درصد از سواحل دریا در ژاپن با تتراپادها و موج شکنها پوشیده شده است، که با استفاده از تنها 1 درصد از ساحل دریای اصلی ژاپن می توان حدود 10 گیگاوات انرژی معادل 10 نیروگاه هسته ای است تولید کند.

به گفته محققان، توربینها باید توانایی مقاومت در مقابل موج خشن همچنین شرایط آب و هوایی شدید مانند طوفانها را داشته باشند. با الهام بخشی از باله دلفین ،توربین 5 پره انعطاف پذیر  با قطر 70 سانتی متر دارد که به همه مکانیزم اجازه می دهد مانند یک گل خم شود. پره های انعطاف پذیر نیز برای چرخش با سرعت هایی که برای زندگی دریایی خطرناک نیستند، کالیبره شده اند. در پشت پره ها، یک ژنراتور الکتریکی مغناطیسی دایم در یک پوشش سرامیکی ضدآب قرار گرفته است و انرژی بوسیله یک کابل به سمت ساحل باز می گردد.

CPG-WEC

تیم OIST معتقد است توربین ها می توانند در مکان هایی که تتراپاد ها هستند قرار بگیرند و به عنوان یک مانع اولیه عمل کرده و امواج را در قدرتمندترین حالت  دریافت کنند. مسیرهای تعمیر و نگهداری موجود برای تتراپادها می توانند برای توربین ها استفاده شوند که پیش بینی می شود ده سال عمر مفید داشته باشند. فاز بعدی تحقیق، نصب دو توربین WEC نیمه مقیاس در یک خط ساحلی است که چراغ های LED را روشن می کند، اما شینتاکی امیدوار است که این سیستم یک روز به طور گسترده استفاده شود.

“شینتاکی: من سیاره زمین را دویست سال بعد تصور میکنم و امیدوارم این توربین ها در هر ساحل که نصب شده اند بی سر و صدا و با خیال راحت کار کنند.”

منبع : The Engineer

سید محمد حجازی
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

44 − 40 =

حمایت