۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
سفارش قطعه صنعتی

رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ استوانه ای

در این نوع بلبرینگ ها به جای ساچمه های کروی از استوانه ای استفاده شده است. این امر موجب می شود که رولرهای استوانه ای سطح تماس بیشتری با راهگاه خارجی داشته باشند و بار وارده شده به آن در سطح بیشتری توزیع می شود. متعاقبا آنها، ظرفیت بار شعاعی نسبتا زیادی دارند و برای سرعت های بالا مناسب هستند. بنابراین بلبرینگ های استوانه ای دو ردیفه تحمل نیرویی بسیار بیشتری دارند و اساسا برای ماشین ابزار های دقیق مورد استفاده قرار می گیرند.

در این بلبرینگ ها معمولا قفسه هایی از استیل فشرده یا برنج ماشین کاری شده استفاده می شود، اما گاهی وابسته به کاربرد آنها، قسه های پلی آمیدی نیز موجود هستند.

بلبرینگ های استوانه ای همچنین در حالت بدون قفسه نیز موجود می باشند که در این حالت کاملا از ساچمه پر می شوند که این امر باعث تحمل نیروهای بسیار بییشتر می شود.

رولبرینگ استوانه ای (Cylindrical Roller Bearings) برای بارهای شعاعی سنگین و سرعتهای بالا مناسب می باشد. 

thrust-cylindrical-roller-bearings

جهت سفارش محصول با ما تماس بگیرید: ۰۳۱۳۲۳۵۷۱۴۸

رولربیرینگ استوانه ای یک ردیفه  (Single Row Cylindrical Roller Bearings)

طراحی این رولربیرینگ ها به نحوی است که یکی از حلقه های داخلی یا بیرونی، از یک یا دو طرف لبه نداشته و لذا رولربیرینگ قابلیت تفکیک شدن دارد. این امر در مواردی نظیر جا زدن و در آوردن رولربیرینگ ها به خصوص در مواردی که انطباق باید تداخلی باشد، موجب تسهیل کار می شود.
این نوع برینگ ها ضمن قابلیت در تحمل بارهای سنگین، قادر به چرخش با سرعتهای بالا نیز هستند. رولربیرینگ های استوانه ای تا دمای 150ºc بدون تغییر سایز، قابلیت کارکرد دارند. پنجره ساچمه آنها نیز در انواع پلی آمیدی، فولادی وبرنجی بسته به هر سری اندازه تولید می شود.

CylindricalBearings

منبع:

کاتالوگ شرکت SKF

سایت astbearing

سید محمد حجازی
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

51 − 43 =

حمایت