۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
۰۳۱-۳۲۳۵۷۱۴۸ ۸:۰۰-۱۷:۰۰ اصفهان - بزرگراه شهید خرازی - نبش کوچه ۷۷ - ساختمان آرتاک - واحد ۲
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
سفارش قطعه صنعتی

متریال پیچ و مهره

متریال پیچ و مهره

در ساخت اتصالات و علی الخصوص در پیچ و مهره و همینطور واشر از متریالی استفاده میشود که متداول ترین آنها عبارتند از:

 

فولاد با پوشش روی (Zinc-plated steel)

mat-zinc-plated

این ماده فولاد کم کربنی است که برای موارد عمومی و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. پیچ های با این متریال نسبتا ارزان هستند و به جهت مقاومت در برابر خوردگی متوسطی که دارند برای استفاده در محیط های خشک و محیط داخل ساختمان مناسب هستند. رنگ این نوع از اتصالات بسته به نوع فرایند ساخت، در دو رنگ مایل به آبی و زرد موجود است.

 

فولاد گالوانیزه شده با روش غوطه وری گرم (Hot-dipped galvanized steel)

mat-galvy

فولاد گالوانیزه شده با روش غوطه وری گرم، دارای یک پوشش روی ضخیم تر است تا مقاومت در برابر خوردگی بهتری داشته باشد. این نوع از متریال پیچ و مهره، برای استفاده در فضای باز مناسب است و به دلیل ضخامت این پوشش، پیچ ها و واشر های گالوانیزه شده، تنها برای استفاده در کنار پیچ های گالوانیزه شده سازگاری دارند. این پوشش معمولا پرداخت نهایی خشن و رنگ خاکستری خسته کننده ای دارد.

 

جهت سفارش محصول با ما تماس بگیرید: ۰۳۱۳۲۳۵۷۱۴۸

 

فولاد ضد زنگ (Stainless steel)

mat-stainless

فولاد ضد زنگ، مقاومت در برابر خوردگی خوبی ارائه می دهد. پیچ و مهره با این جنس برای استفاده در فضای باز و کاربرد های دریایی مناسب است، اما گران تر از فولاد گالوانیزه شده است.

فولاد با پوشش کروم و نیکل (Chrome and nickel plated steel)

mat-chrome-plated

متریال پیچ و مهره این نوع از فولاد با پوشش کروم و نیکل دارای ظاهری صاف و براق است. این نوع از پوشش، مقاومت در برابر خوردگی در حد متوسط ارائه می دهد.

 

برنج و برنز (Brass and bronze)

mat-brass       mat-bronze

برنج و برنز از آلیاژ های مس هستند که مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. گرانتر از فولاد هستند و معمولا برای موارد تزئینی استفاده می شوند. رنگ آنها میتواند به صورت قابل توجهی متفاوت باشد.

 

آلیاژ فولاد (Alloy steel)

mat-alloy-steel

آلیاژ فولاد، بسیار سخت است و همراه با پوشش اکسید سیاه و روغن، یا یکی از آنها می باشد. مقاومت در برابر خوردگی در این نوع متریال ناچیز است.

مشاوره

منبع:

وبسایت “Bolt Depot”

درباره نویسنده

علی طحانی فارغ التحصیل در رشته مهندسی مکانیک هستم، علاقه به دنیای فناوری باعث شد تا اطلاعات خود را در رابطه با ویژگی‌های قطعات مکانیکی و همچنین اخبار تکنولوژی را از طریق وبسایت پینیون به اشتراک بگذارم.
4 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

47 − 40 =

حمایت