fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
عضویت
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تایرهای کروی برای حرکت خودروهای بدون سرنشین (autonomous cars)

تایرهایی که برای آینده ماشین های خودکار در نظر گرفته شده اند به صورت کروی می باشند و می توانند به کمک پرینترهای سه بعدی ساخته شده و از طریق صفحات مغناظیسی به بدنه خودرو متصل شوند.

spherical-tyres

خودروهای بدون سرنشین ماشین هایی هستند که دارای سنسورهایی برای بررسی محیط پیرامون خود بوده و می توانند بدون سرنشین انسانی حرکت کنند که در لغت انگلیسی به autonomous car و یا driver-less car, self-driving car, robotic car نیز معروف هستند.

این آینده ایست که توسط گودیر تجسم شده، کمپانی که برای ۱۱۷ سال متمادی تولید کننده تایر بوده که امسال در نمایشگاه خودرو ژنو با طراحی مفهمومی Eagle-360 خودنمایی کرده است.

به عنوان طراحی مفهومی، آج های لاستیک Eagle-360 می تواند الگویی از مرجان مغزی (brain coral گونه ای از مرجان دریایی که شبیه مغز انسان است) باشد. سنسورهای تعبیه شده در این تایر می تواند شرایط جاده را ثبت کرده و این اطلاعات را به خودرو و یا سایر خودروها انتقال دهد.

جان کلود کین رئیس کمپانی goodyear EMEA می گوید: “هرچند این صرفا طراحی مفهومی از یک تایر می باشد، نمایش دهنده تعدادی از بهترین تفکرات ابداعی شرکت گودیر و اینکه چگونه نیاز رانندگان در آینده جهت دهی می شود، می باشد.”

“براساس تحقیقات اخیر ما، میدانیم که رانندگان جوان به دنبال خودروهای هوشمند و سازگار با محیط زیست هستند که قسمتی از حمل و نقل آینده بوده و قابلیت اعتماد و ایمنی موارد کلیدی برای آنها می باشد.”

منبع:

وبسایت The Engineer

سید محمد حجازی
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

2 + 7 =

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:  ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱