دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

دریافت بودجه ۳/۱ میلیون یورویی برای تولید انرژی جزر و مدی

تامین بودجه برای تولید انرژی از جزر و مد آبهای جزیره اورکنی(یکی از جزایر اسکاتلند) از طریق طرح FTI (راه سریع نوآوری) انجام شد.

windturbines

کمسیون اروپا برای حمایت از آزمایشات انرژی جزر و مدی و در نهایت پرده برداری از این طرح در آب‌های اسکاتلند ۳/۱ میلیون یورو پرداخت کرد. این بودجه از طریق طرح FTI به این پروژه تخصیص داده شد و بین دو پروژه InToTidal و Ocean 2G تقسیم شد.

با رهبری شرکت توربین Tocardo، پروژه InToTidal راه حل استقرار یکپارچه برای شرکتهای توربین‌ جزر و مدی مشخص خواهد شد. شرکای این پروژه، مرکز انرژی دریایی اروپا (EMEC)، گروه مهندسی Leask Marine و Ifremer می‌باشند.

پروژه Ocean 2G به رهبری Magallanes و همراهی EMEC, Leask Marine and ABB برای کمک به توسعه نسل دوم تکنولوژی جزر و مد خواهد بود.


آقای اولیور رگ (Oliver Wragg)، مدیر تجاری EMEC می‌گوید:

این خبر فوق العاده ای برای بخش انرژی اقیانوس است. من واقعا خوشحالم که اتحادیه اروپا از انجام آزمایشات و اجرای آنها یک حمایت تمام عیار انجام داد تا کمکی باشد برای پیشرفت به سوی یک صنعت تجاری با دوام.

او در ادامه می‌گوید: تضمین امنیت سرمایه گذار خارجی برای انجام آزمایشات واقعی تکنولوژی انرژی اقیانوس کار بسیار مشکلی است. به همین خاطر حمایت مالی در این مرحله از توسعه تکنولوژی واقعا حیاتی است. همکاری مرکز موج EMEC و سازمان آزمایش جزر و مدی که برای کمک به حداقل رساندن هزینه «جذب رطوبت فلز» طراحی شده است یک همکاری موفق برای اثبات عملکرد فن آوری و در نتیجه کمک به وارد شدن سرمایه گذاری خصوصی به این بخش می‌باشد.

 

منبع:

وبسایت مرکز انرژی دریایی اروپا (EMEC)

علی طحانی
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image