fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
عضویت
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

رونمایی از خودروهای بدون سرنشین برای رقابت در مسابقات فرمول E

roborace-car

سازمانی که مسابقات فرمول E سری موتورهای الکتریکی را اداره می کند اولین تصاویر از خودرویی را منتشر کرد، که در مسابقات آینده روبوریس (RoboRace) سری ماشین های بدون سرنشین شرکت خواهد کرد تا در مسابقات جاده در این فصل همراهی کند.

مدیر ارشد طراحی “دنیل سیمون” (Daniel Simon) – کسی که کارهای گذشته اش شامل تصاویر کامپیوتری از خودروهایی است که در فیلمهای علمی تخیلی بکار گرفته شده است می گوید: زیبایی شناسی و اصول زیبایی در طراحی آینده خودروهای رباتیک به اندازه اصول آیرودینامیک حائز اهمیت می باشد.

مطابق با اولین دوره مسابقات فرمول E، در اولین دوره از مسابقات روبوریس همه تیم ها از خودرو یکسانی استفاده خواهند کرد، اما نرم افزار و سیستم هوش مصنوعی (AI) آن را خودشان تامین خواهند کرد (در فصل جاری مسابقات فرمول E، به شرکت کنندگان اجازه داده شد سیستم انتقال قدرتشان را توسعه دهند). مسابقات روبوریس ویژگی های مسابقات ePrix (مسابقاتی که انسان راننده خودرو می باشد) را خواهد داشت و سرپرست مسابقات دنیس فردلوف (Denis Sverdlov) می گوید روبوریس یک ساعت طول خواهد کشید و مسیری مانند ماشین های فرمول E خواهد داشت.

roborace-car-face

خودرو روبو (RoboCar) به گونه ای طراحی شده است که براق به نظر برسد. سیمون می گوید: ” برای ما بسیار مهم بود که نیروی اضافی رو به پایین، بدون اضافه کردن قست هایی به خودرو ایجاد کنیم تا در یک نگاه زیبا به نطر بیاد”.  ” این امر تا حد زیادی امکان پذیر شده است که از کف خودرو به عنوان قطعه اصلی ایرودینامیک استفاده کنیم و در حال حاضر ما در حال توسعه قسمت های فعال بدنه هستیم که بیشتر ارگانیک و بدون درز می باشند”.

سیمون بیشتر بر این موضوع تاکید دارد که این خودرو یک ماشین مسابقه می باشد. او می گوید: “روبوریس بیشتر برای رقابت می باشد تا تفریح. بنابراین- و به عنوان امری کاملا غیرمعمول در جهان مسابقات امروز- زیبایی بسیار زیاد در دستور کار ما قرار داشت”. “هدف من ساخت خودرویی بود که همه فواید یک خودرو بدون سرنشین را داشته باشد بدون اینکه کمی از زیبایی آن کاسته شود و به این خاطر مهندسین مسابقات ماشین سواری و مهندسین آیرودینامیک از ابتدای کار با من کار کرده اند تا تعادلی بین این دو برقرار شود.”

فردلوف در تایید سخنان سیمون می گوید: “ما این رقابت ها را؛ مسابقات جهانی هوش (global championshipof intelligence) نامیدیم تا چالشی را برای باهوش ترین ذهن های دنیا باز کنیم، بنابراین، این خودرو باید یکی از هوشمندانه ترین خودرو هایی باشد که ساخته شده است و با تشکر از دنیل همچنین باید زیباترین خودرویی باشد که تا بحال سطح جادها را لمس کرده است”

هنوز مواردی زیادی هست که می تواند درباره روبوریس نشان داده شود و مطرح کرد.

تاکنون، هیچ تیمی برای شرکت در این مسابقه اعلام رسمی نکرده است، و اگرچه مسئولین این مسابقات بر این باورند که ۱۰ تیم و هرکدام با دو خودرو در این رقابت شرکت خواهند کرد، اما هنوز تایید نشده است. سازمان دهندگان این مسابقات می گویند که در حال توسعه سیستم های مجازی واقعی می باشند تا بینندگان اجازه تجربه مسابقات ماشین سواری را نسبت به روش های معمول روبروی تلویزیون را داشته باشند.

 

منبع:

The Engnieer

سید محمد حجازی
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

32 + = 41

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:  ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱