fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
خرید مطمئن
رضایت مشتری
عضویت
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

میکروسکوپ های کاغذی یا FoldScope

میکروسکوپ های کاغذی

2a14beb1aee2d71c6fecb12f25c690f7_L[1]

اوریگامی و اینبار ساخت یک میکروسکوپ

میکروسکوپ های اوریگامی یا به عبارت دیگر میکروسکوپ های تا شونده، (Fold Scope)، از جنس کاغذ هستند و به راحتی در جیب جا می شوند. این نوع میکروسکوپ ها بسیار ارزان قیمت بوده و قیمتی باورنکردنی حدود ۱ دلار دارند. این نوع میکروسکوپ ها وزنی حدود ۱۰ گرم دارند. می توان این میکروسکوپ را در کمتر از ده دقیقه بوسیله اجزای آن که کاغذ، لنز، چراغ LED و قطعات کوچک دیگر است ساخت. از امتیازات دیگر آنها این است که اگر حتی زیر پا بروند و یا از ساختمان بیفتند نیز سالم می مانند.

دکتر مانو پاراکاش سرپرست تیم تحقیقاتی مهندسان بیومکانیک در دانشگاه استنفورد است که مسئولیت تحقیق و اجرای این پروژه را بر عهده داشتند. وی می گوید: ” این میکروسکوپ ها قابلیت بزرگنمایی تا ۲۰۰۰ برابر را دارند و برای محققینی که می خواهند میکروسکوپ همراه داشته باشند بسیار مناسب هستند. بعلاوه برای مقاصد آموزشی نیز کاربرد فراوانی دارند. قیمت بسیار پایین این میکروسکوپ ها از مزایای مهم آنها به شمار می رود”. برای مطالعه بر روی نمونه های مختلف، می توان نور LED را در دستگاه تغییر داد. بدین معنی که می توان انوا میکروسکوپ کاغذی با LED مخصوص به خود داشت که هر کدام برای مطالعه موردی خاص ساخته شده اند. در تصویر زیر نمونه هایی که با بزرگنمایی ۱۴۰ تا ۱۴۰۰ در این میکروسکوپ ها مشاهده شده اند را می بینید.

کار با این میکروسکوپ ها بدین صورت است که پس از قرار دادن نمونه در اسلایدها و روشن کردن LED، دو طرف میکروسکوپ را با انگشتان می گیریم. در صورتی که تای میکروسکوپ را فشار دهیم و آن را ببندیم، بزرگنمایی زیاد می شود و بالعکس. با حرکت دادن انگشتان نیز نمونه در زیر لنز جابجا می شود.

منبع:
 سایت popularmechanics

Avatar
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

61 + = 66

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:  ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱