دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

کمک به سرمایش ساختمان با پنجره مایع مغناطیسی

کمک به سرمایش ساختمان با پنجره مایع مغناطیسی

محققان دانشگاه یینا آلمان پنجره های جدیدی را طراحی کرده اند که از ذرات مغناطیسی معلق تعویض پذیر در مایع برای ایجاد سایه و جذب انرژی گرمایی استفاده می کنند.

 

spd-window

پنجره نمونه اولیه یک دستگاه ذرات معلق (SPD) است که در آن نانوذرات آهن درمایعی بین یک ساختار ورقه ورقه‌ای (شیشه نورد خورده و یک پوشش نازک با قدرت بالای سطح) در گردش هستند. هر ورقه ورقه حاوی کانال های چندگانه چند میلی متری است که مایع از طریق آن جریان می یابد. ضبط و انتشار ذرات در یک مخزن جداگانه رخ می دهد، بنابراین اتصال الکتریکی در پنجره لازم نیست. طبق نظر محققین، ضخامت کم SPD معمولا ۴-۶ میلیمتر، اجازه یکپارچه سازی با استاندارد شیشه دو جداره و سه جداره را می دهد.

نفوذپذیری نور را می توان با لمس یک دکمه تغییر داد و هنگامی که به طور کامل سایه می اندازد بازده برداشت انرژی خورشیدی حدود ۴۵ درصد است. این تحقیقات وعده مقدار قابل توجهی بهبود بهره وری ساختمان ها از طریق کاهش بارهای خنک کننده و تولید گرما برای استفاده در جای دیگر داده است.

smart-window-spd

لوتار وندراکزک، هماهنگ کننده پروژه در دانشگاه یینا گفته است: “با توجه به تعداد ذرات آهن در مایع، مایع سایه های خاکستری متفاوتی را به خود می گیرد و یا حتی به طور کامل سیاه می شود. میزان بروز نور را می توان به طور خودکار تنظیم کرد و از انرژی گرمایی خورشیدی می توان برای استفاده بیشتر درون ساختمان بهره برد.”

این تحقیق بخشی از برنامه Horizon 2020 اتحادیه اروپا است و طی دو سال گذشته تقریبا ۶ میلیون دلار از بودجه اتحادیه اروپا  و همچنین ۲،۲ میلیون یورو از شرکای صنعتی دریافت کرده است. نمونه های فعلی در مقیاس حدود ۲۰۰ متر مربع ساخته شده و اولین کاربرد تجاری این فناوری در اواخر امسال برنامه ریزی شده است.

how-wok-spd-window


منبع : theengineer.com


 

Avatar
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:  ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱