telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

روغن زن پنوماتیک

روغن زن پنوماتیک

گروه پینیون در زمینه فروش انواع تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک فعالیت دارد. برای مشاوره، استعلام قیمت و خرید انواع روغن زن پنوماتیک از برندهای معتبر با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش خرید انواع روغن زن پنوماتیک با ما تماس بگیرید.

روغن زن پنوماتیک چیست؟

روغن زن در یک سیستم پنوماتیک قسمت های عمل کننده داخلی ابزارآلات پنوماتیک و اجزای آن، شامل سیلندرهای عملگر، سوپاپ ها و موتورها را روانکاری می کند. این دستگاه جریانی از روغن را در خطوط هوایی تزریق می کند و تضمین می کند که آنها همیشه در بهترین حالت خود عمل می کنند.

روغن زن پنوماتیک چیست

هدف از روغن کاری سیستم های پنوماتیک چیست؟

روغن زن، یک عضو بسیار مهم در دستگاه های پنوماتیک است زیرا ماده روانکار را به ماشین های مختلف می رساند. روغن زن های پنوماتیک در موارد زیر کاربرد دارند:

  1. ایر موتورها
  2. سیلندرها
  3. چرخدنده ها
  4. سطوح کشویی

با داشتن یک سیستم روانکاری، در ماشین آلات، اصطکاک کمتر، عملیات نرم تر و کنترل سرعت بهتر می شود که به نوبه ی خود بازده عملکرد سیستم را افزایش می دهد و هزینه ی نگهداری و عملکرد سیستم کاهش می یابد.

نحوه ی کار روغن زن پنوماتیک:

عملکرد سوپاپ روغن زن یک دستگاه پنوماتیک، که با عنوان روغن زن پنوماتیک شناخته می شود، تزریق جریانی از روغن یا هوا به خطوط هوایی به منظور روانکاری قسمت های کاری داخلی دستگاه پنوماتیک است. روغن زن پنوماتیک به وسیله وارد کردن هوای فشرده به یک پورت ورودی و عبور از یک سوپاپ سوزنی، که به یک لوله یاب متصل است عمل روانکاری را انجام می دهد. لوله در کاسه ای که پر از روغن ماشین است فرو رفته است. روغن با روش مکشی، کشیده می شود سپس به صورت یک آئروسل در پورت خروجی آزاد می شود. که به نوبه ی خود ابزارآلات کاری را روان کاری می نماید.

در عملکرد یک سیستم روانکاری موقعیت قرار گرفتن سوپاپ بسیار مهم است. سوپاپ سوزنی باید در یک هوزینگ پلی کربنات قرار گیرد. و همیشه باید آخرین المان باشد. اگر این اصول پیروی نشود، ممکن است هوای روغنی با رگلاتور فشار مداخله کند، مانع عملکرد آن شده و در نتیجه هیچ روانکاری به تجهیزات متصل نرسد و ماشین خراب شود.

 

 انتخاب نوع سیال برای بازدهی بیشتر عملکرد سیستم روانکاری:

نوع روغن در روغن زن پنوماتیک به دستور العمل ساخت بستگی دارد. باید تنها سیالاتی استفاده شوند که در دستور راهنمای کاربر آمده باشند، چون سیالات ناسازگار عملکرد ماشین پنوماتیک را مختل می نمایند.

 

انواع روغن زن های پنوماتیک:

سه نوع روغن زن پنوماتیک موجود است:

روغن زن های سایت فید ( Sight Feed Lubricators )

روغن زن های ویک فیت (Wick Feed Lubricators)

روغن زن های تک پورت ( Single Port Lubricators)

کاربرد مورد نیاز و سیالی که مورد نظر باشد انتخاب می شود.

روغن زن پنوماتیکی

روغن زن ها، در سیستم های هوای فشرده، برای مدت های طولانی استفاده می شدند. در طراحی آنها روغن به صورت بخار در سیستم هوا فشرده عمل می کرد. اما در حال حاضر تقریبا دیگر در دستگاه ها از آنها استفاده نمی شود. محصولات پنوماتیک جدید مانند سوپاپ و سیلندر ها از لاستیک یا مواد دیگر برای آب بندی استفاده می نمایند. این مواد برای آب بندی موثر و کاهش اصطکاک، نیاز به روانکاری روغنی دارند. اما هنوز هم محصولات پنوماتیک معدودی به روانکاری روغنی داخلی نیاز دارند. مثلا روغن ماشین های سبک باید بصورت پریودیک اضافه شود. همچنین برخی ایرموتورها و کلاچ های هوایی نیز به روانکاری روغنی داخلی نیاز دارند.

 

Avatar
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  دفتر تهران: ۸۸۸۵۳۶۲۰-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱