دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

فیلتر المنت

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

گروه پینیون در زمینه فروش انواع تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک فعالیت دارد.

برای مشاوره، استعلام قیمت و خرید انواع فیلتر المنت از برندهای معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

انواع فیلتر المنت

فیلتر المنت چیست؟

فیلتر المنت، قسمت مرکزی در فیلترهای صنعتی است و در واقع بخش اصلی فرآیند فیلتراسیون در آن انجام می­ شود. فیلتر المنت ها و فیلتر مدیای استفاده شده در آنها، تعیین کننده­ ی ویژگی های اصلی در یک فیلتر اعم از، ظرفیت نگهداری، احتباس آلودگی و افت فشار است. با توجه به الزامات و ساختار فیلتر هیدرولیک، مواد مختلف (فیلترهای درشت و ریز)، درجه بندی های متفاوت ( از 1 تا 200 میکرومتر) و همچنین طراحی های گوناگون (فیلتر بازگشتی/مکش) در ساختار آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر المنت ها برای انطباق با کاربردهای گوناگون به شکل های مختلف ساخته می شوند، مانند استوانه، دیسک، بیضی، مربع، کاسه شکل و سبد شکل و… مواد اولیه و تعداد لایه ها نیز قابل انتخاب می باشد. فیلتر المنت ها کاربردهای گسترده ای دارند، مثلا در مواد شیمیایی، پزشکی، نفت، ماشین آلات، کشتی و اتومبیل ها.که نقش اساسی در جداسازی ناخالصی ها، گاز-مایع و یا جامد-مایع ایفا می کند.

کاربرد فیلتر المنت

فیلتر المنت ها برای جدا کردن ناخالصی ها از مایعات استفاده می شوند. آنها در سیستم تصفیه ی آب و فرآیند تهیه ی سیالات خالص استفاده می شوند. فیلتر المنت ها با توجه به نوعشان متفاوت هستند و از فیلتر مدیا های ارگانیک (آلی) و یا مصنوعی استفاده می کنند. هنگام انتخاب فیلتر المنت ها، خریداران باید رابطه ی بین سایز ذرات و میزان فیلتراسیون ، درجه فیلتراسیون و ویژگی های کلیدی عملکرد شامل حداکثر دبی جریان مایع و حداکثر فشار را در نظر داشته باشند. فیلتر المنت ها در ترکیب شکل رایجشان، می توانند هسته دار و بدون هسته، با جریان شعاعی یا محوری، فشار بالا و یا فشار پایین باشند.

ساختار فیلتر المنت

فیلتر المنت ( Filter elements ) شامل مجموعه ای از فیلتر مدیای چین خورده (Pleated) است که در اطراف یک لوله­ ی محافظ (Supporting tube) سوراخ سوراخ قرار گرفته است. فیلتر المنت بوسیله ­­ی چسب دو جزئی بصورت عمودی آب بندی شده است. یک محفظه­ ی سوراخ سوراخ (4) اطراف فیلتر مت (filter mat) قرار گرفته است (با توجه به مدل فیلتر). لوله­ ی محافظ و فیلتر مت به دو انتهای دیسک ها (1) چسبانده می ­شوند. محفظه­ ی سوراخ سوراخ اجازه می­ دهد یک جریان دائم سیال در اطراف فیلتر مت برقرار باشد و در عین حال، در برابر آسیب هایی خارجی محافظت فیزیکی به عمل می ­آورد. برای آب بندی بین فیلتر المنت و هوزینگ  فیلتر، رینگ های آب بندی شده و یا مقاطع آب بندی شده بکار می­ روند.

ساختار فیلتر المنت

انواع فیلتر مدیا

فیلتر مدیای سلولزی:

این نوع فیلتر مدیا بخاطر هزینه پایین تولید، کاربرد گسترده ای در صنعت دارد. عمدتا از خمیر چوب و پنبه ساخته می شود و بخاطر عدم یکنواختی ساختارش، فیلتراسیون با کیفیتی انجام نمی دهد. و شدیدا به تغییرات دمای سیال حساس بوده و ممکن است توانایی نگهداری ذرات در آنها بسیار کاهش یابد.

فیلتر المنت سلولزی

 

فیلتر مدیای شیشه ای و المنت آبگیری:

 در مقایسه با مدیای سلولز، مدیای شیشه ای بخاطر ساختار متخلخل یکنواختش بسیار با کیفیت است، و نسبت به تغییرات دما حساسیت پایین تری دارند.

فیلتر المنت آبگیری

فیلتر مدیای توری سیمی (Wire mesh filter media):

این نوع فیلتر مدیا بخش مهمی از فیلتراسیون صنعتی را تشکیل می دهد. بر خلاف فیلتر المنت های سلولزی، بسیار با دوام هستند. در کاربردهای نیروگاهی ، سیالات غیر آتش زا، سیالات خورنده و همچنین کاربردها دمای بالا بسیار مناسب هستند.

فیلتر المنت توری

فیلتر مدیای رزینی:

 این گونه فیلتر مدیا منحصر بفرد است، نه تنها در ساختار بلکه در نحوه ی کارکرد. مدیای رزینی در سطح مولکولی سیال را فیلتر کرده و مولکول های ناشی از اکسیداسیون و یا فرسایش را جداسازی می نماید. آن ها برای جداسازی های ناخالصی های خاص طراحی شده اند و همه آلودگی های سیال را فیلتر نمیکنند.

فیلتر مدیای رزینی

انواع فیلتر المنت ها از لحاظ کاربرد:

فیلتر المنت های میکرو:

دارای ممبران هایی با سوراخ هایی با سایز 0.1 تا 10 میکرومتر می باشند.

فیلتر المنت های اولترا:

برای جدا کردن ذراتی با سایز 0.001 و 0.1 میکرومتر طراحی شده اند.

فیلتر المنت های نانو:

مولکول ها را با توجه به سایزشان جداسازی می نماید و اغلب برای خالص سازی، نرم کردن و رنگ زدایی آب آشامیدنی بکار می روند.

فیلتر المنت های اسمز معکوس (Reverse osmosis) (RO):

از ممبران های مصنوعی استفاده میکنند که برای مولکول های آب نفوذپذیر و برای آلودگی ها غیر قابل نفوذ می باشند.

فیلتر المنت کارتریجی:

این نوع فیلتر ها ساختار چین خورده یا سوراخ سوراخ داشته و می توانند یک بار مصرف یا قابل بازیافت باشند.

بگ فیلتر (Bag filter) یا المنت بگ هوز:

در کاربرد های گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. آنها جایگزین کم هزینه ای برای فیلتر المنت های مایعات مانند کارتریج فیلترها می باشند.

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی