دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

*صرفا آموزشی* ( این محتوا صرفا جنبه آموزشی دارد ) *صرفا آموزشی*

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

گروه پینیون در زمینه فروش انواع تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک فعالیت دارد.

برای مشاوره، استعلام قیمت و خرید انواع فیلتر المنت از برندهای معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

انواع فیلتر المنت

فیلتر المنت چیست؟

فیلتر المنت، قسمت مرکزی در فیلترهای صنعتی است و در واقع بخش اصلی فرآیند فیلتراسیون در آن انجام می­ شود. فیلتر المنت ها و فیلتر مدیای استفاده شده در آنها، تعیین کننده­ ی ویژگی های اصلی در یک فیلتر اعم از، ظرفیت نگهداری، احتباس آلودگی و افت فشار است. با توجه به الزامات و ساختار فیلتر هیدرولیک، مواد مختلف (فیلترهای درشت و ریز)، درجه بندی های متفاوت ( از 1 تا 200 میکرومتر) و همچنین طراحی های گوناگون (فیلتر بازگشتی/مکش) در ساختار آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر المنت ها برای انطباق با کاربردهای گوناگون به شکل های مختلف ساخته می شوند، مانند استوانه، دیسک، بیضی، مربع، کاسه شکل و سبد شکل و… مواد اولیه و تعداد لایه ها نیز قابل انتخاب می باشد. فیلتر المنت ها کاربردهای گسترده ای دارند، مثلا در مواد شیمیایی، پزشکی، نفت، ماشین آلات، کشتی و اتومبیل ها.که نقش اساسی در جداسازی ناخالصی ها، گاز-مایع و یا جامد-مایع ایفا می کند.

کاربرد فیلتر المنت

فیلتر المنت ها برای جدا کردن ناخالصی ها از مایعات استفاده می شوند. آنها در سیستم تصفیه ی آب و فرآیند تهیه ی سیالات خالص استفاده می شوند. فیلتر المنت ها با توجه به نوعشان متفاوت هستند و از فیلتر مدیا های ارگانیک (آلی) و یا مصنوعی استفاده می کنند. هنگام انتخاب فیلتر المنت ها، خریداران باید رابطه ی بین سایز ذرات و میزان فیلتراسیون ، درجه فیلتراسیون و ویژگی های کلیدی عملکرد شامل حداکثر دبی جریان مایع و حداکثر فشار را در نظر داشته باشند. فیلتر المنت ها در ترکیب شکل رایجشان، می توانند هسته دار و بدون هسته، با جریان شعاعی یا محوری، فشار بالا و یا فشار پایین باشند.

ساختار فیلتر المنت

فیلتر المنت ( Filter elements ) شامل مجموعه ای از فیلتر مدیای چین خورده (Pleated) است که در اطراف یک لوله­ ی محافظ (Supporting tube) سوراخ سوراخ قرار گرفته است. فیلتر المنت بوسیله ­­ی چسب دو جزئی بصورت عمودی آب بندی شده است. یک محفظه­ ی سوراخ سوراخ (4) اطراف فیلتر مت (filter mat) قرار گرفته است (با توجه به مدل فیلتر). لوله­ ی محافظ و فیلتر مت به دو انتهای دیسک ها (1) چسبانده می ­شوند. محفظه­ ی سوراخ سوراخ اجازه می­ دهد یک جریان دائم سیال در اطراف فیلتر مت برقرار باشد و در عین حال، در برابر آسیب هایی خارجی محافظت فیزیکی به عمل می ­آورد. برای آب بندی بین فیلتر المنت و هوزینگ  فیلتر، رینگ های آب بندی شده و یا مقاطع آب بندی شده بکار می­ روند.

ساختار فیلتر المنت

انواع فیلتر مدیا

فیلتر مدیای سلولزی:

این نوع فیلتر مدیا بخاطر هزینه پایین تولید، کاربرد گسترده ای در صنعت دارد. عمدتا از خمیر چوب و پنبه ساخته می شود و بخاطر عدم یکنواختی ساختارش، فیلتراسیون با کیفیتی انجام نمی دهد. و شدیدا به تغییرات دمای سیال حساس بوده و ممکن است توانایی نگهداری ذرات در آنها بسیار کاهش یابد.

فیلتر المنت سلولزی

 

فیلتر مدیای شیشه ای و المنت آبگیری:

 در مقایسه با مدیای سلولز، مدیای شیشه ای بخاطر ساختار متخلخل یکنواختش بسیار با کیفیت است، و نسبت به تغییرات دما حساسیت پایین تری دارند.

فیلتر المنت آبگیری

فیلتر مدیای توری سیمی (Wire mesh filter media):

این نوع فیلتر مدیا بخش مهمی از فیلتراسیون صنعتی را تشکیل می دهد. بر خلاف فیلتر المنت های سلولزی، بسیار با دوام هستند. در کاربردهای نیروگاهی ، سیالات غیر آتش زا، سیالات خورنده و همچنین کاربردها دمای بالا بسیار مناسب هستند.

فیلتر المنت توری

فیلتر مدیای رزینی:

 این گونه فیلتر مدیا منحصر بفرد است، نه تنها در ساختار بلکه در نحوه ی کارکرد. مدیای رزینی در سطح مولکولی سیال را فیلتر کرده و مولکول های ناشی از اکسیداسیون و یا فرسایش را جداسازی می نماید. آن ها برای جداسازی های ناخالصی های خاص طراحی شده اند و همه آلودگی های سیال را فیلتر نمیکنند.

فیلتر مدیای رزینی

انواع فیلتر المنت ها از لحاظ کاربرد:

فیلتر المنت های میکرو:

دارای ممبران هایی با سوراخ هایی با سایز 0.1 تا 10 میکرومتر می باشند.

فیلتر المنت های اولترا:

برای جدا کردن ذراتی با سایز 0.001 و 0.1 میکرومتر طراحی شده اند.

فیلتر المنت های نانو:

مولکول ها را با توجه به سایزشان جداسازی می نماید و اغلب برای خالص سازی، نرم کردن و رنگ زدایی آب آشامیدنی بکار می روند.

فیلتر المنت های اسمز معکوس (Reverse osmosis) (RO):

از ممبران های مصنوعی استفاده میکنند که برای مولکول های آب نفوذپذیر و برای آلودگی ها غیر قابل نفوذ می باشند.

فیلتر المنت کارتریجی:

این نوع فیلتر ها ساختار چین خورده یا سوراخ سوراخ داشته و می توانند یک بار مصرف یا قابل بازیافت باشند.

بگ فیلتر (Bag filter) یا المنت بگ هوز:

در کاربرد های گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. آنها جایگزین کم هزینه ای برای فیلتر المنت های مایعات مانند کارتریج فیلترها می باشند.

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی