دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

مجری خدمات فورج

گروه پینیون آماده ارائه خدمات فورجینگ در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و تولید قطعات صنعتی با تمرکز ویژه بر روش فورج گرم برای تولید قطعات صنعتی با جنس های مختلف شامل فلزات آهنی و غیر آهنی (مانند آلومینیوم، برنج و حتی قطعاتی پیشرفته ای از جنس تیتانیوم و غیره) می باشد.

گروه پینیون با رعایت استانداردها و روش های جدید تولید قطعات، و با تخصص و تجربه کارشناسان خود تاکنون موفق به اجرای پروژه های طراحی و ساخت قطعات در صنایع مختلفی همچون صنایع ریلی، نظامی، نفت و گاز، خودروسازی و صنایع فولاد گردیده است.

فورج سرد و گرم انواع آلیاژ های فولاد، آلومینیوم، تیتانیوم و ...
فورج آلمینیوم و تیتانیوم

فورج آلمینیوم و تیتانیوم

فورج لوله بدون درز

لوله بدون درز

فورج دقیق

سفارش ساخت قطعه

فرم زیر را تکمیل کنید.
آنالیز قطعه فورجینگ

طراحی قالب فورج

فورج سیلندر تحت فشار

سیلندر تحت فشار

فورج فلنج

فورج فلنج

محصولات جدید

لطفا شناسه اسلایدر رولوشن اسلایدری که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید.

خدمات فورج

خدمات فورج که از دیرباز بنام آهنگری شناخته شده، از قدیمی ترین روش های فرم دهی فلز است. خدمات فورجینگ به شکلی بود که آهنگر قطعه فلز مورد نظر را داخل آتش میگذاشت تا کاملا سرخ و گداخته شود سپس با ضربات چکش به قطعه گداخته شده فرم دلخواه را میداد. بعدها صنعتگران برای شکل دهی فلز به استفاده از قالب روی آوردند و روش فورج را توسعه دادند. پس از شروع استفاده از قالب در فرم دهی مواد مذاب، روش فورج وارد فاز جدیدی شد.

قطعه گداخته اولیه که به آن لقمه گفته می‌شود بین دو قطعه قالب ریخته می‌شود و نیرو به صورت تدریجی و در بعضی موارد بسته به نوع جنس لقمه به صورت ضربه ای به آن نیرو وارد می‌شود. نتیجه ی نیروی وارد شده این می‌شود که قطعه گداخته شده شکل درون قالب را به خود می‌گیرد و مواد اضافی از طریق حفره ای درون قالب بیرون ریخته می‌شود و به عنوان قسمت ضایعات فورج محاسبه می‌شود. این ضایعات بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اغلب خدمات فورج به صورت گرم انجام می‌شود. هر فلز یا آلیاژ درجه حرارت مخصوص خود را دارد که بعد از رسیدن به آن درجه حرارت داخل قالب ریخته می‌شود و فشار وارد شده تا شکل مورد نظر را به خود بگیرد.

ویژگی قطعاتی که به روش فورج تولید می‌شوند آن است که قطعات تولیدی از استحکام و خواص مکانیکی بهتری برخوردار هستند.

فورج سرد :

در دمای محیط و با نیروی زیاد روی قطعات با چکش موادی بالا انجام می شود.

فورج گرم :

در درجه حرارت بالا و با نیروی فشار کمتر اجرا می گردد . در این روش شکل پذیری ماده به علت حرارت بیشتر است .