دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

فورج یا آهنگری دقیق (Precision forging)

پینیون > خدمات مهندسی > ساخت > فورجینگ > فورج یا آهنگری دقیق (Precision forging)

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون در حال حاضر انجام این خدمات را از حوزه کاری خود خارج کرده است.

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

برای سفارش ساخت قطعات صنعتی با ما تماس بگیرید.

فورج یا آهنگری دقیق (Precision forging) چیست؟

در فورج (آهنگری) دقیق هدف رسیدن به شکل نهایی قطعه در حین ضرب یا فورج قطعات با تلورانس بسته است. فورج دقیق یک روش ارتقا یافته نسبت به روش های قالب فورج معمول است. زمانی که می خواهیم قطعه ای را تولید کنیم که شکل آن بسیار نزدیک به شکل نهایی آن باشد و یا قطعه خروجی شکل نهایی را داشته باشد استفاده از روش فورج دقیق انتخاب بسیار بجایی است در این روش ماشینکاری نهایی وجود ندارد و یا بسیار اندک خواهد بود.

precision-forging

مقایسه فورج دقیق با روش های معمول فورج

تفاوت های بسیاری میان فورج دقیق و روش های فورج معمول وجود دارد. در روش های آهنگری معمول بایستی روی سطوح قطعه تولید شده عملیات ماشینکاری را انجام داد در حالی که از خصوصیات لاینفک فورج دقیق این است که: زاویه درفت قطعه بسیار کم است، تلرانس ها بسیار بسته است، شعاع گوشه ها کوچک است و کیفیت سطوح بالاست.

همانند روش های معمول فورج، روش فورج دقیق نیازمند سنبه و ماتریس جهت ضمانت دقت تولید است. از جهتی به علت حساسیت سنبه و ماتریس هزینه های تعمیر و نگه داری آن بسیار بالاتر است. از طرفی هزینه در این روش فاکتور اصلی توجیه تولید است که به شدت، تابع هر دو عامل نیروی انسانی و زمان قرار می باشد.

 

forging-products

 

مزایای روش آهنگری یا فورج دقیق

1) استفاده حداکثری از مواد

به علت حداقل بودن ضایعات و فلش یا بیرون زدگی مواد در روش فورج دقیق ریزش یا ماشین کاری مواد اضافی بسیار اندک است. همچنین به دلیل اینکه شکل قطعه خروجی بعد از فورج بسیار به شکل نهایی نزدیک است در برخی موارد قطعه به صورت مستقیم در محل خود مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال از حجم مواد مصرفی می توان به میل لنگ ماشین های 5 تن اشاره کرد، در روش های معمول فورج وزن مواد مصرفی در هر قطعه برابر با 1.69 کیلوگرم است در حال که با استفاده از روش فورج دقیق برابر با 0.9 کیلو گرم است.

2) عملکرد بهتر قطعات تولیدی

در قطعات ساخته شده توسط فورج دقیق، فیبر فلزی در شکل کانتور به طور مساوی، متراکم و مداوم توزیع شده است. در قطعات فورج دقیق، هیچ گونه نشت یا برون زدگی فیبر فلزی وجود نخواهد داشت که این موجب حذف فلش (درز) می شود. فورج دقیق به دلیل نداشتن فلش در قطعات خواص ضدساییدگی و خستگی بسیار بالاتری را فراهم می آورد.

3) تولید قطعات با اشکال پیچیده

در روش های معمول فورج محدودیت بسیار در تولید قطعات وجود دارد و اصولا شکل قطعات بسیار ساده است. این در حالی است که در روش فورج دقیق همانند روش ریخته گری، امکان تولید قطعات با اشکال پیچیده وجود دارد.

4) دقت بالا

به علت اینکه قطعات تولید شده در روش فورج دقیق بسیار به شکل نهایی خود نزدیک هستند و یا کاملا مطابق شکل نهایی خود هستند لذا بسیار از قطعات نیازی به ماشینکاری ندارند و یا اگر دارند، عملیات ماشینکاری در آنها اندک است.

 

precision-forging-products

یک دیدگاه بگذارید