fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
فروش اینورتر

گروه فنی و مهندس پینیون

نمایندگی اینورتر اشنایدر ، اینورتر یونیک

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون در زمینه فروش انواع قطعات و تجهیزات حوزه برق و الکترونیک از جمله درایو موتور ( اینورتر تک فاز ، اینورتر سه فاز ) فعالیت می کند ، برای مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.

اینورتر زیمنس ، اینورتر اشنایدر ، اینورتر یونیک 

برای خرید اینورتر اصفهان در انواع مختلف با ما تماس بگیرید.

فروش اینورتر زیمنس , دلتا , اشنایدر , LS , امرون , ABB

شبکه های اجتماعی

telegram
whatsapp
linkedin
instagram

 

فرم سفارش اینورتر

فرم زیر را تکمیل کنید

سفارش خرید درایو موتور یونیک

فروش اینورتر

فروش اینورتر یونیک

LX1100

ورودی تک فاز 4KW-0.75

اینورتر یونیک

فروش اینورتر یونیک

LX3100

ورودی سه فاز 45KW-0.75

اینورتر

فروش اینورتر یونیک

SLX1100

ورودی تک فاز 1.5KW-0.75

سفارش خرید درایو موتور اشنایدر

نمایندگی اینورتر اشنایدر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV32

ورودی سه فاز 380ولت-1.5KW

مبدل های دور موتور

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-S6 مولتی ورودی

ورودی سه فاز 380-500 ولت-0.75-15KW

فروش اینورتر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV11-M2

ورودی سه فاز 220 ولت-0.18-0.55KW

قیمت اینورتر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-M2

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

اینورتر اشنایدر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV21-M3

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

مبدل های دور موتور

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-N4

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

اینورتر چیست؟

دستگاهی است که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند. برعکس کاری که یک یکسوکننده انجام می دهد.

خصوصیات اینورتر

توانی تولید نمی کند و وظیفه تأمین توان مورد نیاز خروجی، با منبع متصل به ورودی است که البته بدیهی است هر رنج توان مورد استفاده، نیازمند طراحی و قطعات بکار رفته در مدارات اینورتر، متناسب با آن رنج توانی می باشد.

نحوه تعیین ولتاژ ها

ولتاژ ورودی و خروجی و فرکانس و توان خروجی می تواند بنا بر کاربرد و نوع طراحی متفاوت باشد. اینورتر، از دید ولتاژ ورودی، می تواند از ولتاژ های پایین مانند 12 که با باتری اتومبیل کار می کند، آغاز شود تا صدها کیلو ولت که در سیستم های انتقال توان دیده می شود.

درایو موتور AC

به بعضی از انواع درایو موتور جریان متناوب یا AC مانند وی اف دی ها نیز گفته می شود.

 • دلیل

این از آن جهت است ک در داخل این نوع درایورها ابتدا ولتاژ ورودی توسط طبقه یکسوکننده، به ولتاژ DC تبدیل می کند. پس از آن، توسط اینورتر، دوباره به ولتاژ جریان متناوب با فرکانس و دامنه مورد نیاز تبدیل می شود.

موارد مورد نیاز در هنگام خرید اینورتر موتور

 • نوع ورودی

یعنی تک فاز و سه فاز بودن

 • توان

هنگام خرید اینورتر باید توجه کرد که قدرت مورد نیاز چقدر است. اگر از اینورتر برای چند موتور استفاده می کنیم باید مجموع توان موتورها را برای خرید اینورتر در نظر گرفت و در کل بهتر است توان را کمی بیشتر انتخاب کرد هرچند قیمت اینورتر افزایش می یابد.

 • بازه فرکانسی

معمولا فرکانس اینورتر بین 0 تا 400 هرتز می باشد. یعنی برای موتورهای با  24000  دور بر دقیقه مناسب است.

مثال نحوه انتخاب

(طبق رابطه 60*فرکانس= سرعت موتور، مثلا اگر موتوری به برق شهری وصل کنیم به دلیل فرکانس 50 هرتز برق شهری سرعت موتور الکتریکی تا 3000 دور بر دقیقه می رسد. ) پس اگر موتوری با سرعت بیش از 24000 داریم، باید هنگام خرید اینورتر توجه داشته باشیم که فرکانس محصول قابلیت ارتقا داشته باشد، که تبعا نصب و کانفیگ آن قیمت اینورتر را بالاتر می برد.

انواع موج خروجی 

 می تواند با توجه به طراحی مدار آن، موج مربعی، موج شبه مربعی، موج سینوسی اصلاح شده، موج سینوسی پالسی، موج سینوسی خالص و یا موج پی دبلیو ام تولید کند.

شکل 2 – از راست به چپ: موج سینوسی اصلاح شده در 3 مرحله – موج مربعی – موج سینوسی خالص

———————————————

پینیون نمایندگی فروش درایو موتور یونیک در ایران

———————————————

نوع خروجی های ارزان قیمت

خروجی های رایج و ارزان قیمت معمولا به صورت مربعی یا شبه مربعی می باشد. یک پارامتر برای سنجش خلوص موج سینوسی، تی اچ دی یا “اعوجاج هارمونیکی کل” است . برای یک موج سینوسی خالص این عدد برابر 0% و برای یک موج مربعی با 50% دیوتی سایکل برابر 48% است.

استاندارد

استانداردهای فنی برای شبکه توزیع برق،مقدار 3% را در سمت مصرف کننده قابل قبول می داند . استاندارد 519 آی ای ای ای نیز حداکثر 5% تی اچ دی را برای سیستم هایی که به شبکه برق متصل هستند مجاز می داند.

کاربرد خروجی موج مربعی

خروجی موج مربعی می تواند برای بارهای مقاومتی خالص، مثل لامپ رشته ای یا هیتر مناسب باشد. اما استفاده از موج مربعی در بارهای سلفی مانند دستگاه های که دارای ترانسفورمر هستند. نظیر ماکروویو و تلویزیون، باعث کاهش بازدهی و گرمتر شدن مصرف کننده می شود.

رابطه تی اچ دی (THD) با بازدهی 

در موتورهای جریان متناوب نیز هرچه تی اچ دی بیشتر باشد، موتور گرم تر، با نویز بیشتر و بازدهی کمتر کار می کند. استفاده از موج غیر سینوسی در این موتورها، مشخصه گشتاور سرعت را نیز تغییر خواهد داد.

اصطلاحات تولیدکنندگان اینورتر موتور

اصطلاح «سینوسی خالص» را تولید کنندگان برای نشان دادن ، تمایز بین موج سینوسی و  موج مربعی یا موج مربعی اصلاح شده استفاده می کنند. درحالی که تقریبا هیچ کدام از  آن ها با خروجی «سینوسی خالص»، کاملا صاف نیستند. دارای تی اچ دی اندکی می باشند.

رابطه THD (تی اچ دی) با مراحل اصلاح

موج مربعی که پارامتر THD (تی اچ دی) در آن بهبود یافته به موج مریعی اصلاح شده معروف است. THD یک موج مربعی که تا 3 مرحله اصلاح شده، می تواند به عدد 30% برسد که به نسبت موج مربعی خالص، بسیار کمتر است. هرچه تعداد مراحل اصلاح بیشتر شود، THD پایین تر می آید. البته به طور کلی تولید موج سینوسی خالص تر، نیازمند پیچیدگی و قیمت بسیار بیشتر مدار اینورتر می باشد.

فرکانس اغلب دستگاه ها

اکثر دستگاه هایی که دارای SMPS هستند بدون هیچ مشکلی می توانند با موج مربعی اصلاح شده کار کنند.

معمولا فرکانس خروجی دستگاه های درایو موتور ، همان فرکانس استاندارد شبکه برق است. که در ایران و اغلب کشورها 50Hz و در آمریکا و بخش هایی از آسیا 60Hz می باشد.

—————————————————————— 

برای استعلام قیمت اینورتر یا خرید با ما تماس بگیرید.

——————————————————————

در مواردی که اینورتر در داخل یک دستگاه دیگر استفاده می شود نیز ممکن است فرکانس خروجی، بنابر نیاز طبقات بعدی، متفاوت باشد.
 • به عنوان مثال، برای افزایش بازدهی در ترانسفورمرهای افزایشی، از فرکانس بیشتری استفاده می شود.

ولتاژ خروجی

همانند فرکانس خروجی، اگر اینورتر به عنوان یک دستگاه مستقل عرضه شود. برای سازگاری با مصرف کننده های متداول، می بایست همان ولتاژ شبکه برق محلی را تولید کند. این عدد معمولا 120VAC یا 240VAC می باشد. اما اینورترهایی با قابلیت انتخاب ولتاژ خروجی یا تغییر پیوسته ولتاژ خروجی، در بازار موجود هستند.

دسته بندی بر اساس خروجی

از دید خروجی، اینورترها را می توان به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم بندی کرد. که مدل تک فاز آن نیز به دو دسته نیم پل و تمام پل تقسیم می شوند.

دسته بندی بر اساس ولتاژ و جریان

در یک تقسیم بندی کلی دیگر، می توان به دو دسته منبع ولتاژ (VSI) و منبع جریان (CSI) تقسیم کرد. همانطور که از نام این دو دسته مشخص است. انواع VSI دارای خروجی با ولتاژ قابل تنظیم، و انواع CSI دارای خروجی با جریان قابل تنظیم می باشند.

—————————————————————— 

برای استعلام قیمت اینورتر با ما تماس بگیرید.

——————————————————————

 • CSI

نوع CSI دارای هامونیک های بیشتر و در نتیجه نیازمند قسمت های جانبی بیشتر نظیر فیلترهای ورودی و خروجی می باشد. در انواع CSI، مشخصات بار می بایست با مشخصات دستگاه تطبیق داشته باشد. که این امکان اتصال بارهای مختلف را به آن دشوار می سازد.

مقایسه  CSI & VSI

بیشترین کاربرد این نوع در کنترل گشتاور است که با کنترل جریان صورت می گیرد. همچنین این نوع، درجه بندی توانی بالاتری نسبت به نوع VSI دارد. هر دو نوع VSI و CSI قابلیت بازگرداندن انرژی بازتولید (Regenerative Energy) از بار به خط را دارند. اما نوع CSI می تواند علاوه بر این، در بازگرداندن انرژی به منبع نیز بکار رود.

تفاوت مداری دو CSI و VSI

به جهت استفاده از تجهیزات کلیدزنی IGBT، نوع VSI دارای بازدهی و سرعت تغییر بیشتری نسبت به CSI  که در آن از GTO ها یا SGCT ها استفاده می شود می باشد. در شکل زیر, تفاوت مداری VSI و CSI به صورت نمونه آورده شده است.

شکل 3 – از راست به چپ: CSI – VSI

—————————————

پینیون دارای دفاتر فروش در تهران و اصفهان

برای استعلام قیمت اینورتر با ما تماس بگیرید.

—————————————

 

کاربردهای اینورتر موتور

 • تامین ولتاژ

اینورترها می توانند علاوه بر تامین ولتاژ AC، در تامین ولتاژ DC نیز موثر باشد. در بعضی از موارد، مبدل های DC به DC ابتدا از یک ساختار اینورتر برای تولید ولتاژ AC استفاده می کنند. پس از تغییر سطح ولتاژAC  توسط یک ترانسفورمر، مجددا ولتاژ AC یکسو شده و تبدیل به ولتاژ DC می شود.

 • تبدیل انرژی

– منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) ها نیز در زمان قطع برق اصلی از یک اینورتر برای تبدیل انرژی ذخیره شده در باتری، به برق AC استفاده می کنند.

 • تامین توان 

  توان ورودی می تواند از منابع تغذیه DC و یا منایع تغذیه AC پس از یکسو شدن تامین شود. با استفاده از تنظیمات مورد نیاز کاربر و فیدبک از خروجی اینورتر و تولید توان AC با فرکانس و دامنه ولتاژ مورد نظر، می توان سرعت یک موتور الکتریکی را در زمانی که زیر بار قرار دارد کنترل کرد.

 • موارد دیگر

این وسیله در موارد متعددی نظیر تجهیزات راه اندازی شده با موتور الکتریکی، خودروهای برقی و سیستم حمل و نقل ریلی استفاده می شوند.

به طور کلی در فایده استفاده از اینورتر در راه اندازی موتورهای الکتریکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تنظیم دقیق سرعت موتور
 • تغیر جهت چرخش موتور
 • توقف و راه اندازی نرم و بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
 • حفاظت در برابر اضافه بار و افزایش ولتاژ
 • افزایش بازدهی و اصلاح مشخصه گشتاور – سرعت
 • کاربرد های متفرقه از اینورتر ها
  • استفاده دیگری که از این قبیل اینوترها می شود، در کمپرسورهای تبرید است. این نوع کمپرسورها در یخچال ها و سیستم های تهویه مطبوع بکار می روند. در روش سنتی، برای کنترل دمای مورد نظر، کمپرسور خاموش و روشن می شد. که این باعث کاهش عمر مفید، کاهش بازدهی و افزایش مصرف انرژی می گشت.

 تاثیر مدارات اینورتر موتور

اما با استفاده از مدارات اینورتر در این دستگاه ها، می توان سرعت کمپرسور و در نتیجه دمای خروجی را کنترل کرد. اگر چه هزینه ساخت را افزایش می دهد. اما این هزینه، با افزایش عمر مفید و افزایش بازدهی کمپرسور، جبران می شود.

—————————————–

برای استعلام قیمت اینورتر موتور و  مشاوره در خصوص خرید اینورتر با ما تماس بگیرید.

—————————————–

اینورترهای متصل شده به شبکه برق با کمترین هارمونیک در خروجی طراحی می شوند . برای تامین برق اصلی شبکه توزیع، در زمان قطعی برق استفاده می گردند.

نوع دیگری از اینورتر بر اساس خروجی

انواعی از اینورتر هستند که به گونه ای طراحی می شوند تا خروجی شبیه یک ژنراتور دوار داشته باشند. از این نوع برای پایداری شبکه برق استفاده می شود. در پاسخگویی به تغییرات ناگهانی بار تحمیل شده به شبکه برق، Synchronverters ها عکس العمل سریعتری به نسبت ژنراتورهای معمولی دارند.

درایو موتور خورشیدی

جزئی از سیستم های فتوولتاییک متصل به شبکه یا منفصل از شبکه می باشد. این نوع کابردهای مخصوص سیستم های فتوولتاییک، نظیر حفاظت «کارکرد جزیره ای» و «ردیابی نقطه حداکثر توان» دارند. «میکرو-اینورتر»های خورشیدی که متفاوت از مدل های مرسوم هستند.  به هر پنل متصل می شوند، موجب افزایش بازدهی سیستم می گردند.

نحوه نصب دستگاه

همیشه باید به صورت عمودی نصب شود و حداقل به فاصله ی 10 سانت ازکناره ها فاصله باشد. اکثر شرکت های سازنده سیستم خنک کننده و دریچه های تهویه اینوتر را به گونه ای طراحی کرده اند که درصورتی که عمودی نصب شوند امکان نفوذ گرد وغبارکمتر در نتیجه درجه حفاظت دستگاه به درستی رعایت می شود که باعث طول عمر بالاتر و عملکرد بهتر است.

پارامتر های تعیین قیمت درایو موتورها

 • اینورتر موتور تک فاز و سه فاز

درایو موتور ها به طور کلی به دو دسته اینورتر موتور تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند.

درایو موتور تکفاز

در این مدل درایو موتور ورودی اینورتر موتور تک فازبوده و خروجی آن سه فاز می باشد.

نکته قابل ذکر این است که در اینورتر موتورها ماکزیمم ولتاژ خروجی با ماکزیمم ولتاژ ورودی برابر است. یعنی نمی توان یک موتور 380 ولت سه فاز را با یک اینورتر تک فاز راه اندازی کرد و ماکزیمم گشتاور را دریافت نمود. درواقع برای راه اندازی و دریافت ماکزیمم گشتاور باید این موتور را با یک اینورتر سه فاز جایگزین کرد.

 • نوع کاربرد ( درایو موتور سبک و سنگین )

به صورت معمول اینوترها در برند های گوناگون در مدل های کاربرد سبک وسنگین عرضه می شوند.

 • (جریان موتور) توان

یک اشتباه در انتخاب اینورتر برای یک موتور فقط بررسی یکسان بودن توان اینورتر و توان موتور است.

در صورتی که برای انتخاب اینورتر مناسب برای یک موتور باید از طریق پلاک موتور ، جریان کشی موتور، استخراج و محاسبه گردد و بر اساس جریان کشی اینورتر مناسب انتخاب شود.

  • برای مثال

یک موتور 2.2 کیلووات 900rpm  جریان کشی آن برابر x  آمپر می باشد در صورتی که اینورتر 2.2 کیلو وات حداکثر جریان خروجی y آمپر خواهد داشت و در این صورت باید اینورترموتور با جریان خروجی بالاتر انتخاب شود