telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
فروش اینورتر

بازرگانی و فروش اینورتر یونیک ، اشنایدر

نمایندگی اینورتر اشنایدر ، اینورتر یونیک

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون در زمینه فروش انواع قطعات و تجهیزات حوزه برق و الکترونیک فعالیت دارد ، انواع اینورتر در برندهای معتبر را از ما بخواهید.

اینورتر زیمنس ، اینورتر اشنایدر ، اینورتر یونیک 

برای خرید اینورتر اصفهان در انواع مختلف با ما تماس بگیرید.

فروش اینورتر زیمنس , دلتا , اشنایدر , LS , امرون , ABB

شبکه های اجتماعی

telegram
whatsapp
linkedin
instagram

 

سفارش خرید اینورتر

فرم زیر را تکمیل کنید

سفارش خرید اینورتر یونیک

فروش اینورتر یونیک

LX1100

ورودی تک فاز 4KW-0.75

فروش اینورتر یونیک

LX3100

ورودی سه فاز 45KW-0.75

فروش اینورتر یونیک

SLX1100

ورودی تک فاز 1.5KW-0.75

سفارش خرید اینورتر اشنایدر

نمایندگی اینورتر اشنایدر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV32

ورودی سه فاز 380ولت-1.5KW

مبدل های دور موتور

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-S6 مولتی ورودی

ورودی سه فاز 380-500 ولت-0.75-15KW

فروش اینورتر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV11-M2

ورودی سه فاز 220 ولت-0.18-0.55KW

قیمت اینورتر

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-M2

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

فروش اینورتر اشنایدر

ATV21-M3

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

مبدل های دور موتور

فروش اینورتر اشنایدر

ATV31-N4

ورودی تک فاز 220 ولت-0.18-7.5KW

اینورتر چیست؟
اینورتر چیست؟اینورتر دستگاهی است که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند.؛ برعکس کاری که یک یکسوکننده انجام می دهد. اینورتر توانی تولید نمی کند و وظیفه تأمین توان مورد نیاز خروجی، با منبع متصل به ورودیست که البته بدیهی است هر رنج توان مورد استفاده، نیازمند طراحی و قطعات بکار رفته در مدارات اینورتر، متناسب با آن رنج توانی می باشد. ولتاژ ورودی و خروجی و فرکانس و توان خروجی می تواند بنا بر کاربرد و نوع طراحی متفاوت باشد. اینورتر، از دید ولتاژ ورودی، می تواند از ولتاژ های پایین مانند 12 که با باتری اتومبیل کار می کند آغاز شود تا صدها کیلو ولت که در سیستم های انتقال توان دیده می شود.

 

نوع دیگر

به بعضی از انواع درایو موتور جریان متناوب مانند وی اف دی ها نیز اینورتر گفته می شود. این از آن جهت است ک در داخل این نوع درایورها ابتدا ولتاژ ورودی توسط طبقه یکسوکننده، به ولتاژ DC تبدیل می کند. پس از آن، توسط اینورتر، دوباره به ولتاژ جریان متناوب با فرکانس و دامنه مورد نیاز تبدیل می شود.

انواع اینورتر

موج خروجی 

یک اینورتر می تواند با توجه به طراحی مدار آن، موج مربعی، موج شبه مربعی، موج سینوسی اصلاح شده، موج سینوسی پالسی، موج سینوسی خالص و یا موج پی دبلیو ام تولید کند.

شکل 2 – از راست به چپ: موج سینوسی اصلاح شده در 3 مرحله – موج مربعی – موج سینوسی خالص

 

خروجی

خروجی اینورترهای رایج و ارزان قیمت معمولا به صورت مربعی یا شبه مربعی می باشد. یک پارامتر برای سنجش خلوص موج سینوسی، تی اچ دی یا “اعوجاج هامونیکی کل” است . برای یک موج سینوسی خالص این عدد برابر 0% و برای یک موج مربعی با 50% دیوتی سایکل برابر 48% است.

استاندارد

استانداردهای فنی برای شبکه توزیع برق،مقدار 3% را در سمت مصرف کننده قابل قبول می داند . استاندارد 519 آی ای ای ای نیز حداکثر 5% تی اچ دی را برای سیستم هایی که به شبکه برق متصل هستند مجاز می داند.خروجی موج مربعی می تواند برای بارهای مقاومتی خالص، مثل لامپ رشته ای یا هیتر مناسب باشد. اما استفاده از موج مربعی در بارهای سلفی مانند دستگاه های که دارای ترانسفورمر هستند. نظیر ماکروویو و تلویزیون، باعث کاهش بازدهی و گرمتر شدن مصرف کننده می شود.

تمایز  موج سینوسی و اصلاح شده

در موتورهای جریان متناوب نیز هرچه تی اچ دی بیشتر باشد، موتور گرمتر، با نویز بیشتر و بازدهی کمتر کار می کند. استفاده از موج غیر سینوسی در این موتورها، مشخصه گشتاور سرعت را نیز تغییر خواهد داد.

اصطلاحات تولیدکنندگان اینورتر

اصطلاح «سینوسی خالص» را تولید کنندگان اینورتر برای نشان دادن ، تمایز بین اینورترهای موج سینوسی و  موج مربعی یا موج مربعی اصلاح شده استفاده می کنند. درحالی که تقریبا هیچ کدام از اینورترهای با خروجی «سینوسی خالص»، کاملا صاف نیستند. دارای تی اچ دی اندکی می باشند.

موج مربعی اصلاح شده

موج مربعی که پارامتر THD در آن بهبود یافته به موج مریعی اصلاح شده معروف است. THD یک موج مربعی که تا 3 مرحله اصلاح شده، می تواند به عدد 30% برسد که به نسبت موج مربعی خالص، بسیار کمتر است. هرچه تعداد مراحل اصلاح بیشتر شود، THD پایین تر می آید. البته به طور کلی تولید موج سینوسی خالص تر، نیازمند پیچیدگی و قیمت بسیار بیشتر مدار اینورتر می باشد.

نوع فرکانس

اکثر دستگاه هایی که دارای SMPS هستند بدون هیچ مشکلی می توانند با موج مربعی اصلاح شده کار کنند.

معمولا فرکانس خروجی دستگاه های اینورتر، همان فرکانس استاندارد شبکه برق است. که در ایران و اغلب کشورها 50Hz و در آمریکا و بخش هایی از آسیا 60Hz می باشد.

تفاوت فرکانس خروجی

در مواردی که اینورتر در داخل یک دستگاه دیگر استفاده می شود نیز ممکن است فرکانس خروجی، بنابر نیاز طبقات بعدی، متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای افزایش بازدهی در ترانسفورمرهای افزایشی، از فرکانس بیشتری استفاده می شود.

ولتاژ خروجی

همانند فرکانس خروجی، اگر اینورتر به عنوان یک دستگاه مستقل عرضه شود. برای سازگاری با مصرف کننده های متداول، می بایست همان ولتاژ شبکه برق محلی را تولید کند. این عدد معمولا 120VAC یا 240VAC می باشد. اما اینورترهایی با قابلیت انتخاب ولتاژ خروجی یا تغییر پیوسته ولتاژ خروجی، در بازار موجود هستند.

دسته بندی اینورتر ها

از دید خروجی، اینورترها را میتوان به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم بندی کرد. اینورتر های تک فاز نیز به دو دسته نیم پل و تمام پل تقسیم می شوند.

جریان ثابت یا ولتاژ ثابت

در یک تقسیم بندی کلی دیگر، می توان اینورترها را به دو دسته منبع ولتاژ (VSI) و منبع جریان (CSI) تقسیم کرد. همانطور که از نام این دو دسته مشخص است. انواع VSI دارای خروجی با ولتاژ قابل تنظیم، و انواع CSI دارای خروجی با جریان قابل تنظیم می باشند.

نوع CSI

نوع CSI دارای هامونیک های بیشتر و در نتیجه نیازمند قسمت های جانبی بیشتر نظیر فیلترهای ورودی و خروجی می باشد. در انواع CSI، مشخصات بار می بایست با مشخصات اینورتر تطبیق داشته باشد. که این امکان اتصال بارهای مختلف را به یک اینورتر، دشوار می سازد.

مقایسه این دو دسته (CSI & VSI)

بیشترین کاربرد این نوع از اینورترها در کنترل گشتاور است که با کنترل جریان صورت می گیرد. همچنین این نوع، درجه بندی توانی بالاتری نسبت به نوع VSI دارد. هر دو نوع VSI و CSI قابلیت بازگرداندن انرژی بازتولید (Regenerative Energy) از بار به خط را دارند. اما نوع CSI می تواند علاوه بر این، در بازگرداندن انرژی به منبع نیز بکار رود.

تفاوت مداری دو CSI و VSI

به جهت استفاده از تجهیزات کلیدزنی IGBT، نوع VSI دارای بازدهی و سرعت تغییر بیشتری نسبت به CSI  که در آن از GTO ها یا SGCT ها استفاده می شود می باشد. در شکل زیر, تفاوت مداری VSI و CSI به صورت نمونه آورده شده است.

شکل 3 – از راست به چپ: CSI – VSI

 

کاربردهای اینورتر

-منابع تغذیه DC

اینورترها می توانند علاوه بر تامین ولتاژ AC، در تامین ولتاژ DC نیز موثر باشد. در بعضی از موارد، مبدل های DC به DC ابتدا از یک ساختار اینورتر برای تولید ولتاژ AC استفاده می کنند. پس از تغییر سطح ولتاژAC  توسط یک ترانسفورمر، مجددا ولتاژ AC یکسو شده و تبدیل به ولتاژ DC می شود.

-منابع تغذیه بدون وقفه (UPS)

UPS ها نیز در زمان قطع برق اصلی از یک اینورتر برای تبدیل انرژی ذخیره شده در باتری، به برق AC استفاده می کنند.

-کنترل سرعت موتورهای الکتریکی

مدارات اینورتری که برای تولید ولتاژ متغیر طراحی می شود. معمولا در دستگاه های کنترل کننده سرعت بکار می روند. توان ورودی این اینورترها می تواند از منابع تغذیه DC و یا منایع تغذیه AC پس از یکسو شدن تامین شود. با استفاده از تنظیمات مورد نیاز کاربر و فیدبک از خروجی اینورتر و تولید توان AC با فرکانس و دامنه ولتاژ مورد نظر، می توان سرعت یک موتور الکتریکی را در زمانی که زیر بار قرار دارد کنترل کرد.

-موارد استفاده

این وسیله در موارد متعددی نظیر تجهیزات راه اندازی شده با موتور الکتریکی، خودروهای برقی و سیستم حمل و نقل ریلی استفاده می شوند. به طور کلی در فایده استفاده از اینورتر در راه اندازی موتورهای الکتریکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنظیم دقیق سرعت موتور
  • تغیر جهت چرخش موتور
  • توقف و راه اندازی نرم و بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
  • حفاظت در برابر اضافه بار و افزایش ولتاژ
  • افزایش بازدهی و اصلاح مشخصه گشتاور – سرعت

-موارد دیگر استفاده از این اینورتر ها

استفاده دیگری که از این قبیل اینوترها می شود، در کمپرسورهای تبرید است. این نوع کمپرسورها در یخچال ها و سیستم های تهویه مطبوع بکار می روند. در روش سنتی، برای کنترل دمای مورد نظر، کمپرسور خاموش و روشن می شد. که این باعث کاهش عمر مفید، کاهش بازدهی و افزایش مصرف انرژی می گشت.

مدارات اینورتر

اما با استفاده از مدارات اینورتر در این دستگاه ها، می توان سرعت کمپرسور و در نتیجه دمای خروجی را کنترل کرد. که گرچه هزینه ساخت را افزایش می دهد. اما این هزینه، با فزایش عمر مفید و افزایش بازدهی کمپرسور، جبران می شود.

-شبکه برق

اینورترهای متصل شده به شبکه برق با کمترین هارمونیک در خروجی طراحی می شوند . برای تامین برق اصلی شبکه توزیع، در زمان قطعی برق استفاده می گردند.

Synchronverters

انواعی از اینورتر هستند که بگونه ای طراحی می شوند تا خروجی شبیه یک ژنراتور دوار داشته باشند. از این نوع از اینورترها برای پایداری شبکه برق استفاده می شود. در پاسخگویی به تغییرات ناگهانی بار تحمیل شده به شبکه برق، Synchronverters ها عکس العمل سریعتری به نسبت ژنراتورهای معمولی دارند.

سیستم های فتوولتاییک

یک اینورتر خورشیدی، جزئی از سیستم های فتوولتاییک متصل به شبکه یا منفصل از شبکه می باشد. این نوع کابردهای مخصوص سیستم های فتوولتاییک، نظیر حفاظت «کارکرد جزیره ای» و «ردیابی نقطه حداکثر توان» دارند. «میکرو-اینورتر»های خورشیدی که متفاوت از اینورترهای مرسوم هستند.  به هر پنل متصل می شوند، موجب افزایش بازدهی سیستم می گردند.

نحوه نصب اینورتر 

همیشه باید به صورت عمودی نصب شود و حداقل به فاصله ی 10 سانت ازکناره ها فاصله باشد. اکثر شرکت های سازنده سیستم خنک کننده و دریچه های تهویه اینوتر را به گونه ای طراحی کرده اند که درصورتی که عمودی نصب شوند امکان نفوذ گرد وغبارکمتر در نتیجه درجه حفاظت دستگاه به درستی رعایت می شود که باعث طول عمر بالاتر و عملکرد بهتر است.

پینیون نمایندگی فروش اینورتر در ایران

دارای دفاتر فروش تهران و اصفهان

برای استعلام قیمت اینورتر تماس بگیرید.