fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

تامین کننده و فروش ریل و واگن

ریل و واگن یا لینیر گاید از جمله قطعات صنعتی مربوط به حوزه اتوماسیون می باشد، که برای ساخت انواع دستگاه ها و میزهای CNC ، مدول خطی و … به کار می رود.

گروه پینیون وارد کننده و تامین کننده انواع قطعات و تجهیزات صنعتی مربوط به سیستم های حرکت خطی در ایران می باشد. (بال اسکرو ، جک اسکرو، اسپیندل موتور، اینورتر، عملگرهای خطی، انواع بلبرینگ و یاتاقان، …)

لینیر گاید های استاندارد مورد نیاز صنعت چینی و از برندهای مطرح دنیا را از ما بخواهید.

فروش ریل و واگن و لینیر گاید با گواهی تضمین اصالت کالا

ریل و واگن cnc

شبکه های اجتماعی

telegram
whatsapp
linkedin
instagram

 

آلمانی، ژاپنی، تایوانی، چینی

انواع واگن (بلوک)

لبه دار و بدون لبه

و ریل سیستم های حرکت خطی

بال بوش

انواع بال بوشینگ

فلنج دار و هوزینگ دار

در سایزهای مختلف برای کاربردهای صنعتی

برخی از ویژگی های لینیرگاید ها یا ریل و واگن خطی

لینیر گاید ها  دقت و استحکام مناسبی دارند. لاینر گایدها با طیف گسترده ای از ابعاد برای کاربردهای مختلف با دقت و کیفیت با قیمتی مناسب بیشتر نیازهای اتوماسیون و ساخت دستگاه های CNC را برطرف می کند.

  • قابلیت تحمل نیرو متحرک از 0 تا 210 کیلو نیوتن
  • قابلیت تحمل گشتاور از 0 تا 0.9 کیلو نیوتن متر
  • سرعت حرکتی از 0 تا 1.6 متر برثانیه
  • اندازه استاندارد ریل بین 5 تا 65 میلیمتر و به طول شاخه های 4 متری ( که با توجه به نیاز مشتری برش داده می شود.)
  • از جنس فولاد ضد زنگ (استنلس استیل )
  • آب بندی مناسب
  • سطوح صیقلی با کمترین سر و صدا

انتخاب مناسب ریل واگن خطی

انتخاب یک ریل واگن خطی همانطور که با هر سرمایه گذاری بزرگ، چندین عامل وجود دارد، باید هنگام انتخاب یک ریل واگن خطی نکاتی برای برنامه ­ی کاربرد خود در نظر گرفت. در ادامه این نمودار به شما در انتخاب گاید خطی مناسب کمک خواهد کرد. فاکتورهای ضروری در این راهنما برای طول عمر، حداکثر گشتاور و غیره دیده می شود.

انتخاب ریل واگن خطی نکته 1:

به دلیل محدودیت های ساختاری در دستگاه ممکن است فضای نصب گاید خطی محدود شود.

نکته 2:

در مورد حرکت بال اسکرو، توصیه می شود یک گاید خطی با شماره مدل یکسان، یا نزدیک به قطر شفت بال اسکرو، انتخاب کنید.

نکته 3:

بار اعمال شده بر روی اسلاید بال در اینجا باید با تقسیم کل بار اعمال شده بر اساس تعداد اسلاید بال ها محاسبه شود.  

مزایا استفاده از ریل و واگن خطی

عمر بالا، می تواند رنج گسترده ای از بارها بسته به کاربرد را تحمل کند. اصطکاک کم بین بلوک و ریل با بلبرینگ، باعث دقت بالای بلوک می شود. بارگیری یکسان در چهار جهت و یک پیش بار به مقدار کافی که صلبیت زیادی را برای گاید خطی ممکن می سازد.

معایب استفاده از ریل و واگن خطی

برای کاربرد های عمودی کارایی لازم را ندارد.  

عیب یابی ریل و واگن

چند چیز برای بررسی ریل و واگن خطی شما وجود دارد که باید از آن اجتناب کنید. به طور منظم در ماشین آلات مشکلاتی مانند خوردگی ریل، بریدگی در ریل یا سایش می توانند اتفاق بیفتند. این آسیب های مختلف می تواند به دلیل مراقبت ضعیف سیستم، عدم تعادل بیش از حد، چسبیدن مواد مختلف به ریل یا روانکاری ضعیف باشد. راه آسان برای رفع این نوع مشکلات این است که تعمیر و نگه داری  واگن و ریل ها را با دقت و منظم انجام دهیم و از نصب و راه اندازی آن ها همانطور که در دستورالعمل ها اشاره شده، اطمینان حاصل کنید.

قیمت ریل و واگن

قیمت لینیر گاید وابسته به اندازه و مواد به کار رفته در آن است. برای کاربرد هایی با ظرفیت بار بالاتر، به طور عمده به یک واگن خطی بزرگ نیاز دارید. در این صورت واگن وسیع تر و یا ریل با ابعاد بیشتر مورد نیاز می باشد که این مساله قیمت ریل و واگن را افزایش می دهد.  

تعمیر و نگه داری مورد نیاز لینیرگاید

اکثر گایدهای خطی با مکانیسم روانکاری درون بلوک مجهز شده اند. این یک مزیت بزرگ است زیرا اساسا تعمیرات لازم برای کاربر گاید خطی را کاهش می دهد. نیاز اصلی این است که فقط روانکاری گریس را دوباره پر کنید تا بلوک عمر طولانی تری داشته باشد. اگر چه روانکاری باعث کاهش نگهداری می شود اما گایدها هنوز باید از زائده های اضافی پاک شوند تا منجر به خرابی آن نشود.

تاثیر عوامل محیطی بر گاید خطی

محیط کاری یک گاید خطی وابسته به استفاده (کاربرد) از آن است. احتیاط هایی باید برای محیط های مختلف انجام شود. گایدهای خطی به دلیل تعداد بالای گردش رولبرینگ ها ، باید یک محیط کاری بدون زائده و تمیز داشته باشند. این رولبرینگ ها ممکن است روانکاری خود را به دلیل وجود گرد و خاک در ریل از دست بدهند. اگر چه در برخی از کاربرد ها ایجاد محیطی تمیز قابل اجرا نیست، گزینه ای برای ارتقاء روانکاری می تواند به یک گاید خطی برای افزایش طول عمر گاید در یک محیط کثیف اضافه شود.

با استفاده از کاتالوگ های محصول و با توجه به نیازهای طراحی میتوان مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین ریل و واگن را انتخاب کرد.

تاریخچه ریل و واگن یا لینیر گاید

اختراع و تکامل لینیر گاید ریل و واگن در سال 1932  توسط یک شرکت مستقر در خارج از فرانسه اختراع و ثبت شد. فولاد اولین نوع از مواد استفاده شده در رولبرینگ ها (به دلیل حرکت خطی دقیق و صاف) بوده است. با این وجود، در حالی که این ممکن است درست باشد، یک شرکت آمریکایی به نام تامسون اولین رولبرینگ را در بال اسکرو های خود با نوع ساچمه گردشی در سال 1946 به فروش رسانده است. سالها بعد شرکت ها گاید خطی یا همان ریل و واگن خطی نوآورانه و تکامل یافته امروزی را ارائه دادند.  

واژه نامه لینیر گاید ( ریل واگن CNC )

دقت واگن ها

بر اساس دقت عمل واگن ها که روی ریل ها حرکت می کنند، دقت حرکت مورد نیاز در یک درجه دقیق مشخص، مانند P5 یا PN بیان می شود. بار اعمالی در شکل زیر بارهای اعمال شده به ریل و واگنی دیده می شود، که معمولا شامل وزن خود یک میز، وزن اشیاء منتقل شده و  یا نیروهایی است که بر روی یک ماشین وارد می شوند. بارها معمولا به صورت عمودی یا جانبی در محور حرکت، اعمال می شود. بارگذاری ریل و واگنکاربرد

این اطلاعات مربوط به نوع ماشین (کاربرد) مانند ماشین ابزار، سیستم حمل و نقل یا دستگاه اندازه گیری است که برای ریل و واگن استفاده می شود (منظور سری های مختلف محصول) . به طور کلی، این اطلاعات برای انتخاب لینیر گاید مناسب مفید است. بلبرینگ ساچمه های فولادی که حرکت را برای سیستم گاید خطی( از طریق گردش با دفعات بالا) ایجاد می کند.

ظرفیت بار استاتیکی

مقدار نیرویی که گاید خطی ( ریل و واگن خطی ) می تواند آن را تحمل کند زمانی که بلوک حرکت نمی کند.

ظرفیت بار دینامیکی

مقدار نیروی که گاید خطی(ریل و واگن خطی) می تواند زمانی که بلوک در حال حرکت است تحمل کند.

گریس

روانکاری برای روان کردن حرکت گایدها یا ربل و واگن ها و حرکت دادن قطعات بال اسکرو اعمال می شود. گریس یک لایه روغن روی سطح فلز را تشکیل می دهد تا باعث کاهش سایش و اصطکاک شود، که در نتیجه عمر طولانی تر و جلوگیری از زنگ زدن را ایجاد می کند. اسلایدهای خطی (ریل) نیاز به نگهداری منظم روغن با توجه به شرایط استفاده آنها دارند.

بلوک گاید خطی

بلوک که در امتداد مسیری حرکت می کند که از دستگاه یا کاربرد آن پشتیبانی می کند. روانکاری و ریل های متحرک را درون بلوک قرار می گیرد.

ریل گاید خطی

مسیری که بلوک بر روی آن حرکت می کند و از فولاد کربنی ساخته شده، ریل است. این مسیر یکپارچه است، به این معنی که تنها در یک محور حرکت می کند.

بار لحظه ای

هنگامی که بار بر روی میز اعمال می شود و در جهت طولی، جانبی یا عمودی گسترش می یابد، ریل یک نیروی کششی را دریافت می کند.

ساختار ماشین

این اطلاعات ساختار ماشین آلات و جنبه های مربوط به ساخت و ساز آن ها را از جمله ابعاد جایی که گایدهای خطی در آن نصب شده است، موقعیت ها و جهت های نیروهای خارجی و غیره پوشش می دهد. این اطلاعات لازم برای انتخاب گایدهای خطی خاص است.

گام فاصله سوراخ تا سوراخ که بر روی ریل خطی دیده می شود.

عمر مورد نیاز

عمر مورد نیاز در فاصله کل جابجایی (به عنوان مثال، 5000 کیلومتر) بیان می شود.

عمر کارکرد

زمانی گاید خطی می تواند قبل از شکست، ساعت ها مقاومت کند.

سرعت

این به معنی سرعت نسبی میز (واگن ها) در برابر ریل است. به عنوان مثال، 100 متر بر دقیقه بیان می شود.

کورس

این به معنای فاصله ای که یک میز نصب شده روی واگن ها برای جابجایی نیاز دارد. کورس حرکت لینیر گاید

مقالات دیگر:

ریل واگن HIWIN

ریل واگن HIWIN

انواع سری ریل واگن HIWIN گاید خطی حرکتی طولی را توسط چرخش (تکرار پذیر) رولبرینگ...
ادامه مطلب
برند thk

برند THK

برند THK THK یک شرکت بزرگ ژاپنی در زمینه تولید تجهیزات صنعتی می باشد. این...
ادامه مطلب
برند tbi

برند TBI

برند TBI شرکت TBI MOTION TECHNOLOGY یک شرکت تایوانی معتبر است، که به طور خاص...
ادامه مطلب

یک دیدگاه بگذارید

درحال ارسال

Enter Captcha Here : *

Reload Image