دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

تامین و فروش انواع سنسور خازنی

گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون در زمینه فروش انواع قطعات و تجهیزات حوزه برق و الکترونیک فعالیت دارد ، انواع سنسورهای صنعتی از جمله سنسور خازنی از برندهای معتبر را از ما بخواهید.

فروش سنسور خازنی آتونیکس , بامر ، امرون ، تبریز پژوه

سفارش سنسور خازنی

فرم زیر را تکمیل کنید.

شبکه های اجتماعی

سنسور­های خازنی

سنسورهای خازنی و القاییهر دو زیر مجموعه ی سنسورهای مجاورتی هستند .در حالی­که سنسورهای القایی، از یک میدان مغناطیسی برای تشخیص اشیا استفاده می کنند، در سنسور های خازنی لازم نیست ماده حتما رسانا باشد.همین موضوع ، باعث می شود سنسور های خازنی هم برای فلزات و هم نافلزات ، کاربردی باشد؛ چرا که این سنسور قابلیت تشخیص مواد غیر فلزی را هم دارد.

سنسور های خازنی ، دستگاه هایی بدون تماس (بدون کنتاکت) هستند که قادر به اندازه گیری موقعیت یا تغییر موقعیت یک هادی با وضوح و دقت بالا هستند. همچنین این سنسورها در تعیین موقعیت ، تراکم و ضخامت عایق­ها نیز می توان استفاده کرد. وضوح نانومتری سنسور ها در کنارکارایی بالای آن ها ، وجودشان را در زمینه نانوتکنولوژی در جهان امروز، ضروری می سازد.

فروش سنسور خازنی

طراحی سنسور های خازنی

سنسور­های خازنی با استفاده از مواد اولیه متفاوتی ساخته می­شوند؛ مانند : مس، ITO  و جوهرهای پرینت شده.

 

عملکرد سنسور­

روش کار در این سنسور به این صورت است که با نزدیک شدن یا تماس مستقیم اجسام فلزی و عایق به سنسور، ظرفیت خازنی قسمت حساس آن تغییر می­کند و در نتیجه خروجی آن تحریک می­ شود.

ساختمان سنسور خازنی

ساختمان اصلی این سنسور ها از چهار قسمت تشکیل می شود . این چهار قسمت عبارتند از : اسیلاتور ، دمدولاتور، اشمیت تریگر و آمپلی فایر.

ساختمان سنسور خازنی

قسمت اصلی اسیلاتور، از دو قطعه­ ی فلزی تشکیل شده است. این قطعات فلزی طوری نسبت به هم قرار گرفته اند که باعث ایجاد یک طرفیت خازنی می­ شود. هرگاه قطعه ­ای با ضریب الکتریکی ε به صفحه­ ی حساس نزدیک شود ، باعث می ­شود ظرفیت خازنی بین صفحات تغییر کند . تغییر در ظرفیت خازنی ، باعث تغییر در دامنه خارجی اسیلاتور می­ شود. وظیفه­ی دمدولاتور، آشکار­سازی دامنه­ ی اسیلاتور است. پس از آشکارسازی دامنه، دمدولاتور مقدار دامنه را با سطح مرجع مقایسه می­ کند و هرگاه دامنه­ ی اسیلاتور از دامنه­ ی مرجع بیشتر باشد، خروجی سنسور تحریک می­ شود. آمپلی­ فایر خروجی نیز وظیفه تامین جریان بار را بر عهده دارد.

انواع سنسور خازنی

دو سیمه AC ، سه سیمه NPN,PNP  ، چهار سیمه NPN,PNP .

کاربردها  

 سنسور رطوبت، دما، شمارش تولید، کنترل سطح مخازن، کنترل حرکت پارچه؛ کنترل فاصله هد از سطح، سیستم وزن کردن در حرکت برای وسایل نقلیه و …