دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اتصالات بیرینگی (بلبرینگ مفصلی) ROD END

پینیون > قطعات صنعتی > مکانیک > انتقال دهنده های قدرت > بیرینگ > اتصالات بیرینگی (بلبرینگ مفصلی) ROD END

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

هرگونه سفارش خرید مطابق با استانداردهای نظامی پذیرفته می شود.

برای استعلام قیمت یا خرید انواع راد اند با ما تماس بگیرید.

اتصالات بیرینگی

گروه بازرگانی پینیون در زمینه فروش انواع بلبرینگ ، همچینین بلبرینگ خاص فعالیت دارد. برای مشاوره و سفارش خرید انواع  راد اند که با اسم های دیگری مانند بلبرینگ سرجکی ، بلبرینگ مفصلی ، بلبرینگ چشمی ، POS (مدل نری رزوه خارجی) و PHS (مدل مادگی رزوه داخلی) نیز در بازار معروفند ، تماس بگیرید.

راد اند ها:

بیرینگ های Rod End که همچنین در شمال آمریکا با عنوان اتصالات Heim  یا Rose در انگلیس و سایر مناطق شناخته شده اند (در ایران به بیرینگ های سرجکی یا بیرینگ های مفصلی نیز معروف هستند)، اتصال مفصلی مکانیکی می باشد. چنین اتصالاتی در انتهای میله های کنترلی (control rods)، لینک های سیستم فرمان (steering links)،  اتصالات گره ای (tie rods)  و یا هرجایی که اتصال مفصلی مورد نیاز باشد و جایی که اتصال پنجه ای (Clevis) نا مناسب باشد، استفاده می‌شوند.

ساختار و شکل بلبرینگ های مفصلی:

Rod End ها به شکل دایره ای می باشند که از یک سمت به صورت رزوه ای، برای اتصال به قطعات دیگر ساخته شده اند. قسمت رزوه شده میتواند به صورت نرگی یا مادگی باشد. از جمله فواید این اتصالات این است که ساچمه های تعبیه شده در  بیرینگ، به میله و یا پیچی که از درونش گذشته، این امکان را می دهد که در زاویه محدودی بچرخد. در این صورت اتصالاتی که از دو سر به این Rod end ها بسته شده اند اجازه مقدار محدودی ناهم محوری را به شفت آنها می دهند.

rod-ends

Rod End ها متشکل از دو قطعه و یا سه قطعه می باشند. هر دو نوع آنها به شکل یک قطعه ساخته می شوند و به شکل ساختار لغزنده بر روی یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند که این دو قطعه می تواند لغزش فلز بر روی فلز باشد و یا برای افزایش عمر از صفحه PTFE بین آنها استفاده می کنند.

گروه فنی و مهندسی پینیون نمایندگی فروش انواع بلبرینگ های صنعتی

انواع راد اند ها:

استاندارد مدل دو قطعه ای شامل بدنه و ساچمه های سنگ خورده عملیات حرارتی شده می باشد. این نوع ساختار این اجازه را به قطعه Rod end می دهد تا نیروی شعاعی استاتیک بزرگتری را منتقل کند و همین طور اجازه نا هم محوری های بیشتری را خواهد داد. تنوع در جنس و پوشش دهی برای قسمت های مختلف در این سری وجود دارد. هر فولاد ضد زنگ نورد سرد شده و دسته های آلیاژ فولاد برای بدنه یا حوزینگ این محصول می تواند بکار گرفته شود. برای ساچمه این سری همه آلیاژهای سخت شده  فولاد ضد زنگ مانند 52100 و یا 440C استفاده می شود.

مدل سه قطعه این محصول شامل بدنه، ساچمه و راهگاه می باشد. این مدل ساختار بیرینگ کاملا قالب ریزی شده دارد که مزیت آن حداکثر انطباق بین ساچمه و راهگاه است. این مدل هم چنین قابلیت استفاده تعداد زیادی متریال مختلف که قابل تغییر در هر قسمت آن باشد را دارد که به این سبب می توان از آنها در کاربرد های بسیاری استفاده کرد.

2-piece-unit

3-piece-unit

راد اند هایی با ورق PTFE و بیرینگ های کروی

در این مدل، از راهگاه PTFE در غالب ROD END ها و بیرینگ های کروی استفاده شده است. راهگاه فولادی دارای خطوطی است که نیاز به روغن کاری ندارد، ورق PTFE بافته شده پیش آغشته(prepreg woven)، به صورت شیمیایی به قطر داخلی راه گاه متصل شده است و در این حالت تماس فلز با فلز دیگر وجود ندارد و راهگاه با جنس PTFE بر روی فلز می لغزد.

غالب این Rod end ها نیاز به تعمیر ندارند و خواص اصطکاکی آنها بهبود یافته است. آنها اساسا برای پاسخ به نیازی که در صنایع و استفاده های تجاری و همین طور در کاربردهایی با عملکرد بالا، بکار گرفته شده اند. این ورق های PTFE میتوانند در شرایط دمایی بین °65- تا °250+  فارنهایت مورد استفاده قرار گیرند.

تعدادی از این ROD END ها برای عملکردهای فوق العاده بالا مطابق با استاندارد SAEAS81820 و MIL-B-81820 می باشند و برای صنایع هوایی نظامی استفاده می شوند. این محصولات پارامترهای دینامیکی سایشی را در شرایط دمایی بین °65- تا °350+  فارنهایت به شدت بهبود بخشیده اند.

rod-end-male

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی