دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
پینیون > خدمات مهندسی > آموزش و مشاوره > سنسور کرنش سنج (Strain gauge)

*صرفا آموزشی* ( این محتوا صرفا جنبه آموزشی دارد ) *صرفا آموزشی*

برای سفارش خرید انواع سنسور کرنش سنج با ما تماس بگیرید. 

سنسور کرنش سنج

گروه پینیون در زمینه بازرگانی و فروش انواع سنسورها از جمله سنسور کرنش سنج فعالیت دارد. همچنین گروه فنی مهندسی پینیون در زمینه ساخت انواع دستگاه های دیتالاگر کرنش سنج ( استرین گیج ) فعالیت دارد و یکی از محصولات دانش بنیان ثبتی شرکت می باشد، که با توجه به نیاز مشتری سفارشات پذیرفته می شود.

سنسور کرنش سنج

کرنش چیست؟

اعمال نیروی خارجی روی یک جسم الاستیک باعث ایجاد تنش مکانیکی می‌شود، متعاقبا تنش تولید شده باعث ایجاد تغییر شکل مکانیکی یا کرنش در ماده می‌شود.

در علوم مهندسی مقدار تغییر طول در واحد طول اولیه، کرنش نامیده می شود. که عددی بی بعد است.  سنسور کرنش سنج

Stain

سنسور کرنش سنج ( استرین گیج ) چیست؟

کرنش سنج وسیله‌ای است که برای اندازه‌گیری کرنش ایجاد شده روی یک شیئ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله توسط دو مهندس مکانیک اهل ایالات متحده به نام‌های ادوارد سیمون و آرتور روج در سال 1938 اختراع شد.

strain-gauge

ساختار کرنش سنج ( استرین گیج)

ساختار اغلب کرنش سنج‌ها، از یک لایه عایق زیرین انعطاف پذیر (Backing) که تکیه گاه یک لایه ورق نازک فلزی (Foil) می باشد، تشکیل شده است؛ این لایه ورق نازک از جنس سیم مقاومت الکتریکی است و دارای الگوی خاص شبکه ای (Grid) می‌باشد. سنسور کرنش سنج توسط سیم رسانا (Lead wire) دیتالاگر متصل می‌شود.

img-whatstrain-04

نحوه عملکرد استرین گیج

کرنش سنج‌ها با چسب‌های مخصوص به نمونه مورد آزمایش متصل می‌شود و با یک پوشش مناسب روی آن پوشیده می‌شود. چنانچه نمونه مورد نظر دچار تغییر شکل شود، لایه فلزی کرنش سنج نیز به تناسب آن تغییر شکل می‌دهد. این تغییر شکل باعث تغییر مقاومت الکتریکی خواهد شد. برای اندازه گیری این تغییر مقاومت الکتریکی از تئوری «پل وتسون» استفاده می‌شود. با توجه به ارتباط میان تغییرات طول و میزان مقاومت در تئوری پل وتسون می‌توان از نتایج بدست آمده ناشی از تغییرات مقاومت، میزان کرنش را بدست آورد.

1 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

فروش اینورتر

انکودر

سنسور

کنترل رطوبت و دما

محصولات برق