دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اسپینرهای انگشتی (فیجت اسپینرها)

پینیون > قطعات صنعتی > مکانیک > اسپینرهای انگشتی (فیجت اسپینرها)

فیجت اسپینر

معرفی:

فیجت اسپینر ها (Fidget Spinner) معروف به اسپینرهای انگشتی، یک نوع از اسباب بازی برای کاهش استرس هستند. یک اسپینر انگشتی ساده شامل یک بیرینگ در مرکز و طرحی ساخته شده از هر موادی مانند، شیشه، فولاد ضدزنگ، تیتانیوم، مس، آلومینیوم و پلاستیک می باشد. این اسپینر برای افرادی که مشکل در تمرکز کردن دارند و یا بی قرار می باشند (مانند افرادی که دچار ADHD، اوتیسم و اضطراب هستند) با عملکردی به شکل رهاکننده نگرانی و استرس، کمک شایانی خواهد بود.

fidget-spinners

تاریخچه:

اگرچه این فیجت اسپینر ها در دهه 1990 اختراع شدند، در سال 2017 به عنوان مشهور ترین اسباب بازی سال مطرح شدند. فروش این اسپینر ها در بین کودکان آغاز شد که نتیجه آن در بسیاری از کشورها ممنوعیت استفاده از آنها در مدارس بود زیرا بر این باور بودند که این اسباب بازی ها باعث حواس پرتی در کلاس درس می شود اما جالب اینجاست که در سایر مدارس از این اسپینر ها به عنوان وسیله ای که به بالابردن تمرکز افراد کمک می کرد استفاده می شد.

طراحی:

فیجت اسپینرها غالبا به نیت کاهش استرس طراحی شده اند. اسپینرهای معمولی شامل دو یا سه پره به همراه بیرینگی در مرکز قسمت دایره ای آنها هستند. نوع بیرینگ هایی که معمولا در آنها مورد استفاده قرار میگیرد، بیرینگ های فلزی، سرامیکی و یا هیبریدی می باشد. علاوه بر آن، انتخاب نوع بیرینگ، در حداکثر زمان چرخش یک بیرینگ، میزان لرزش و صدای آن اثر گذار خواهد بود.

fidget-spinner-ceramic-bearing

سفارش خرید محصول
فروش انواع اسپینرهای انگشتی در طرح ها و رنگهای متنوع با نازل ترین قیمت.

 تعداد سفارش حداقل 100 عدد و تحویل کالا به مدت 5 روز کاری می باشد.

برای سفارش با ما تماس بگیرید.

basic-fidget-spinner disassemble-fidget-spinner
aluminum-rianbow-fidget-spinner black-gold-circle-spinner

fidget-spinner-rotaion-1 (2) fidget-spinner-rotaion-1
fidget-spinner-rotaion-1 (5) fidget-spinner-rotaion-1 (4)
4 پاسخ
 1. امیرحسین

  سلام
  لطفا راجع به زمان چرخش اسپینر و وزن پره ها از لحاظ دینامیکی توضیح بدید. چرا وقتی بیرینگ پره ها رو بر میداریم و پره ها سبک میشن با نیروی ثابت نسبت به حالت قبل، زمان چرخش کمتر میشه!؟

  1. سید محمد حجازی

   سلام دوست عزیز
   در ارتباط با اسپینرهای انگشتی چیزی که به چرخش این اسپینر ها کمک میکند نیروی گریز از مرکز و نیروی جانب به مرکز می باشد که در این صورت به هر میزان که اجرام به فاصله دورتری (با حفظ تعادل جرمی) قرار گیرند ممان اینرسی بیشتری اعمال می شود و اسپینر تمایل بیشتری به دوران دارد.
   توجه داشته باشید که گشتاور ایجاد شده حول مرکز جرم معادل تغییر ممان اینرسی دورانی حول مرکز جرم آن است. که ممان اینرسی دورانی جسم، به مقدار جرم جسم و مجذور فاصله آن از مرکز جرم وابسته است.

  1. pinion

   سلام و احترام
   لطفا جهت دریافت اطلاعات در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   باتشکر
   پینیون

یک دیدگاه بگذارید