دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

نحوه نصب اینورتر

نحوه نصب اینورتر

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

نمایندگی فروش اینورتر یونیک ، اشنایدر

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون نمایندگی فروش انواع اینورتر یونیک می باشد.برای اطلاع از نحوه نصب اینورتر با ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت یا خرید اینورتر با ما تماس بگیرید.

نحوه نصب اینورتر

نصب اینورترها بسیار آسان است. خصوصاً اینورترهای کوچک‌تر با ولتاژ کم (اینورترهای مبدل برق خودرو)، بیشتر آن‌ها دستگاه‌های “وصل و اجرا” هستند؛ این اینورترها دارای کابل با یک دوشاخه اتصال هستند که به جافندکی اتومبیل یا کامیون شما وصل می‌شوند. این دستگاه‌ها قابل حمل هستند، بنابراین به نصب پیچیده‌ای نیاز ندارند.

اهمیت نصب در ولتاژ بالا

اما اگر اینورتری که خریداری می‌کنید از ولتاژهای بالاتری برخوردار است، نحوه نصب کمی اهمیت پیدا می‌کند. برای اینورترهای کمتر از 400 وات، اتصال به فندکی ماشین، هنوز امکان پذیر است، اما وات‌های بالاتر از آن نیاز به اتصال مستقیم به باتری دارند. کابل‌های ورودی اینورتر دارای بست‌های اتصالی (کلیپس) هستند که می‌توانند همانند مجموعه‌ای از کابل‌های عایق‌دار و گیره‌دار به ترمینال‌های باتری وصل شوند. اگر نصب دائمی باشد، کابل‌ها را می‌توان به ترمینال‌ها، پیچ کرد.

 

مکان نصب اینورتر

اینورترها را می‌توان در هر مکانی نصب کرد، اما چون این دستگاه یک وسیله الکترونیکی است، تا حدودی نسبت به عوامل خارجی نظیر گرما، رطوبت و ذرات هادی و گرد و غبار حساس است و باید در مکانی با جریان هوای مناسب و بدون لرزش نصب شود. اینورتر مقادیر نسبتاً کمی گرما ایجاد می‌کند و برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، از فن‌های خنک کننده و پره‌های دفع گرما استفاده می‌کنند. اینورترهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر دارای سوراخ‌هایی در شاسی و بدنه خود هستند تا بتوانند به هر سطحی پیچ شوند.

 

فرآیند نصب

ما با این فرض شروع می‌کنیم که سه مؤلفه اصلی سیستم: اینورتر، باتری و آلترناتور همه به درستی انتخاب شده‌اند و در حین نصب و سیم‌کشی این مؤلفه‌ها، از استانداردها پیروی می‌گردد.

  • نصب اینورتر در محیط ثابت، بدون لرزش و فاقد موادشیمیایی و ذرات گرد و غبار یا نصب بر روی تابلو برق
  • نصب دستگاه به صورت عمودی
  • درنظرگرفتن 5 سانتی‎متر در اطراف اینورتر و 10 سانتی‌متر در قسمت بالا و پایین آن جهت گردش مناسب هوا
  • استفاده از فن‌ها و پره‌های خنک‌کننده برای عبور هوا و خنک‌سازی اینورتر
  • تنظیم دمای کاری بین 10 تا 50 درجه و تنظیم رطوبت کمتر از 90 درصد
  • استفاده از فیوز و کنتاکتور جهت بالابردن ایمنی بین ترمینال‌های ورودی اینورتر و منبع تغذیه
  • اتصال مستقیم و بدون واسطه اینورتر به الکتروموتور (عدم استفاده از محافظ، کلید، کنتاکتور در حدفاصل موتور و ترمینال خروجی اینورتر)

یک دیدگاه بگذارید

فروش اینورتر

انکودر

سنسور

کنترل رطوبت و دما

محصولات برق