دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

کنترل رطوبت

رطوبت سنج آنلی

گروه فنی مهندسی پینیون

نمایندگی فروش کنترل رطوبت

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون نمایندگی فروش کنترل رطوبت (کنترلر رطوبت) در ایران است.

برای خرید و یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

 کنترل‌‌ رطوبت

بهره‌مندی از محیط خانه یا یک محیط صنعتی یا تجاری، تا زمانی خوشایند است که  شرایط و کیفیت محیط به طور ناگهانی تغییر نکند، دو عامل موثر در کیفیت محیط دما و رطوبت هستند. رطوبت میزان بخار آب موجود در هواست. رطوبت به عنوان رطوبت نسبی و رطوبت مطلق محاسبه می‌شود. برای محیط‌های ساختمانی، صنعتی و پزشکی سنجش و کنترل رطوبت نسبی بسیار مهم است. افزایش یا کاهش میزان بخار آب موجود در هوا نسبت به حد آستانه، می‌تواند بر فرآیند‌های تولیدی در صنایع، بر راحتی انسان و همچنین بر فرآیندهای مختلف جسمی، شیمیایی و بیولوژیکی تأثیر سوء بگذارد یا حتی منجر به نقص سیستم‌های کنترل و خطا در سیستم‌های پیش‌بینی هوا شود.
بنابراین اندازه‌گیری و کنترل میزان رطوبت موجود در هوا، در صنایع به ویژه در سیستم‌های کنترل فرآیندهای صنعتی بسیار واجد اهمیت است زیرا این امر ممکن است بر هزینه تجاری محصول، سلامتی و ایمنی پرسنل تأثیر بگذارد. بنابراین این صنایع برای کنترل رطوبت و حفظ کیفیت محصولات خود، به تجهیزات محافظتی مانند کنترل‌کننده رطوبت نیاز خواهند داشت. بدون شک محصولاتی که در شرایط کنترل‌شده تولید می‌شوند بهترین دوام و ماندگاری را خواهند داشت.

کنترل‌کننده رطوبت چیست؟

کنترل‌کننده رطوبت یک دستگاه پیشرفته برای کنترل و تنظیم رطوبت نسبی محیط است که به طور اخص در دو نوع مکانیکی و دیجیتالی برای کنترل رطوبت‌سازها و تجهیزات رطوبت‌ساز طراحی شده‌ است. کنترل رطوبت محیط کار یا محل اقامت شما به دلایل مختلف بسیار مهم است. اگر رطوبت محیط خیلی کم باشد، هوای موجود در محل شما خشک می‌شود.

مشکلات استفاده نکردن از کنترل رطوبت

این هوای خشک باعث بروز مشکلات تنفسی شده و  رطوبت را از همه چیز داخل محیط یا ساختمان، از جمله پوست شما جذب می‌کند. در مقابل، رطوبت بیش از حد می‌تواند منجر به تحریک‌پذیری و همچنین آسیب به ساختمان و محل فعالیت شما و حتی مشکلات بهداشتی شود. بین رطوبت بیش از حد و خیلی کم یک مرز وجود دارد. یک کنترل‌کننده رطوبت به شما کمک می‌کند تا به درستی از این مرز حرکت کنید تا بتوانید از مشکلاتی که به واسطه سطح نامناسب رطوبت به وجود می‌آید جلوگیری کنید.
کنترل‌کننده رطوبت، ابتدا رطوبت نسبی فضای تحت کنترل خود را اندازه‌گیری می‌کند، سپس با کاهش یا افزایش میزان رطوبت موجود در محیط، آن را در یک بازه مشخص تنظیم می‌کند.

نحوه کارکرد کنترل‌کننده رطوبت

 کنترل‌کننده رطوبت مکانیکی

 این کنترلر متشکل از یک المنت سنسور از جنس نوعی پلاستیک می‌باشد که زمانی که رطوبت از حد آستانه و حد تنظیم‌شده فراتر می‌رود، خاصیت کشسانی می‌یابد و دستور قطع یا وصل صادر می‌نماید و به این ترتیب رطوبت را در حد تنظیم شده نگه می‌دارد.

کنترل‌کننده رطوبت دیجیتال

این کنترلر مجهز به یک سنسور الکترونیکی رطوبت (ترانسیمتر رطوبت) و یک کنترل‌کننده دیجیتال است که در صورت افزایش یا کاهش رطوبت از طریق این سنسورها عمل می‌کند.

کاربردهای کنترل‌کننده رطوبت

کاربردهای کنترل‌کننده‌های رطوبت در عرصه‌های مختلف، بسیار وسیع است که در ادامه به شماری از آن‌ها اشاره می‌گردد:

  گلخانه‌ها

-رشد و نمو گیاهان به شرایط محیطی بستگی دارد. گیاهان مختلف برای رشد و شکوفایی به درجه حرارت و رطوبت مختلف نیاز دارند. گلخانه‌ها با داشتن یک کنترل‌کننده پیشرفته رطوبت و یک سیستم مه‌شکن مناسب می‌توانند درجه حرارت و رطوبت را در مناطق مختلف حفظ کنند. به انواع گیاهان اجازه دهند در یک شرایط محیطی یکسان رشد کنند.

  سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌های موادغذایی

 مواد غذایی بر اساس شرایط نگهداری خود به دما و رطوبت مشخصی نیاز دارند، کنترل‌کننده رطوبت می‌تواند اهمیت دما و رطوبت مناسب را در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها نهادینه کند. از آنجا که میوه ها و سبزیجات عمدتاً از آب تشکیل شده‌اند. استفاده از یک سیستم اشتباه می‌تواند باعث خشک‌شدن یا بدکیفیت‌ شدن محصول شود. استفاده از سیستم‌های کنترل‌کننده رطوبت باعث نگه‌داری محصولات در دمای مطلوب از لحاظ سلامتی و ایمنی می‌شود.

  صنایع نساجی

 داشتن سطح رطوبت مناسب در عملیات نساجی فواید زیادی به دنبال دارد. یک سیستم مهار رطوبت خوب باعث افزایش سرعت خروجی ماشین‌ها، از بین بردن الکتریسیته ساکن، کاهش تغییر شکل‌ و پیچ‌خوردگی در مواد، بهبود فرآیندهای مکانیکی و کاهش میزان گردوغبار موجود در هوا می‌شود.

دامداری (سوله‌های مرغداری‌ و پرورش طیور)

 شرایط زیستی مرغ با انسان کاملاً متفاوت می‌باشد، حفظ تعادل بین دما و رطوبت یکی از فاکتورهای مهم در نگهداری مرغ می‌باشد که کنترل‌کننده رطوبت و دما به خوبی  از عهده‌ی برقراری این تعادل برمی‌آید.

  سردخانه‌ها و انبار‌های نگه‌داری میوه و موادغذایی

انبارها و یا سردخانه‌ها از شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به محیط درون یخچال‌های خانگی، برخوردارند. در یخچال‌های و سردخانه‌های صنعتی چون مواد غذایی باید در مدت طولانی به گونه‌ای که کیفیت آن‌ها آسیب نبیند، نگه‌داری شوند. باید از دما و رطوبت منایب بهره ببرند که با یک کنترل‌کننده رطوبت و دما این امر میسر می‌شود.

  بیمارستان‌ها

شرایط مطلوب بیمار و حتی شرایط نگهداری داروها، به نوعی به دما و رطوبت در کنار یکدیگر بستگی دارد که با به کارگیری کنترل‌کننده رطوبت و دما می‌توان این شرایط را تحت نظارت قرار دارد.

  • ساخت و ساز
  • کشاورزی
  • صنایع غذایی
  • صنعت داروسازی / آزمایشگاه‌ها
  • صنایع پلاستیک و شیشه
  • نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی
  • محیط‌های صنعتی
  • سیستم‌های تهویه هوا منزل
  • ایستگاه‌های هواشناسی برای گزارش و پیش بینی وضعیت هوا
  • ماشین‌های جوجه کشی

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فروش اینورتر

انکودر

سنسور

کنترل رطوبت و دما

محصولات برق