fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

انتخاب کلید حرارتی

انتخاب کلید حرارتی

انداره بندی کلید های حرارتی (راهنمای انتخاب این محصول)

دو فاکتور مهم برای انتخاب اندازه کلید های حرارتی اندازه جریان نامی و ولتاژ نامی خود موتوری است که میخواهیم حفاظتش کنیم.

  • هر زمان که ما ولتاژ را دانستیم بهتر است که جریان نامی موتور را چک کنیم و بایستی دقت کرد که جریان عملیاتی واقعی موتور ممکن است که از میزان جریان نامی موتور کمتر باشد مخصوصا زمانی که موتور در حالت بار کامل نباشد.هر چند که کلید های حرارتی بایستی بر اساس میزان جریان نامی موتور انتخاب شوند تا اجازه ورود جریان راه اندازی را به موتور بدهد.
  • حتی اگر ما کلید حرارتی را بر اساس مقادیر نامی انتخاب کنیم بایستی دقت کرد که سیم کشی قطعات بسیار مهم می باشد چرا که سیم مورد استفاد در مدار بایستی کشش عبور جریان مورد نظر موتور را بدهد در غیر اینصورت با انتخاب سیم ضعیف، به مرور زمان سیم گرم شده و ممکن است که ذوب شود و منجر به اشکالات جریان با وجود نصب کلید های حفاظتی در مدار شود.

جدول انتخاب کلید حرارتی

نتیجه گیری در باب کلید های حرارتی

کلید های حرارتی نقشی بسیار مهم در حفاظت الکتریکی ایفا می کنند چرا که موتور های که تحت حفاظت این کلید ها هستند کاربرد های بسیار گسترده ای در ساختار های بازرگانی و صنعتی دارند.

موتور های آسنکرون نیاز به حفاظت های خاصی دارند که تنها کلید های حرارتی قادر به تامین این نیاز ها می باشد. در عین حال امکان تجمیع کلید های حرارتی با دیگر حفاظت ها  نظیرحفاظت در برابر کاهش ولتاژ (راه آندر ولتاژ )، تایمر ها و سافت استارتر ها، نیز دارد.
انتخاب درست اندازه کلید حرارتی ،کلید حفاظت صحیح از موتور الکتریکی می باشد چراکه یک کلید حرارتی کوچک حتی اجازه راه اندازی را به موتور نمی دهد در حالی که یک کلید حرارتی بزرگ نیز قادر به شناسایی اشکالات اضافه جریان در مدار نخواهد بود.


منابع :وبسایت الکتریکال ۴ یو

تگ ها :کلید حرارتیتجهیزات قطع و وصل


 

رضا عسگری
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image