fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

بلبرینگ خطی

بلبرینگ خطی

گروه پینیون تامین کننده و فروشنده انواع بلبرینگ خطی در ایران می باشد. بلبرینگ خطی (یاتاقان های حرکت خطی)، دارای ساختاری برای تحمل نیروها و هدایت خطی آن ها به طور همزمان هستند. بلبرینگ های خطی یک سیستم بلوک و ریل می باشند، که به پشتیبانی از حرکت مورد استفاده در کار، کمک می کنند.

برای سفارش خرید انواع بلبرینگ خطی فرم زیر را تکمیل کنید.

چگونگی کارکرد بلبرینگ های خطی

سیستم بلبرینگ خطی از دو قسمت تشکیل شده است: بلوک خطی و ریل خطی. بلوک به موازات ریل (که در کنار ریل، صفحه قرار گرفته است) حرکت می کند. حرکت بلوک به صورت رفت و برگشتی در مسیر مستقیم ریل می باشد. برای پشتیبانی از حرکت جزء خاصی از اجزای متحرک، این جز بر روی بلوک نصب می شود. این حرکت توسط گردش بلبرینگ داخل بلوک که با ریل در تماس است، ایجاد می شود.

 

انواع بلبرینگ خطی

  1. بلبرینگ های خطی تماس لغزشی (Sliding Contact Linear Bearing)

این نوع از بلبرینگ های خطی، قدیمی ترین، ساده ترین و ارزان ترین نوع بوده و هنوز دارای رنج کاربرد گسترده ای هستند. به طور کلی، تمام بلبرینگ های خطی تماس لغزشی، دارای ضریب اصطکاک بزرگتر از سایر یاتاقان ها هستند و به همین دلیل، استفاده از این نوع ریل ها برای شرکت ها در کاربرد هایی با دقت یا سرعت بالا دشوار است.  همچنین این مشکل بزرگ باعث می شود که طراحی و پیش بینی طول عمر دقیق برای گایدهای خطی دشوار شود.

 

 

sliding linear guide - بلبرینگ خطی

  1. بلبرینگ های خطی غلتشی (Rolling Element Linear Bearing)

این نوع از بلبرینگ های خطی به عنوان پر کاربردترین نوع گاید های خطی با نام عامیانه ریل و واگن شناخته می شود، و با استفاده از غلطتک ها (از جمله ساچمه های کروی و استوانه ای و …) که بین دو سطح متحرک قرار می گیرد، ضریب اصطکاک را کاهش می­ دهند. بعلت همین برتری نسبت به یاتاقان های غلتشی و همچنین قابلیت دسترسی آسان آن ها، این نوع از بلبرینگ های خطی جایگاه خوبی در تمام کاربردهایی که نیاز به دقت بالای حرکتی، کنترل دقیق تر، ظرافت بیشتر و سرعت بالا دارند، پیدا کرده اند. طیف وسیعی از آپشن ها برای سفارشی کردن این بلوک وجود دارد، یکی دیگر از دلایل این است که عموما انتخاب بهتری نسبت به نوع لغزشی می باشد.

linear motion guides - بلبرینگ خطی

  1. بلبرینگ های خطی هیدرواستاتیک یا هوایی (Hydrostatic or aerostatic linear bearings)

هنگامی که دقت های بسیار بالا و یا عملکردهای بی صدا و آرام مد نظر باشد، معمولاً راهنماهای خطی ای که هیچ گونه تماس مکانیکی بین قطعات آن ها نباشد، انتخاب می­ شوند. در این نوع از بلبرینگ های خطی با استفاده از فشار سیال اعمال شده بین دو سطح متحرک، یکی از آن ها به صورت شناور در می آید. بسته به سیال استفاده شده و میزان فشار آن، این یاتاقان ها به ۲ دسته هیدرواستاتیک و هوایی تقسیم بندی می شوند.

اگرچه این یاتاقان ها برای موارد خاص، بسیار سودمند هستند ولی معمولا پرهزینه هستند و تولید آن ها نیز مشکل است. همچنین بکار بردن آن ها نیازمند لوازم جانبی گران قیمت است.

hydrostatic linear bearing - بلبرینگ خطی

  1. بلبرینگ های خطی مغناطیسی (Magnetic linear bearings)

عملکرد این نوع از بلبرینگ های خطی همانند بلبرینگ های خطی هیدرو استاتیک است با این تفاوت که بجای فشار سیال از نیروی الکترومغناطیس استفاده می­ شود. معمولا استفاده از نیروی الکترومغناطیس دارای هزینه است و از نظر مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی نمی باشد.  این نوع از یاتاقان های خطی دارای کاربردهای محدودی هستند.

magnetic linear slides - بلبرینگ خطی

برای سفارش انواع بلبرینگ خطی با ما تماس بگیرید.

کاربردهای بلبرینگ خطی

طیف گسترده ای از صنایع از بلبرینگ های خطی برای برنامه های کاربردی خود استفاده می کنند.

بلبرینگ های خطی برای حرکت یک میز ماشینکاری در جهت X یا Y مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد هایی که به ظرافت بالا و قابلیت های دقیق نیاز دارند، از گایدهای خطی با دقت بالا استفاده می کنند.

linear guide application - بلبرینگ خطی

در کاربرد شکل زیر، هر میز از بلبرینگ های خطی برای موقعیت یابی استفاده می کند. دلیل استفاده ماشین آلات از گایدهای خطی، توانایی آنها در مدیریت افزایش دما و تغییرات سریع سیستم می باشد.

linear guide application2 - بلبرینگ خطی

 

گایدهای خطی برای حمل آسان محصولات سنگین استفاده می شود. به شکل زیر توجه کنید.

linear guide application3 - بلبرینگ خطی

در شکل زیر، از گایدهای خطی برای کمک در ایجاد حرکاتی برای ربات جابجایی بار استفاده شده است.

linear guide application4 - بلبرینگ خطی

برای سفارش انواع ریل و واگن با ما تماس بگیرید.

تگ ها :

یک دیدگاه بگذارید

درحال ارسال

Enter Captcha Here : *

Reload Image