دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

مبانی اصلی روانکاری بیرینگ ها

پینیون > قطعات صنعتی > مکانیک > انتقال دهنده های قدرت > بیرینگ > مبانی اصلی روانکاری بیرینگ ها

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

پینیون در زمینه فروش انواع بلبرینگ صنعتی فعالیت می کند.

برای خرید و یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

 

روانکاری بلبرینگ ها

اجزای غلتان بیرینگ‌ ها نیاز دارند به اندازه کافی روانکاری شوند تا بتوانند عملکرد قابل اطمینان تری از خود نشان دهند. علاوه بر این روانکاری در این اجزا از تماس مستقیم غلتک‌ها، سطوح غلتشی (راهگاه ها) (Raceways) و قفسه نگهدارنده غلتک (Cage) و سایر اجزا مرتبط جلوگیری می‌کند. روانکارها همچنین نوعی پوشش و محافظ سطوح در برابر خوردگی نیز برای بیرینگ به حساب می‌آیند.

 

گریس وسیله روانکاری بیرینگ ها

روانکاری بیرینگ‌ها عمدتا به وسیله گریس‌ها انجام می‌شود، گریس ها در مواردی مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه نتوان از روانكاران ديگر با غلظت كم استفاده کرد. گريس‌ها از تولید الياف صابونی (fibers) بصورت كريستال در روغن تولید می‌شود. بافت گریس‌ها یا دایره‌ای و یا الیافی(كوتاه، بلند و ريش ريش)هستند. گريس را به وسیله پايه صابونی آن نامگذاری می‌کنند. اين پايه مي‌تواند به صورت مواد آلی و يا غير آلی و روغن ساخت آن نيز معدنی و يا سنتتيك باشد. گریس محصولی از نفت خام است که دارای نقطه جوش بالاتر از 400 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

bearings-greased

برای روانکاری اجزای غلتان بیرینگ ها دسته‌ بندی گسترده‌ای از گریس‌ ها، روغن‌ ها و روانکار‌های جایگزین مثل ترکیبات مبتنی بر گرافیت نیز موجود است. انتخاب مناسب یک روانکار یا روش روانکاری در درجه اول مستلزم توجه به شرایط کار مانند سرعت مورد نیاز و درجه حرارت مجاز می‌باشد. توجه به عوامل دیگر مانند ارتعاش و مقدار و نحوه بارگذاری نیرو نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

مبانی روانکاری بلبرینگ ها

به طور کلی، بهترین درجه حرارت را زمانی می‌توان بدست آورد که مقدار روانکار لازم برای عملکرد مناسب بیرینگ به حداقل برسد. همینطور وقتی که روانکار دارای ویژگی‌ های اضافی مانند آب‌ بند یا کاهش دهنده حرارت باشد، ممکن است مقداری مواد افزودنی برای اضافه کردن به روانکار اصلی نیاز شود.

روانکار آهسته آهسته خاصیت چربی خود را به دلیل یک فرایند مکانیکی یا با گذشت زمان و یا به وسیله عوامل آلوده کننده از دست می‌دهد. بنابراین لازم است تا در فواصل زمانی مناسب پس از بازرسی دقیق، گریس یا روغن تعویض شود.

اطلاعات و توصیه‌های این بخش به بیرینگ‌های بدون آب بند و شیلد مربوط می‌شود. تولید کنندگان بیرینگ مطرح دنیا همگی بیرینگ‌ها و اجزای همراه آن که دارای یک آب بند یا شیلد و یا هر دو هستند را در هر دو طرف در کارخانه گریس کاری می‌کنند.

1 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی