دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

رولبرینگ استوانه ای

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

نمایندگی فروش رولبرینگ استوانه ای

شرکت فنی مهندسی پینیون در زمینه فروش بلبرینگ فعالیت دارد.

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

برای استعلام قیمت یا خرید رولبرینگ استوانه ای با ما تماس بگیرید.

رولبرینگ استوانه ای

در این نوع بلبرینگ ها به جای ساچمه های کروی از استوانه ای استفاده شده است. این امر موجب می شود که رولبرینگ استوانه ای سطح تماس بیشتری با راهگاه خارجی داشته باشند و بار وارده شده به آن در سطح بیشتری توزیع می شود. متعاقبا آنها، ظرفیت بار شعاعی نسبتا زیادی دارند و برای سرعت های بالا مناسب هستند. بنابراین بلبرینگ های استوانه ای دو ردیفه تحمل نیرویی بسیار بیشتری دارند و اساسا برای ماشین ابزار های دقیق مورد استفاده قرار می گیرند.

از رولبرینگ های استوانه ای چه می‌دانید؟

رولبرینگ ‌های استوانه‌ای، بیرینگ‌ های غلتشی هستند که در آن‌ها از غلتک‌ های استوانه‌ای نورد شده به جاس ساچمه استفاده شده است. به این ترتیب، غلتک‌ ها دارای سطح تماس (خطی) بیشتری با راهگاه بیرونی هستند و بار اعمالی را در سطح وسیع‌تری توزیع می‌کنند و متعاقباً از ظرفیت بار شعاعی نسبتاً بالایی برخوردار هستند.

در این بلبرینگ ها معمولا قفسه هایی از استیل فشرده یا برنج ماشین کاری شده استفاده می شود، اما گاهی وابسته به کاربرد آنها، قسه های پلی آمیدی نیز موجود هستند.

بلبرینگ های استوانه ای همچنین در حالت بدون قفسه نیز موجود می باشند که در این حالت کاملا از ساچمه پر می شوند که این امر باعث تحمل نیروهای بسیار بیشتر می شود.

رولبرینگ استوانه ای (Cylindrical Roller Bearings) برای بارهای شعاعی سنگین و سرعتهای بالا مناسب می باشد. 

thrust-cylindrical-roller-bearings

رولربیرینگ استوانه ای یک ردیفه  (Single Row Cylindrical Roller Bearings)

طراحی این رولربیرینگ ها به نحوی است که یکی از حلقه های داخلی یا بیرونی، از یک یا دو طرف لبه نداشته و لذا رولربیرینگ قابلیت تفکیک شدن دارد. این امر در مواردی نظیر جا زدن و در آوردن رولربیرینگ ها به خصوص در مواردی که انطباق باید تداخلی باشد، موجب تسهیل کار می شود. این نوع برینگ ها ضمن قابلیت در تحمل بارهای سنگین، قادر به چرخش با سرعتهای بالا نیز هستند. رولربیرینگ های استوانه ای تا دمای 150ºc بدون تغییر سایز، قابلیت کارکرد دارند. پنجره ساچمه آنها نیز در انواع پلی آمیدی، فولادی وبرنجی بسته به هر سری اندازه تولید می شود.

CylindricalBearings

کاربرد رولبرینگ های استوانه‌ای

رولبرینگ‌ های استوانه‌ای برای کاربردهایی با سرعت‎های بالا و بارهای سنگین مناسب هستند و عمدتاً در موتورهای الکتریکی، ماشین آلات، تجهیزات تولید روغن، تجهیزات فولادی، ماشین آلات بارگیری و سایر ماشین آلات صنعتی کاربرد دارند.

انواع رولبرینگ استوانه ای از لحاظ تعداد ردیف های غلتشی

‌رولبرینگ های استوانه ای جزء بلبرینگ هایی با ویژگی جازدن و درآوردن آسان هستند که در یک، دو، چهار و گاهی چندردیفه موجود می‌باشند. رولبرینگ‌های استوانه‌ای دو ردیفه از استحکام شعاعی بالایی برخوردار بوده و در درجه اول برای ماشین ابزارهای دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رولبرینگ‌های استوانه‌ای تک ردیفه نیز با شیارهای حلقوی محکم و فشرده بر روی حلقه‌های بیرونی تولید می‌شوند. این طرح اتصالات بلبرینگ را ساده می‌کند زیرا بلبرینگ‌ها با استفاده از شیارهای حلقوی فشرده در محفظه (هوزینگ) قرار می‌گیرند. این شیارهای حلقوی مطابق با استاندارد ISO 464 طراحی می‌شوند.

سری های رولبرینگ های استوانه ای

رولبرینگ‌های استوانه‌ای در طرح ها، سری ها و اندازه های مختلف، در بازار موجود می‎باشند و اکثریت این رولبرینگ‌ها تک ردیفه و دارای قفسه‌هایی از جنس فولادی (در اصطحلا بازار آهنی)، برنجی و پلی آمیدی (فیبری) می‌باشند که قابلیت حمل بارهای سنگین با سرعت بالا و شتاب سریع را دارا می باشند. البته رولبرینگ‌های استوانه‎ای بدون قفسه نیز موجود است که امکان حمل بارهای سنگین با سرعت متوسط را فراهم می‌سازند.

رولبرینگ‎ها استوانه‎ای تک ردیفه بسته به نوع سری، به گونه‌ای، طراحی شده که یکی از کنس یا حلقه‌های داخلی یا خارجی در یک یا دو طرف خود هیچ لبه‌ یا فلنجی نداشته و بنابراین حلقه‌ها می‌توانند به طور محوری نسبت به یکدیگر حرکت کنند و بدین وسیله رولبرینگ‌ها قابلیت تفکیک شدن می‌یابند. این قابلیت در هنگام نصب و جاسازی یا بیرون آوردن رولبرینگ و در مواردی که انطباق بلبرینگ باید از نوع تداخلی باشد، منجر به سرعت عمل می‌گردد.

سری های مختلفی از نوع NU ، NJ ، NUP ، N ، NF، NH برای رولبرینگ ها یا بلبرینگ های تک ردیفی و NNU ، NN برای بلبرینگ‌های دو ردیفی بسته به نوع طراحی یا عدم وجود لبه های جانبی ، وجود دارد.

1 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی