دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
دفتر اصفهان : ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱ دفتر تهران : ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تسمه های تخت

تسمه های تخت (Flat Belts)

امروزه به این خاطر که استفاده از تجهیزات صنعتی جدید مثل درایوها و یا تسمه های V شکل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از تسمه های تخت بسیار کاهش یافته است.

مشکل اصلی تسمه های تخت، وابستگی آنها به کشش برای ایجاد اصطکاک با پولی به منظور حرکت آن می باشد.

در اغلب موارد ایجاد کشش زیاد تسمه برای انتقال قدرت باعث کاهش عمر بیرینگ ها می‌شود. مشکل دیگر تسمه های تخت عدم انتقال صحیح قدرت می باشد.

اگر بیرینگ های مورد استفاده در بیرینگ ها کاملا اندازه باشند، کشش مورد نیاز باید مشکل کوچکی را برای درایور ایجاد می کند. به جهت اینکه تسمه های تخت نازک هستند، آنها در معرض نیروهای گریز از مرکز قرار نمی گیرند و بنابراین بر روی پولی های کوچک در سرعت های بالا در رنج های بیشتر از ۹۰۰۰ rpm به خوبی عمل میکنند.

برای سفارش خرید انواع تسمه و پولی فرم زیر را تکمیل کنید.

انواع تسمه های تخت

تسمه های تخت سه طرح رایج دارند:

  • تسمه های پارچه ای چند لایه (Fabric Ply Belts)
  • تسمه های پارچه طنابی (Fabric Cord Belts)
  • تسمه های تخت الیاف مصنوعی (Synthetic Flat Belts)

 تسمه تخت

تسمه های پارچه ای چند لایه

این تسمه ها شامل چندین لایه می باشد که از کتان و یا الیاف مصنوعی تشکیل شده است که به دو حالت آغشته به لاستیک یا بدون آن می باشد (rubber impregnation). تعداد این لایه ها، ضخامت تسمه را نشان می دهد که به مشخص کردن حداقل قطر پولی برای محرک کمک می کند.

تسمه های پارچه طنابی

این تسمه ها از یک جفت طناب بافته شده از کتان و الیاف مصنوعی مانند، ابریشم مصنوعی، نایلون، پلاستیک و کولار شکل گرفته اند. این طناب ها در لاستیک احاطه شده اند و پوشش پلاستیک و پارچه دارند. این مدل در کلاس تسمه های تخت برای وظایف سنگین، در سرعت های بالا، پولی هایی با قطر کوچک و بارهای شوکی مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های فلزی همیچنین می توانند به این خاطر که آنها ظرفیت بالاتر و استحکام کمتری از تسمه های پارچه طنابی تخت دارند، مورد استفاده قرار گیرند.

تسمه های تخت الیاف مصنوعی

این تسمه ها از نایلون ساخته شده اند. نایلون ها انعطاف پذیر هستند، استحکام کششی بالایی دارند و در سرعت های بالا بسیار موثر عمل می کنند. این تسمه ها نازک هستند، و ممکن است از چندین لایه نازک بافته شده به شکل محکمی، تشکیل شده باشند، اما کماکان تسمه تخت انعطاف پذیر هستند.

منبع:

 سایت myodesie

Avatar
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران:  ۶۶۰۸۳۰۷۹-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱