دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

رولربیرینگ های سوزنی (Needle Roller Bearings)

پینیون > قطعات صنعتی > مکانیک > انتقال دهنده های قدرت > بیرینگ > رولربیرینگ های سوزنی (Needle Roller Bearings)

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

برای استعلام قیمت یا خرید رولبرینگ با ما تماس بگیرید.

رولربیرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی انتخابی اقتصادی برای کاربردهایی است که نیازمند حداقل فضای ممکن برای تحمل نیروی وارد شده در سرعت های دلخواه می باشند. رولر بیرینگ های سوزنی می توانند انتخاب ایده آل باشند، زیرا میتوان آنها را در نرخ سرعت و نیرویی متفاوتی بکارگرفت و این در حالی است که هنوز کوچکترین سطح مقطع در همه انواع رولر بیرینگ ها را دارا هستند.

هر دو بیرینگ های اینچی و متریک در طراحی های معروف مهندسین در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و در مدل هایی چون، رولر بیرینگ های سوزنی با قفسه شعاعی (Radial caged needle rollers)، رولر بیرینگ های سوزنی با قفسه بیرونی (Drawn cup needle rollers)، رینگ های ماشین کاری شده (Machined ring)، ترک رولر ها (Track rollers)، بیرینگ های کف گرد (Thrust bearings)، بیرینگ های ترکیبی (Combined bearings)، رولرهای کلاچ (Drawn cup roller clutches)، ساخته می شوند.

غالب این بیرینگ ها می توانند مستقیما بر روی شفت ها با کیفتی مناسب مورد استفاده قرار گیرند.

انواع رولربیرینگ ها سوزنی

 

رولبرینگ سوزنی بدون رینگ مونتاژ قفسه (Radial needle roller cage assembly)

این بیرنگ ها قفسه ای فولادی دارد که رولرهای سوزنی آنها را بصورت داخلی و خارجی درون خود نگهداری می کند. این طراحی ها حداکثر استحکام قفسه، مقاوم با نرخ نیروهای خیلی زیاد وارد بر رولر بیرینگ ها را مهیا می کند. دقت هدایت رولرهای سوزنی درون قفسه این بیرینگ ها، اجازه استفاده از آنها را در سرعت های بالا را می دهد. این مدل بیرینگ ها در دو حالت تک ردیفه و دو ردیفه ساخته می شوند.

رولربیرینگ های قفسه ای

 

 

بیرینگ های دروان کاپ (رینگ بیرونی به صورت جام کشیده شده) (Drawn Cup Bearing)

در این بیرینگ ها رینگ خارجی بصورت جامی با لبه های به داخل کشیده شده می باشد که بدون هیچ عملیات ماشین کاری اضافی راهگاه خارجی رولرها را تامین میکند. این بیرینگ ها بصورت انتهای باز یا انتهای بسته موجود می باشند و هم چنین با یک یا دو آب بند داخلی نیز بکار گرفته می شوند.

رولربیرینگ سوزنی

 

رولبرینگ سوزنی برای کارهای سنگین (Heavy-Duty Needle Roller Bearings)

این بیرنگ ها در رنج گستره ای از سایزهای متریک و اینچی به اضافه مولفه ای طراحی شامل: آب بند های داخلی، فلنج های مجاور، رینگ های داخلی، سوراخ روغن و ….

 

ترک رولرها (Track Rollers) (بیرینگ های Cam Follower)

ترک رولرهای ساخت شرکت کویو-تورینگتون به همراه رینگ خارجی با سطح مقطع شعاعی بزرگ، برای تحمل بارهای سنگین نورد و شوکی، بر روی تجهیزات نوعی تراکتور و یا کنترلر بادامک، طراحی شده اند. قطر خارجی این رینگ های خارجی به شکل پروفیل شده و یا استوانه ای می باشند. ترک رولر های پروفیل شده برای کم کردن بارهای ناهموار بیرینگ روی بیرینگ ها ناشی از انحراف (Deflection)، خمش (bending) و یا ناهم محوری در نصب (Misalignment in mounting)، طراحی شده اند.

ترک رولر ها

 

 

بیرینگ های کف گرد و واشرها (Thrust Bearing Assemblies And Washers)

این بیرینگ ها در انواع مختلف متریک و اینچی موجود می باشد. همه انواع آنها سطح مقطع بسیار کوچکی دارند. اگر سطوح پشتیبان تجهیزات نتوانند به عنوان راهگاه مورد استفاده قرار گیرند، واشرهای سخت شده برای این منظور مورد استفاده قرار میگرند. بیرینگ های کف گرد با رولر های سوزنی یا رولرهای استوانه ای سنگین تر برای تحمل و انتقال بال های بسیار زیاد مورد طراحی شده اند.

رولر بیرینگ کف گرد سوزنی

 

 

بیرینگ های ترکیبی (شعاعی و کف گرد) (Combined (radial and thrust) Bearings)

بیرینگ های ترکیبی شامل یک بیرینگ شعاعی (رولر بیرینگ های سوزنی) و یک بیرینگ کف گرد (بال یا رولر بیرینگ) می باشند. تعدادی از این بیرینگ های ترکیبی ساختمانی مشابه بیرینگ های دراون کاپ دارند اما دارای اجزای بیرینگ کف گرد اضافه شده به آن می باشند. مانند سایر رولر بیرینگ های سوزنی، این بیرینگ های ترکیبی می توانند با رینگ داخلی انتخابی و یا واشرهای کف گرد به عنوان راهگاه مخالف آن، تطابق پیدا کنند.

رولربیرینگ های ترکیبی

نکته: رولربیرینگ ترجمه انگلیسی Roller Bearing است که در فارسی به رولبرینگ معروف می باشد.

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی