telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطی

معرفی اجمالی:

این نوع رولربیرینگ ها دارای شیارغلتک مخروطی در حلقه بالایی و پایینی بوده و رولرها نیز در آنها به شکل مخروطی می باشند که رولبرینگ مخروطی نام گذاری می شوند. این نوع از رولربیرینگ ها، برای تحمل بارهای مرکب (شعاعی و محوری) ساخته شده است. در این حالت قدرت تحمل بار محوری به زاویه شیار حلقه بیرونی بستگی دارد. برای گردش صحیح و اصطکاک کمتر، محل تقاطع خطوط محل گردش ساچمه ها (Raceways) در یک نقطه مشترک بر روی محور بیرینگ قرار دارد.(شکل ۱)

برای سفارش خرید انواع رولبرینگ مخروطی فرم زیر را تکمیل کنید.

 

 

contact angle

 شکل ۱

TAPERED ROLLER BEARING-SINGLE ROW
رولر بیرینگ
TAPERED ROLLER BEARING-DOUAL ROW
رولر بیرینگ مخروطی
شکل ۲شکل ۳

 

بار محوری که ظرفیت رولربیرینگ های مخروطی را تعیین می کند، با افزایش زاویه تماس α ، افزایش می یابد. رولربیرینگ مخروطی یک ردیفه، قابل جدا شدن از یک دیگر، به رینگ داخلی همراه با غلطک ها (cone) و رینگ خارجی (cup) است. (شکل۲)

 

معمولاً یک رولربیرینگ مخروطی یک ردیفه، در برابر رولبرینگ مخروطی دیگر تنظیم می ­شود. نحوه تنظیم  رولربیرینگ ها و قرارگیری رولرهای مخروطی به ۳ روش زیر می باشد:

۱٫ آرایش رو به رو (face-to-face)

در این آرایش، خطوط نیرو ( load lines) بسوی محور بیرینگ همگرا می­شود. بنابراین این آرایش تا حدی می تواند نا هم محوری (misalignment) را جبران نماید.

FACE-TO-FACE ARRANGE۲٫ آرایش پشت به پشت (back-to-back)

در این آرایش ، خطوط نیرو ( load lines) بسوی محور بیرینگ واگرا می­شود تا یک آرایش نسبتا محکمی ایجاد نموده و همچنین بتواند ممان های خمشی را جبران نماید. نیروهای محوری در هر دو جهت قابل تحمل است، ولی در هر جهت فقط با یکی از بیرینگ ها این امر حاصل می شود.

BACK-TO-BACK ARRANGE۳٫ آرایش پشت سر هم ( tandem)

در این آرایش، خطوط نیرو ( load lines) با یکدیگر موازی هستند و نیروهای شعاعی و محوری بطور یکسان بین هر دو بیرینگ تقسیم می شود. این آرایش زمانی استفاده می شود که ظرفیت تحمل نیرویی تنها یک بیرینگ، کافی نباشد. ضمن اینکه در این آرایش، ظرفیت تحمل نیروی محوری فقط در یک جهت وجود دارد.

TANDEM ARRANGE

توجه: رولربیرینگ های مخروطی معنای کلمه انگلیسی tapered roller bearings می باشد که در بازار ایران و اصطلاح عامیانه به رولبرینگ مخروطی نیز معروف هستند.

منبع :

کاتالوگ مهندسی شرکت SKF

Avatar
درباره نویسنده

مهندس مکانیک و هوافضا هستم و علاقه مند به تحقیق، مطالعه و نگارش علوم جدید در حوزه مکانیک می باشم. از جمله تخصص های من شامل ارتعاشات و عیب یابی، مهندسی معکوس و مونتاژ و استانداردهای نظامی است. شناخت صحیحی از قطعات استاندارد مورد استفاده در صنعت مکانیک دارم و تسلط به زبان انگلیسی کمک شایانی در پیشبرد اهداف بازرگانی داشته است..... مشاوره تلگرامی: samohe@

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  دفتر تهران: ۸۸۸۵۳۶۲۰-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱