telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
telegram
aparat
twitter
instagram
linkedin
دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

نحوه ­ی انتخاب روان کننده صنعتی مناسب برای بلبرینگ ها

روان کننده بلبرینگ ها

برای انتخاب اولیه روان کننده بلبرینگ ها ، دانستن سرعت بلبرینگ، نوع و اندازه بلبرینگ و درجه حرارت عملکرد لازم می باشد.

Bearngs000

از آن جایی که با تغییر درجه حرارت، گرانروی روان‌کننده نیز تغییر می کند، اندازه‌گیری گرانروی واقعی روان کننده در درجه حرارت عملکرد، برای طراحی بلبرینگ بسیار مهم است.
شرکت های سازنده بلبرینگ یک روش ساده برای انتخاب روان کننده بلبرینگ ها را توصیه کرده اند. این روش بر اساس فاکتور سرعت(ndm) می باشد. فاکتور سرعت بلبرینگ با ضرب کردن سرعت دوران(n) دور در دقیقه در قطر گام(dm) برحسب میلیمتر به دست می‌آید. به طور معمول قطر گام برابر است با نصف مجموع قطر داخلی بلبرینگ(d) و قطر خارجی آن(D).

dm=(d+D)/2
ndm=n(d+D)/2

 

برای سفارش خرید انواع بیرینگ فرم زیر را تکمیل کنید.

توجه:

فاکتور بلبرینگ(DN) قدیمی که از حاصلضرب قطر داخلی بلبرینگ(D) در سرعت بلبرینگ (n) به دست می آید، هنوز هم به عنوان یک راهنمای عمومی برای انتخاب گریس بعضی از بلبرینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما به طور معمول این فاکتور توسط سازندگان بلبرینگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. چون در این حالت، اندازه های مختلف ساچمه‌ها و اجزاء غلطشی در نظر گرفته نشده و بنابراین تاثیر این اجزاء در سرعت در نظر گرفته نمی‌شود. برای انتخاب گرانروی نهایی روان کننده باید حتما اثر این اجزاء را نیز در نظر گرفت.
برای مقاصد تجربی، مثال زیر جهت انتخاب گرانروی روان کننده می تواند توسط مهندسین مورد استفاده قرار گیرد.

مثال:

مرحله ۱– یک بلبرینگ با قطر داخلی ۴۵ میلیمتر و قطر خارجی ۸۵ میلیمتر، نیاز است تا در سرعت ۲۰۰۰ دور در دقیقه مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از نمودار یک، می توان گرانروی روغن مورد استفاده را به دست آورد.

dm = (d+D)/2 = (45+85)/2-65 mm

در نمودار شماره ۱، روی محور افقی از نقطه ۶۵، خطی عمود بر محور افقی رسم می کنیم، تا خط سرعت ۲۰۰۰ را قطع کند. سپس از نقطه تقاطع، خطی موازی محور افقی رسم می کنیم تا محور عمودی را قطع کند. نقطه تقاطع، گرانروی مورد نیاز جهت تعیین گرانروی واقعی روغن مورد استفاده (که در این مثال ۱۳ سانتی استوک است)، می باشد.

Graph1

نمودار شماره ۱ (حداقل گرانروی مورد نیاز)


مرحله ۲– حالا با استفاده از نمودار شماره ۲، درجه گرانروی واقعی روغن صنعتی مورد نیاز این گونه به دست می آید. اجازه دهید درجه حرارت عملکرد را ۸۰ درجه سانتیگراد در نظر بگیریم. در نمودار دو، خط عمود بر محور درجه حرارت در نقطه ۸۰ درجه سانتیگراد ، یکدیگر را بین دو خط مایل ISO ۴۶ و ISO 68 قطع می کنند. بنابراین یک روان کننده با حداقل گرانروی ISO 46 باید برای این کاربرد انتخاب شود…

Graph2

نمودار شماره ۲ (نمودار گرانروی – درجه حرارت)

Avatar
درباره نویسنده

2 پاسخ
  1. Avatar
   سید محمد حجازی

   سلام بر شما
   بله در صفحه تماس با ما شرح کاملی از خدماتی که سایت ارائه می دهد ذکر شده است.
   با تشکر از نظر شما

یک دیدگاه بگذارید

Enter Captcha Here : *

Reload Image

برای مشاوره و خرید کالای مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  دفتر تهران: ۸۸۸۵۳۶۲۰-۰۲۱

  دفتر اصفهان:  ۳۲۳۷۲۵۵۰-۰۳۱