دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
انواع روغن صنعتی

گروه فنی مهندسی پینیون

تامین کننده و فروش انواع روغن صنعتی

گروه پینیون با کادر مجرب و کارآزموده خود در زمینه مشاوره خرید و فروش انواع روغن صنعتی (قیمت روغن صنعتی) فعالیت دارد.

برای استعلام قیمت انواع روغن صنعتی با برند های مختلف با ما تماس بگیرید.

فروش انواع روغن صنعتی

روغن‌های صنعتی، مایعاتی رقیق متشکل از زنجیره‌های بلند پلیمری و بعضاً حاوی روغن‌های گیاهی (کرچک، خردل یا کلزا) به‌عنوان ادتیوهای آنتی‌اکسیدکننده، غلیظ‌کننده و ضدخوردگی برای بهبود کیفیت خدمات خود هستند.

 • خاصیت های روغن صنعتی

اگرچه طیف وسیعی از روغن‌های صنعتی به طور مداوم با برندهای جدید، با خواص فیزیکی و شیمیایی مختلف و جهت کاربردهای متفاوت به بازار عرضه می‌شوند، اما همه آن‌ها از خاصیت روانکاوی برخوردارند.

برای استعلام قیمت روغن های صنعتی یا روانکار های صنعتی با ما تماس بگیرید.

پینیون در زمینه فروش انواع قطعات مکانیکی از جمله قیمت روغن های صنعتی فعالیت دارد.

انواع روغن‌ صنعتی برحسب ویسکوزیته (گرانروی)

 • روغن سبک

 روغن‎‌های صنعتی سبک، با ویسکوزیته 5-10 سانتی‌استوک (1 سانتی‌استوک = 10-6 مترمربع بر ثانیه) در دمای 50 درجه سانتی‌گراد و نقطه‌ریزش کمتر از 25- درجه سانتی‌گراد، برای روانکاری ماشین‌های پرسرعت و کم‌بار استفاده می‌شوند.

  • روغن L

روغن L برای روغن‌کاری فریم‌های ریسندگی در صنعت نساجی، روانکاری اسپیندل‌های فلزی تراشکاری و موتورهای پرسرعت اما با قدرت کم،

  • روغن T

روغن جداکننده T برای روانکاری جداکننده‌های سبک؛ چرخ‌های خیاطی و ماشین‌های بافندگی و روغن ابزار MVP (نقطه ریزش 60- درجه سانتی‌گراد)، برای روانکاری ابزارها و مکانیزم‌های کنترل و اندازه‌گیری است.

 • روغن متوسط

روغن‌های صنعتی متوسط​​، با ویسکوزیته 10-50 سانتی‌استوک در دمای 50 درجه سانتی‌گراد و و نقطه ریزش کمتر از 30- درجه سانتی‌گراد، برای روانکاری ماشین‌آلات با سرعت متوسط ​​و تحت بارهای متوسط ​​استفاده می‌شوند. این گروه شامل روغن‌های روان‌کننده اسپیندل‌ها و ماشین‎آلات، روغن جداکننده T و روغن تلگرافیک است. این روغن‌ها در بسیاری از بخش‌های صنعت (صنعت سبک، فلزکاری و غیره) برای روانکاری یاتاقان‌ها در موتورهای الکتریکی کم‌مصرف و سیستم‌های هیدرولیکی ماشین‌آلات فلزکاری به کار می‌روند.

 • روغن سنگین

 روغن‌های صنعتی سنگین، با ویسکوزیته 10-30 سانتی‌استوک در دمای 100 درجه سانتی‌گراد و نقطه‌ریزش نسبتاً بالا، برای روانکاری تجهیزات صنعتی که با سرعت کم و تحت بارهای سنگین کار می‌کنند، به عنوان مثال، تجهیزات مرتبط با کوره‌های آهنگری، ماشین‌آلات پرس و چرخ‌دنده‌های ساده و مارپیچ، به کار می‌روند.

روغن‌ ابزارانواع روغن‌های صنعتی بر حسب کاربرد

 روغن‌هایی با ویسکوزیته نسبتاً بالا (10-20 سانتی‌استوک در دمای 50 درجه سانتی‌گراد) و نقطه ریزش پایین (پایین‌تر از 70- درجه سانتی‌گراد) برای روانکاری دستگاه‌ها و ابزارآلات آزمایش و اندازه‌گیری به کار می‌روند.

 • روغن‌ ساعت

 روغن‌هایی با ویسکوزیته 20 – 30 سانتی‌استوک در دمای 50 درجه سانتی‌گراد و نقطه ریزش کم‌تر از 20- درجه سانتی‌گراد که برای روانکاری ساعت‌ها و قطعات جانبی آن از جمله چرخ‌دنده‌ها و حفاظت از آن‌ها در برابر گرد و غبار استفاده می‌شوند.

 • روغن‌ توربین

 روغن‌های توربین، با ویسکوزیته 20-50 سانتی‌استوک در دمای 50 درجه سانتی‌گراد و نقطه ریزش کم‌تر از 15- درجه سانتی‌گراد و با داشتن قابلیت آنتی‌اکسیدکنندگی و انحلال‌پذیری خوب، برای روانکاری یاتاقان‌ها و قطعات جانبی در توربین‌های گاز، آب و بخار به کار می‌روند که این روانکاری با گردش روغن میسر می‌گردد. این روغن‌ها از خاصیت عالی جداپذیری آب از روغن و هوا از روغن برخوردارند.

 • روغن‌ کمپرسور

 روغن‌های کمپرسور مایعاتی کم یا غیرفوم زا با ثبات بالا، نقطه فلش بالا (210 -270 درجه سانتی‌گراد) ویسکوزیته بالا (10-20 سانتی‌استوک در دمای 100 درجه سانتی‌گراد) و خواصی همچون، ضداکسیداسیون، ضدزنگ و ضدسایش هستند که به منظور روانکاری مناسب در شرایط شدید و سخت محیطی طراحی شده‌اند.

  • کاربرد

این روانکارها شامل روغن‌های کم‌فشار برای استفاده در کمپرسورهای برودتی و همچنین انواع خاصی از کمپرسورها (کمپرسورهای رفت و برگشتی؛ دوار و دمنده) و تجهیزات پنوماتیکی سرعت بالا هستند.

 • روغن‌های برودتی (روغن‌های تبرید)

 این دسته از روغن‌ها هم به صورت معدنی و هم به صورت مصنوعی برای روانکاری کمپرسورها در دستگاه‌های برودتی و محافظت از قطعات متحرک سیستم‌های تبریدی به کار می‌روند.

  • دو نوع مهم از این روغن ها

برای کمپرسورهای آمونیاک و دی اکسیدکربن و KhF-12 (نقطه ریزش 40- درجه سانتی‌گراد) و KhF-22 (نقطه ریزش 60- درجه سانتی‌گراد)، برای کمپرسورهای Freon هستند. وجود روغن‌های برودتی برای عملکرد صحیح کمپرسور در سیستم تبرید بسیار مهم است.

 • روغن‌ هیدرولیک

روغن‌های هیدرولیک گروه خاصی از روغن‌های صنعتی و جزء مایعات غیرقابل فشرده‌سازی هستند که برای انتقال نیرو، روانکاری یا به عنوان مایع خنک‌کننده در تجهیزات مختلف هیدرولیکی مانند سیستم ترمز وسایل نقلیه موتوری و در درایوهای هیدرولیک ماشین‌آلات به کار می‎روند و همه آن‌ها دارای نقطه ریزش پایین (تا 70- درجه سانتی‌گراد)، درجه خلوص بالا و پایداری عالی در برابر حرارت و اکسیداسیون هستند. روغن‌های هیدرولیک می‌توانند مصنوعی یا معدنی باشند.

 • روغن دنده صنعتی

 روغن دنده‌ها، با بهره‌مندی از خاصیت کاهش‌دهندگی اثر فشار(EP) برای روانکاری جعبه‌دنده‌های صنعتی (گیربکس‌ها) به کار می‌روند و بازدهی چرخ‌دنده‌ها را ارتقاء می‌بخشند و آن‌ها را از تأثیر ساییدگی در گیربکس‌های موجود در وسایل نقلیه و ماشین‌آلات محافظت می‌کنند، روغن دنده‌ها ممکن است شامل اصلاح‌کننده اصطکاک به منظور حفظ تماس مثبت و در عین حال ایجاد یک فیلم محافظ که اصطکاک را به حداقل می‌رساند و سایش را کاهش می‌دهد، باشند.

 • روغن موتور

روغن موتور یا روان کننده موتور، شامل روغن‌های اساسی بر پایه نفت است که به منظور افزایش توانایی روانکاری و بالابردن شاخص ویسکوزیته (برای روغن موتورهای مالتی گرید) در ترکیبات آن‌ از ادتیوهای مختلف، به ویژه ادتیوهای پاک‌کننده و معلق‌کننده، استفاده می‌شود.

  • کاربرد روغن موتور

روغن موتور برای روانکاری موتورهای احتراق داخلی استفاده می‌شود و عملکرد اصلی آن کاهش اصطکاک و سایش در قسمت‌های متحرک و تمیز کردن موتور از لجن و آلودگی، محافظت در برابر خوردگی و بهبود راندمان موتور است.

 • روغن گردشی

 روغن‌های گردشی با خاصیت بالای مقاومت در برابر امولسیون و زنگ‌زدگی، برای روانکاری متمرکز سیستم‌های مختلف ماشین آلات صنعتی نظیر: یاتاقان‌ها، چرخ دنده‌ها، زنجیرهای صنعتی و غیره طراحی شده‌اند.

 • روغن انتقال حرارت

 روغن انتقال حرارت یک روغن پارافینی بسیار تصفیه‌شده و پایدار است که برای انتقال حرارت، پاک‌کنندگی، آبکاری و عملیات حرارتی سرد و گرم فلزات به کار می‌رود .

  • خاصیت روغن انتقال حرارت

این نوع روغن، از خاصیت ضدخوردگی، ضدزنگ‌زدگی و پایداری عالی حرارتی برخوردار است. روغن انتقال حرارت به عنوان یک واسط انتقال گرما در کاربردهای صنعتی با گرمایش غیرمستقیم و دمای بالا (بالاتر از 100 درجه سانتی‌گراد) کاربرد دارد.

 • روغن ترانسفورمر

 روغن ترانسفورمر یا روغن عایق‌کاری، روغنی با پایه معدنی است که در دماهای بالا پایدار است و خاصیت عایق الکتریکی عالی دارد و ضداکسیداسیون و خورندگی است. این روغن در ترانسفورماتورهای پرقدرت به عنوان عایق و ماده خنک‌کننده عمل می‌کند و عملیات روانکاری را تسهیل می‌بخشد.

 • روغن دیزل ژنراتور

 موتورهای دیزلی بزرگ باید با روغن مخصوص روانکاری شوند. در حقیقت، نوع روغن مورد استفاده در موتورهای دیزلی متفاوت از روغن مورداستفاده در موتورهای بنزینی است. موتورهای دیزلی به روغن روانکاری با ویسکوزیته یا غلظت بالا احتیاج دارند. در حقیقت روغن موتورهای دیزلی با خاصیت ویسکوزیته بسیار بالا نسبت به روغن موتورهای بنزینی، جهت روانکاری و خنک‌کنندگی موتورهای دیزلی سبک و دیزل ژنراتورهای صنعتی به کار برده می‌شوند.

 • روغن محافظ

 این دسته از روغن‌ها در صنایع حمل و نقل دریایی، برای روانکاری و محافظت از قطعات فلزی و سطوح داخلی موتورهای دیزلی و بنزینی در برابر سایش، خوردگی؛ زنگ زدگی و گرد و غبار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • روغن نساجی

 این روغن‌ها مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن در ماشین‌آلات نساجی شده و علاوه بر روانکاری قطعات موجود در ماشین‌های تولید منسوجات، برای پاک‌کنندگی و جلوگیری از زنگ‌زدگی این ماشین‌آلات نیز به کار می‌روند.

 • روغن صنایع غذایی

 روغن‌هایی با قدرت بالای حفاظت در برابر فرسودگی، سایش، خوردگی و اکسیداسیون که برای انتقال حرارت، آب‌بندی و روانکاری قطعات ماشین‌آلات تولید موادغذایی به کار می‌روند.

 • روغن بلبرینگ؛ یاتاقان

 این دسته از روانکارها، یک فیلم باربر با ویسکوزیته پایدار در طیف وسیعی از شرایط عملیاتی را فراهم می‌کنند. از آنجا که ویسکوزیته به دما وابسته است، این نوع روغن باید برای بار پیش بینی شده و نوع یاتاقان یا بلبرینگ به منظور حفظ روانکاری مناسب طراحی شود.

 • روغن حل شونده

 این روغن‌ها با آب ترکیب شده و تشکیل یک محلول شیری رنگ داده و برای روانکاری و خنک‌کنندگی سطوح مورد استفاده در عملیات برشکاری، تراشکاری، فرزکاری و … به کار می‎روند و از خواصی نظیر انحلال‌پذیری کامل در آب، ضدزنگ‌زدگی، ضدخوردگی و ضداکسیداسیون برخوردارند.

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی