دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

پینیون دارای دو شعبه در دو شهر بزرگ و صنعتی اصفهان و تهران آماده خدمت رسانی به صنعتگران کشور می باشد.

برای سفارش خرید کلید حرارتی با ما تماس بگیرید.

کار کلید حرارتی چیست

کلید های حرارتی به نوعی یک زیرشاخه از کلید های حرارتی مغناطیسی قطع مدار می باشد با این تفاوت که برخی عملکرد های اضافی که مخصوصاً برای حفاظت از موتور های الکتریکی طراحی شده است را دارا می باشد.

طرز کار کلید حرارتی

 • حفاظت حرارتی که برای محافظت از موتور الکتریکی در برابر اضافه بار می باشد. هر چند که حفاظت حرارتی دارای کمی تاخیر می باشد تا جریان راه اندازی به موتور برسد و اگر به هر دلیل موتور قادر به راه اندازی نبود حفاظت حرارتی بعد از کمی تاخیر، از رسیدن جریان راه اندازی بیشتر به موتور جلوگیری می کند.
 • حفاظت مغناطیسی زمانی استفاده می شود که درصورت بروز اتصال کوتاه، اتصال خط به خط، یا دیگر اشکالات باعث شود جریان بالایی از مدار کشیده شود. حفاظت مغناطیسی بر خلاف حفاظت حرارتی برای جلوگیری از خطرات احتمالی به صورت آنی عمل می کند.
 • مهم ترین تفاوت میان کلیدهای حرارتی (MPCB) با دیگر قطع کننده های مدار در این است که کلید های حرارتی توانایی محافظت از مدار را در مقابل عدم تعادل در فاز های مدار و قطعی فاز دارد. یک عدم تعادل بیش از دو درصد می تواند کارایی موتور را مختل کند. اگر به صورت ناگهانی یکی از فاز ها در موتور سه فاز قطع شود برای موتور خطرآفرین خواهد بود چرا که موتور با دو فاز به کار خودش ادامه می دهد. که این اشکالات را مدارات محافظ با اندازگیری اختلاف ولتاژبین هرفازمی توانند تشخیص بدهندوجریان راقطع کنند تا از آسیب به موتور جلوگیری شود. البته قابل ذکراست که عدم تعادل جریان سه فاز در یک سیستم سه فاز که بارهای هر فاز جدا توان دریافت می کنند طبیعی است. اما برای زمانی که توان ما یک موتور الکتریکی است قابل قبول نیست.
 • کلید های حرارتی به یک مکانیزم قطع وصل دستی مجهز هستند که قطعی جریان موتور را جهت تعمیر، نگهداری و تعویض قطعه میسر می سازد.
 • کلید های حرارتی با تنوع جریانی بسیار زیاد در دسترس مصرف کننده قرار دارند و یکی از بهترین ویژگی های این تنوع قابلیت تنظیم حدود جریانی است به این معنی که امکان استفاده از یک کلید حرارتی برای موتور های مختلف فراهم می باشد.
2 پاسخ
  1. میلاد قنبری

   از شما بابت اعتماد به ما متشکریم سعی داریم در آینده در قسمت الکترونیک بسیار ویژه فعالیت کنیم.
   با تشک
   پینیون

یک دیدگاه بگذارید

فروش اینورتر

انکودر

سنسور

کنترل رطوبت و دما

محصولات برق