دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
فروش زنجیر کشاورزی

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

نمایندگی و عاملیت فروش انواع زنجیر کشاورزی

زنجیر کشاورزی یکی از دسته های زنجیرهای صنعتی می باشد.

برای خرید، استعلام قیمت و یا خرید انواع زنجیر کشاورزی با ما تماس بگیرید.

زنجیر کشاورزی (Agricultural chain)

امروزه صنعت كشاورزی بدون كمک دستگاه ها و ماشین آلات کوچک و بزرگ کشاورزی، از عمل باز می‌ماند. چه در حال برداشت محصولات زراعی باشید و چه در حال سازمان دادن محصولات در انبار، این ماشین‌ها هستند که در زمینه برداشت بیشتر و باکیفیت‌تر محصولات و حمل و نقل و ساماندهی آن‌ها، نقش اصلی را ایفا می‌کنند که نیازهای مکانیکی آن‌ها باید با چرخ و زنجیرهای کشاورزی پاسخ داده شود. زنجیرهای کشاورزی که به طور خاص برای ماشین آلات زراعی (کشاورزی) مناسب هستند و اغلب در محیط‌های سخت استفاده می‌شوند، زیرمجموعه زنجیرهای صنعتی یا غلتکی می‌باشند که به دنبال بهبود تکنیک‌های کشاورزی، در ابعاد، مدل و گام‌های مختلف جهت انتقال قدرت و حرکت دستگاه ها و تجهیزات مختلف کشاورزی به خصوص کمباین و همچنین کشش و حمل بار تولید می‌گردند. این زنجیرها به واسطه کیفیت و مقاومت بسیار بالا در برابر کشش، سایش و همچنین تغییرات دمایی، جزء پرمصرف ترین زنجیرها به حساب می‌آیند.

مزایا و معایب زنجیرهای کشاورزی

 • این دسته از زنجیرها تحت عملیات حرارتی آبکاری و سخت کاری شده اند از این رو مقاومت بالایی داشته و از کارایی خوبی در اکثر محیط‌ها برخوردارند یعنی به حرارت و تغییرات دمایی حساسیت نداشته و رطوبت و گرد و غبار مانع از کار آن ها نمی‌شود.
 • راندمان خوبی دارند اما تا حدودی سنگین و گرانقیمت هستند.
 • در مقابل به مونتاژ مناسب، نگهداری دقیق و روانکاری مداوم و به موقع نیاز دارند.

جنس زنجیرهای کشاورزی

متداولترین جنس زنجیرهای کشاورزی از استیل ضدزنگ است که بسته به نوع کاربرد آن این جنس ممکن از فولاد کم کربن یا پر کربن باشد و جهت افزایش عمر و کارایی این دسته از زنجیرها نیز اغلب از پوشش های محافظ از جنس گالوانیزه یا تفلون استفاده می‌گردد.

کاربرد

زنجیره های کشاورزی، بیشتر در تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی کاربرد دارند از جمله:

 • ماشین های کمباین
 • نوار نقاله های طبقه بندی سبزیجات
 • بالابر غله
 • بیلرهای استوانه ای (دوار) جهت بسته بندی علوفه
 • اسکریپرها
 • نوار نقاله بسته بندی میوه

انواع زنجیر کشاورزی 

 • زنجیر کشاورزی سری A

این سری از زنجیره های کشاورزی دارای صفحه جانبی به شکل عدد 8 انگلیسی هستند و در طیف گسترده ای از کاربردها یافت می‌شو‌ند. این نوع، دومین زنجیر کشاورزی از لحاظ کاربرد است.

این سری شامل مدل های A550،A555 ، A557، A620 می‌باشد.

زنجیرکشاورزی

 • زنجیر کشاورزی سری C b>یا CA

این سری معمولاً به عنوان زنجیره جمع آوری کننده یا زنجیره نقاله استفاده می‌شود که از یک نوار جانبی مستقیم برای افزایش استحکام و قابلیت انتقال بهتر برخوردار است. این نوع، رایج ترین نوع زنجیر کشاورزی است.

این سری شامل مدل‌های CA627، CA550، CA550HD، CA555، CA557، CA565،CA620 ، CA550V، CA650، CA2060H، CA2063H، CAE44151 و …می‌باشد.

زنجیر کشاورزی سری

 • زنجیر کشاورزی سری S

زنجیره های کشاورزی سری S تحت استاندارد DIN8189 تولید می‌شوند و به طور معمول در تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی ساخت اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته از زنجیرها، دارای ویژگی‌هایی چون رولرها یا غلتک های محکم جهت بهبود چرخش در بوش، اجزای آبکاری شده و روانکاری شده برای افزایش عمر و کاهش هزینه های نگهداری هستند و در طول فرآیند تولید، از پیش بارگیری یا از پیش منبسط شده‌اند تا کشیدگی اولیه به حداقل برسد.

این سری نیز شامل مدل‌های S32، S32V، S 42، S45، S51، S52L، S52، S55R، S55RH، S62، S62F5، S77،  S88 و … است.

زنجیر کشاورزی-سری اس

 • زنجیر کشاورزی سری MR

خصوصیات این نوع از زنجیرهای کشاورزی با خصوصیات زنجیرهای نوع A مشترک است، اما از لحاظ کاربردی چندان متداول نیستند. این سری شامل مدل‌های MR32،  MR42،MR52، MR55، MR45، MR62

زنجیر کشاورزی سری ام آر(MR)

 • زنجیر کشاورزی نوع ANSI

زنجیرهای این دسته، بر حسب استاندارد ANSI در اندازه های 50#، 60#، 80# و 100 # برای کاربردهای معمول کشاورزی و در نوع سنگین 60H#،# 80H  و 100H# برای سخت ترین کاربردهایی که وابسته به عمر طولانی زنجیر هستند، تهیه و تولید می‎شوند. با توجه به طبیعت پر سرعت زنجیرهای تجهیزات کشاورزی، عموماً توصیه می‌شود از زنجیرهای غلتکی با کیفیت General Duty Plus که مخصوص کاربردهای پر سرعت است، استفاده کنید. پین‌ های زنجیرهای کشاورزی نوع ANSI، سخت کاری شده و دارای بالاترین سختی راکول در هر سه سطح کیفی، همراه با بوش های حرارتی ، رولرها و صفحه های جانبی هستند. در واقع داشتن پین سخت کاری شده باعث افزایش مقاومت سایشی و کشش بیشتر این زنجیرها شده است.

زنجیر کشاورزی مدل ANSI (آنسی)

زنجیرهای کشاورزی با پیوست ها و الحاقات (وسایل اضافی)

معمولاً زنجیرهای کشاورزی بسته به نوع کاربرد خود، با پیوست ها و الحاقاتی که در تصویر زیر نشان داده شده است، همراه می‌گردند که سبب تسهیل وظایف زنجیرهای کشاورزی که انتقال قدرت و فراهم آوردن موجبات حرکت و حمل بار است، می‌شوند.

زنجیر کشاورزی با پیوست ها و الحاقات

قیمت زنجیرهای کشاورزی و عوامل موثر برآن

همانطور که گفته شد، زنجیر کشارزی یکی از اقلام مهم و پرکاربرد در صنعت کشاورزی می‌باشد که همانند سایر قطعات صنعتی، قیمت ثابتی ندارد و با توجه به نوع متراژ، ابعاد، طول گام و پین و مهم تر از آن بسته به مدل، برند تولیدی و نوع کاربردی که دارد قیمت گذاری می‌شود. هم چنین فرآیند ساخت آن‌ها کاملاً وابسته به نوع مواد خام و نوع کاربرد زنجیر می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید جهت کسب آگاهی بیشتر، مشاوره و استعلام قیمت به روز انواع زنجیرهای کشاورزی، با کارشناسان نمایندگی‌ها و عاملیت‌های فروش معتبر انواع زنجیرهای کشاورزی، همانند پینیون به شماره های 02188853620 و 03132372550 در تهران و اصفهان تماس حاصل فرمایید.

خرید و فروش زنجیرهای کشاورزی

خرید و فروش زنجیرهای کشاورزی، به صورت حضوری و آنلاین امکانپذیر است که جهت صرفه جویی در زمان و هزینه، فروش این نوع زنجیرها توسط شرکت های مختلفی مانند گروه بازرگانی پینیون به صورت عمده و جزیی انجام می‌شود. شرکت پینیون عرضه کننده انواع زنجیر کشاورزی در ابعاد و سایزهای استاندارد و گام‌های مختلف، متناسب با نیاز مشتریان می‌باشد. محصولات ارائه شده توسط این شرکت، به دلیل بهره مندی از کیفیت استاندارد از عمر مفید بالایی برخودار هستند که این امر صرفه جویی در هزینه های شما و تضمین عملکرد حتی در سخت ترین محیط کاری را در پی خواهد داشت. کیفیت بالا، قیمت مناسب، تحویل به موقع، تنوع جنس، مشاوره تخصصی  و ضمانت جنس شعار پینیون است .

یک دیدگاه بگذارید

فروش انواع بلبرینگ

لینیر موشن ها

فروش انواع زنجیر صنعتی

انواع تسمه

روانکارهای صنعتی