دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در گروه فنی مهندسی بازرگانی پینیون

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

یاتاقان، یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی و مکانیکی، انواع مختلفی دارد که رولبرینگ و بلبرینگ از مهمترین آنها محسوب می شوند. این دو قطعه مکانیکی برای مقابله با بارهای شعاعی و محوری در شافت های دوار و متقابل به کار گرفته می شوند. جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ میتوانید با مشاوران گروه پینیون تماس بگیرید.

پینیون نمایندگی فروش انواع تسمه از بهترین برند ها
فروش انواع گریس نسوز از بهترین برند های مطرح جهان
گروه بازرگانی پینیون نمایندگی فروش انواع بلبرینگ از برندهای اصل از برند های ناچی، skf، fag و nsk
فروش محصولات هایوین اصل در گروه بازرگانی پینیون
پینیون نمایندگی فروش انواع زنجیر صنعتی از برند های مطرح در دنیا

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در چیست؟

در نگاه اول ممکن است این دو تجهیز خیلی متفاوت از هم به نظر نرسند. با این حال، این یاتاقان های سبک با وجود ظاهر مشابه، کاربردهای بسیار متفاوتی دارند. ما به شما نشان می دهیم که بلبرینگ ها و رولبرینگ ها چگونه کار می کنند و تفاوت این دو در چیست.

تفاوت در کاربرد و تحمل بار

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ در نگاه اول مربوط به نوع تحمل بار و کاربرد آنهاست. بلبرینگ ها از صدها سال پیش وجود داشته و کاربردهای گوناگونی دارند که برخی از آنها شامل استفاده در انواع تایر، کشو، کاربرد در دیسک های سخت، اسکیت بورد و … است. توپ بلبرینگ وزن کمی دارد و قادر به تحمل بار محوری و شعاعی در حد معمول و به صورت همزمان است.
هنگامی که بلبرینگ ها در حرکت هستند کار اصلی آنها انتقال بار از مسیر بیرونی به مسیر داخلی است. این شکل از انتقال بار امکان چرخش صاف را فراهم می کند. از بلبرینگ ها معمولاً در چرخ های کوچک و درایوهای سخت و همچنین برای سایر کاربردهای روزمره استفاده می شود، اما در صورت فشار زیاد مستعد تغییر شکل هستند.
برخلاف بلبرینگ ها، رولبرینگ ها منحصرا برای بارهای سنگین طراحی می شوند. این نوع یاتاقان اساساً در اطراف یک سیلندر قرار میگیرد، به این معنی که قادر به توزیع بار در یک ناحیه بزرگ و حمل وزنه های سنگین هستند. همچنین بر خلاف بلبرینگ، رولبرینگ ها برای تحمل بارهای شعاعی ساخته شده اند. در واقع رولبرینگ ها برای تحمل این نوع بار، عملکرد بهتری دارند.

تفاوت از لحاظ ساختار

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ از نظر ساختار نیز قابل بررسی است. بلبرینگ معمولاً به صورت مونتاژ شده فروخته می شود و در صورت خراب شدن به طور کلی باید آنها را تعویض کرد. اما اغلب می توان قطعات رولبرینگ ها را جدا کرد و نورد ، غلتک یا دیگر قطعات بیرونی یا داخلی را به صورت جداگانه تعویض کرد. از این لحاظ، رولبرینگ ها ساختار قدرتمندتری دارند و در هنگام نیاز به تعمیر گزینه های مقرون به صرفه تری هستند.

سخن پایانی:
این دو قطعه مکانیکی دارای شباهت های فراوانی هستند و به همین دلیل در هنگام خرید پیش از توجه به تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ بهتر است که آنها را بر اساس نوع کاربری مدنظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین این دو قطعه از برندهای معتبر به صورت اورجینال، می توانید با گروه فنی، مهندسی و بازرگانی پینیون تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه بگذارید