fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
fa دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ دفتر تهران : ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
ساعات پاسخ گویی : ۸:۰۰-۱۸:۰۰
خرید مطمئن
رضایت مشتری
انتخاب صحیح
بالاترین کیفیت
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
سازنده کوره برقی سفال

گروه فنی مهندسی و بازرگانی پینیون

ساخت کوره برقی

گروه فنی مهندسی پینیون یک شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی می باشد. از جمله فعالیت های گروه پینیون ساخت کوره برقی پخت سفال و سرامیک و کوره الکتریکی آزمایشگاهی در ابعاد کوچک تا بزرگ برای کاربردهای آزمایشگاهی، خانگی و صنعتی می باشد.

کوره های برقی پینیون در مصارف خانگی ، کارگاهی و صنعتی در ابعاد متفاوت ( 10 تا 1500 لیتری ) ،در دو نوع سطلی و صندوقی با ورودی برق تک فاز و سه فاز با توجه به نیاز مشتری ساخته می شود.

 

نحوه عملکرد کوره های برقی

کوره های برقی از قسمت های اصلی زیر ساخته شده اند:

اسکلت و ساختمان کوره

در دو مدل صندوقی و سطلی ساخته می شود . تفاوت این دو مدل در نحوه بارگذاری آن می باشد . که مدل صندوقی بارگذاری از جلو و مدل سطلی بارگذاری از بالا صورت می گیرد

المنت های حرارتی

از جنس kanthal می باشد که در گریدهای مختلفی تولید می شوند. که المنت کوره برقی المنتی معمولا دارای دمای کارکردی تا 1425 درجه سانتی گراد می باشد. طول و قطر المنت حرارتی از محاسبات دما ، حجم و زمان گرم شدن به دست می آید.

ترموکوپل 

در دو سری k  و s استفاده می شود.

کنترلر

کنترلرهای استفاده شده در کوره های برقی ساخته شده توسط شرکت پینیون قابلیت برنامه دهی تا 10 دستور پخت مجزا می باشد . که در دفترچه راهنما نحوه برنامه دهی به کنترلر و طرز استفاده از آن ذکر شده است.

تابلو برق

مصرف برق کوره های حرارتی الکتریکی نسبتا بالاست . بنابراین در انتخاب ادوات تابلو برق برای بهینه کردن مصرف برق باید توجه شود.

آجرهای عایق نسوز

با توجه به شرایط دمایی کوره از گرید مناسب آجر عایق نسوز سبک استفاده می شود.

پتو نسوز ، لوازم جانبی (صفحات و پایه های نسوز برای چیدن قطعات )، دستگیره ، پایه و چرخ قفل دار نیز از دیگر ادوات استفاده شده در کوره ها با توجه به طراحی های صورت گرفته می باشند.

کاربرد کوره های برقی

از کوره های برقی الکتریکی برای پخت سفال و سرامیک ، تست لعاب ، عملیات حرارتی قطعات ، ذوب فلزات و بسیاری از فعالیت های آزمایشگاهی استفاده می شود.

انتخاب کوره

در صنعت سفالگری و سرامیک انتخاب کوره متناسب با شرایط و نوع استفاده حائز اهمیت است . با تماس  با ما مشاورین این حوزه شما را در انتخاب کوره مقرون به صرفه باتوجه به نیازتان راهنمایی می کنند.

دستور پخت

کنترلر کوره های برقی سفال دارای 5 دستور پخت متداول است . که هنرمندان می توانند تا 5 دستور دیگر نیز با توجه به استفاده خود اضافه کنند.

کوره های الکتریکی آزمایشگاهی

کوره الکتریکی آزمایشگاهی کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارند . این کوره باید دقت دمایی نسبتا بالایی برای کنترل داشته باشند.

برخی از کاربردهای کوره آزمایشگاهی عبارتند از

خشک کردن, تست مخرب , تست متالوژی ،تست شوک پذیری حرارتی, ذوب , عملیات استریل کردن (sterilization) ، خاکسترگیری و غیره.

گروه فنی مهندسی پینیون

گروه فنی مهندسی پینیون با 10 سال سابقه فعالیت در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی با داشتن مهندسین و صنعتگران مجرب ، رضایت مندی مشتریان و تعهد به گفته های خود را به عنوان اصلی ترین ارزش در این عرصه می داند.

فناوری و عملکرد

هر روز  اعضای گروه پینیون تمام تلاش خود را می کنند تا فناوری و عملکرد برجسته ای ارائه دهند. آن ها به بهترین وجه ممکن در اجرای خلاقیت ها ، محصولات و  تجهیزات کاری شما کمک می کنند . به شما این اجازه را می دهند تا تخصص خود را به بهترین شکل نشان دهید.