دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
طراحی و ساخت کوره برقی

طراحی و ساخت کوره برقی

گروه فنی مهندسی پینیون یک شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی می باشد. از جمله فعالیت های گروه پینیون ساخت کوره برقی پخت سفال و سرامیک و کوره الکتریکی آزمایشگاهی در ابعاد کوچک تا بزرگ برای کاربردهای آزمایشگاهی، خانگی و صنعتی می باشد. کوره برقی پینیون در مصارف خانگی ، کارگاهی و صنعتی در ابعاد متفاوت ( 10 تا 1500 لیتری ) ،در دو نوع سطلی و صندوقی با ورودی برق تک فاز و سه فاز با توجه به نیاز مشتری ساخته می شود.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش کوره برقی

هدف ما فقط فروش نیست. یکی از اهداف ما رضایمندی مشتریانمان می باشد. یک سال خدمات پس از فروش کوره سفالی دریافت خواهید کرد.

خدمات مشاوره رایگان

خدمات مشاوره

مشاوره، یکی از خدمات گروه پینیون در زمینه فروش کوره برقی می باشد در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و یا استعلام قیمت کوره المنتی با ما تماس بگیرید.

خدمات پشتیبانی رایگان

خدمات پشتیبانی

در صورتی که در زمینه خرید و یااستفاده از کوره برقی، کوره الکتریکی و یا کوره آزمایشگاهی به راهنمایی نیاز داشتید با ما تماس بگیرید.

چرا کوره برقی سفال نیاز است؟

هربار اجاره کردن کوره سفال پزی به ویژه برای کارگاه های کوچک کار سختی است و هزینه های خاص خود را به همراه دارد. بهترین راه حل برای این امر، خرید کوره برقی سفال خواهد بود. علاوه بر استفاده جهت سفالگری در کارگاه های کوچک و خانگی برای مصارف صنعتی نیز کاربرد فراوانی دارد. گروه فنی مهندسی پینیون یک شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی می باشد. از جمله فعالیت های گروه پینیون ساخت کوره برقی، کوره الکتریکی و یا کوره های آزمایشگاهی در ابعاد کوچک تا بزرگ برای کاربردهای آزمایشگاهی، خانگی و صنعتی می باشد. این محصولات در پینیون برای مصارف خانگی، کارگاهی و صنعتی در ابعاد متفاوت ( 10 تا 1500 لیتری )، در دو نوع سطلی و صندوقی با ورودی برق تک فاز و سه فاز با توجه به نیاز مشتری ساخته می شود.

کوره برقی سفال چیست؟

تاریخچه آغاز سفالگری به چندین هزار سال قبل می رسد. بشر در سیر تکامل این حرفه دریافت که باید از کوره سفالگری نیز استفاده کرد و این یک پیشرفت بسیار بزرگ در سفالگری بود. در واقع پخت سفال و سرامیک در کوره سفال به استحکام بیشتر محصولات تولیدی ختم می شد. ایرانیان اولین کسانی بودند که کوره هایی با امکان کنترل دما را ساختند. این مدل های سنتی هم هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود پیشرفت علم و تکنولوژی مقدمه شکل گیری کوره های جدیدی چون مدل های برقی و گازی شده است. کوره برقی اغلب با فشار یک دکمه به راه می افتند و تنظیمات آنها از طریق پنلی که دارد بسیار آسان است. بر اساس برق مصرفی به تک فاز، دو فاز و سه فاز تقسیم می شوند که بسته به نوع کنتور می توانید برای خرید اقدام کنید. قیمت کوره برقی سفال نیز بر اساس همین برق مصرفی متغیر است.

ساخت انواع کوره برقی سفال

مدل های مختلف کوره سفالی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد بر اساس نوع انرژی مصرفی به مدل های گازی و کوره برقی سفال تقسیم می شود. نوع برقی برای کارگاه های با حجم کم کار و خانگی بسیار مناسب هستند که خود دارای دو مدل معروف است. این دو مدل که بر اساس شکل ظاهری و نوع عملکرد تقسیم شده اند، عبارت است از:

 • یخچالی: کوره سفالی یخچالی دارای دربی هستند که دقیقاً همچون یخچال از روبرو باز می شود. فضای داخلی آنها طبقه بندی شده و امکان جابجایی طبقه ها وجود دارد. به همین دلیل می توان از  فضای داخلی آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
 • صندوقی: این مدل کوره سفالگری برقی دقیقاً به شکل صندوق بوده و درب آنها از بالا باز می شود. البته ممکن است برای افراد مبتدی گذاشتن و برداشتن سفال از درون کوره برقی صندوقی کمی دشوار به نظر برسد.

فارغ از مدل کوره سفالگری به صورت برقی، سهولت در استفاده، عملکرد قدرتمند و قابلیت استفاده در هر نوع کارگاهی اعم از صنعتی و خانگی از مشخصات این نوع محصولات است. این مشخصات باعث می شود که خرید کوره برقی سفال، ارزش بالایی داشته باشند.

اجزای تشکیل دهنده کوره برقی

کوره های برقی از قسمت های اصلی زیر ساخته شده اند:

 • اسکلت و ساختمان کوره

در دو مدل صندوقی و سطلی ساخته می شود . تفاوت این دو مدل در نحوه بارگذاری آن می باشد . که کوره برقی مدل صندوقی بارگذاری از جلو و مدل سطلی بارگذاری از بالا صورت می گیرد.

 • المنت های حرارتی

از جنس kanthal می باشد که در گریدهای مختلفی تولید می شوند. که المنت کوره برقی المنتی معمولا دارای دمای کارکردی تا 1425 درجه سانتی گراد می باشد. طول و قطر المنت حرارتی از محاسبات دما ، حجم و زمان گرم شدن به دست می آید.

 • ترموکوپل

در دو سری k  و s استفاده می شود. این قطعه با ولتاژ خاصی که تولید می کند برای کنترل درمای کوره سفالگری نقش مهمی بر عهده دارد.

 • کنترلر

کنترلرهای استفاده شده در کوره های برقی ساخته شده توسط شرکت پینیون قابلیت برنامه دهی تا 10 دستور پخت مجزا می باشد. که در دفترچه راهنما نحوه برنامه دهی به کنترلر و طرز استفاده از آن ذکر شده است.

 • تابلو برق

مصرف برق کوره های حرارتی الکتریکی نسبتا بالاست. بنابراین در انتخاب ادوات تابلو برق برای بهینه کردن مصرف برق باید توجه شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه تابلو برق مراجعه کنید.

 • آجرهای عایق نسوز

با توجه به شرایط دمایی کوره از گرید مناسب آجر عایق نسوز سبک استفاده می شود. پتو نسوز، لوازم جانبی (صفحات و پایه های نسوز برای چیدن قطعات )، دستگیره، پایه و چرخ قفل دار نیز از دیگر ادوات استفاده شده در کوره ها با توجه به طراحی های صورت گرفته می باشند.

کاربرد کوره برقی سفال

از کوره های برقی سفالی برای پخت سفال و سرامیک، تست لعاب، عملیات حرارتی قطعات، ذوب فلزات و بسیاری از فعالیت های آزمایشگاهی دیگر نیز استفاده می شود.کاربرد های کوره برقی

نکات ایمنی کار با کوره سفالی

 • با توجه به اینکه در حین فعالیت کوره مقداری گاز تولید میشود، توصیه می کنیم در فضایی که افراد در آن دائماً تنفس میکنند، قرار نگیرد. حیاط، زیر زمین، پارکینگ و … بهترین مکان برای قراردادن این وسیله است.
 • در صورت استفاده خانگی و در کارگاه های کوچک، بهترین زمان برای روشن کردن کوره های برقی ساعات انتهایی شب است تا در ساعات اوج مصرف نباشد و به کنتور فشار زیادی وارد نشود.
 • به دلیل حرارت بالا محیط داخلی، هنگام برداشتن سفال از کوره حتماً باید از دستکش های ضخیم و صنعتی استفاده کرد.
 • در طول فعالیت غباری در داخل فضای کوره سفالگری برقی جمع می شود و برای اینکه روی کارهای جدید ننشیند باید هر چند یکبار با جاروبرقی داخل آن را تمیز کرد.
 • بهتر است تا قبل از خنک شدن فضای داخلی از باز کردن درب کوره سفال پزی خودداری نمایید. این کار عمر و ماندگاری کوره برقی شما را بالا خواهد برد.

نکات مهم خرید کوره برقی

در صنعت سفالگری و سرامیک انتخاب کوره متناسب با شرایط و نوع استفاده حائز اهمیت است.  همچنین به خدمات پس از فروش این کوره سفال پزی نیز توجه ویژه داشته باشید تا در صورت نیاز به تعمیر بتوانید به راحتی برای این کار اقدام نمایید. نکته مهم بعدی برای انتخاب و خرید کوره برقی توجه به ظرفیت آن است که باید متناسب با حجم کاری شما باشد. در نهایت نیز با توجه به بودجه و توان مالی باید به قیمت کوره برقی های موجود در بازار نیز توجه کنید. از آنجایی که قیمت های مختلفی از این وسیله در بازار وجود دارد، بهتر است به تمام نکات گفته شده به صورت یک پکیج نگاه کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید. تماس با مشاوران پینیون و دریافت راهنمایی لازم به شما در خرید کوره برقی سفال به بهترین شکل کمک خواهد کرد. همچنین جزئیات مربوط به قیمت کوره برقی از طریق سایت پینیون در دسترس شما عزیزان است. کنترلر کوره های برقی سفال دارای 5 دستور پخت متداول است. که هنرمندان می توانند تا 5 دستور دیگر نیز با توجه به استفاده خود اضافه کنند.

کوره برقی آزمایشگاهی

کوره الکتریکی آزمایشگاهی کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارند. این کوره باید دقت دمایی نسبتا بالایی برای کنترل داشته باشند. برخی از کاربردهای کوره آزمایشگاهی عبارتند از: خشک کردن، تست مخرب، تست متالوژی، تست شوک پذیری حرارتی، ذوب، عملیات استریل کردن (sterilization) ، خاکسترگیری و غیره.کوره های الکتریکی و آزمایشگاهی

گروه فنی مهندسی پینیون با 10 سال سابقه فعالیت در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی با داشتن مهندسین و صنعتگران مجرب، رضایت مندی مشتریان و تعهد به گفته های خود را به عنوان اصلی ترین ارزش در این عرصه می داند. تولید و فروش کوره برقی سفال پزی توسط پینیون نیز در راستای سهولت بیشتر کاربران در حین سفالگری و خدمات رسانی بیشتر به مشتریان عزیز بوده تا در حرفه خود از بهترین محصولات با کیفیت ساخت عالی و خدمات پس از فروش بهره مند شوند. فناوری و عملکرد هر روز اعضای گروه پینیون تمام تلاش خود را می کنند تا فناوری و عملکرد برجسته ای ارائه دهند. آن ها به بهترین وجه ممکن در اجرای خلاقیت ها، محصولات و  تجهیزات کاری شما کمک می کنند. به شما این اجازه را می دهند تا تخصص خود را به بهترین شکل نشان دهید. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ داده باشیم در صورت نیاز به پشتیبانی و یا مشاوره بیشتر لطفا در قسمت کامنت ها مطرح نمایید تا به بهترین شکل و در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ داده باشیم در صورت نیاز به پشتیبانی و یا مشاوره بیشتر لطفا در قسمت کامنت ها مطرح نمایید تا به بهترین شکل و در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

26 پاسخ
  1. میلاد قنبری

   سلام و عرض ادب
   تا دقایقی دیگر پیام برای شما ارسال خواهد شد.
   قیمت کوره ها کاملا بستگی به سفارشی سازی شما در تولید دارد.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد ساخت کوره سفال خانگی به شماره های ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰ و یا ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰ تماس بگیرید، و یا در ادامه همین کامنت ها شماره خود را قرار دهید.
   با تشکر
   پینیون

 1. احسان

  سلام وقت بخیر
  کوره خانگی برای ساخت ظروف سفالی چنده قیمتش همراه با ابعاد و اینکه چه مدل هایی داره ؟
  لطفا به ایمیل من پیام بدید تشکر

  1. admin-2

   با سلام و عرض ادب و احترام
   به دلیل حجم بالای کامنت بابت تاخیر در پاسخ پوزش میطلبم
   به همکاران واحد ساخت و فروش کوره برقی و سفالی اعلام شد و در اسرع وقت برای شما ایمیل داده خواهد شد.
   با تشکر و قدر دانی
   پینیون

  1. admin-2

   با سلام و عرض ادب و احترام
   به مسئوله مربوطه ارجاع دادیم.
   در اسرع وقت با جیمیل پینیون به آدرس: pinion.ir@gmail.com برای شما قیمت کوره سفال پزی خانگی را ارسال خواهیم کرد.
   هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهادی بود در خدمتیم.
   با تشکر
   پینیون

 2. شیوا

  سلام و احترام، لطف میکنید قیمت کوره سفال پزی خانگی رو به ایمیل من ارسال کنید؟
  سپاسگزارم

  1. admin-2

   با سلام و عرض ادب و احترام
   بله حتما به واحد فروش ارجاع دادیم در اسرع وقت انجام خواهیم داد. اما پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.
   با تشکر
   پینیون

   1. admin-1

    با سلام و عرض ادب
    بله در اسرع وقت برای شما ارسال خواهیم کرد.
    در صورت نیاز به برقراری ارتباط با ما با شماره های زیر تماس بگیرید.
    ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
    ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
    با تشکر
    پینیون

 3. محسن فرازمندی

  درود بر شما لطفا قیمت کوره با قابلیت تنظیم درجه حرارت جهت پخت سفال و سرامیک با حجم ۱۰۰ لیتر رو بفرمایید .

  1. admin-1

   با سلام و عرض ادب.
   برای دریافت لیست قیمت دقیق محصول مورد نظرتون، با کارشناسان ما تماس بگیرید و لیست قیمت‌های به روز را دریافت کنید و همچنین میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما نیز بهرمند شوید.
   ۰۲۱۸۸۸۵۳۶۲۰
   ۰۳۱۳۲۳۷۲۵۵۰
   با تشکر
   پینیون

 4. محمد

  عرض سلام و احترام. می خواستم قیمت کوره پخت سفال و سرامیک صنعتی را در ابعاد کوچک تا بزرگ برای بنده ایمیل نمایید. سپاس

  1. admin-1

   سلام وقتتون بخیر.
   برای دریافت لیست قیمت ها لطفا به شماره ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۳ در واتس اپ پیام بدهید.
   باتشکر.
   پینیون

 5. مریم غیبی

  سلام و احترام.
  لطفا لیست و قیمتهای کوره تک فاز (خانگی) سرامیک را به ایمیل من ارسال کنید.
  سپاسگزارم

  1. admin-1

   سلام وقتتون بخیر.
   برای دریافت لیست قیمت ها لطفا به شماره ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۳ در واتس اپ پیام بدهید.
   باتشکر.
   پینیون

  1. pinion

   سلام وقتتون بخیر.
   برای دریافت قیمت لطفا به شماره ۰۹۰۵۱۲۰۶۴۴۳ در واتس اپ پیام بدهید.
   باتشکر.
   پینیون

یک دیدگاه بگذارید