عبارت جستجو را وارد کنید

post

آباکوس

آباکوس

آباکوس

نرم افزار آباکوس (ABAQUS ) به منظور شبیه سازی مسائل مختلف مهندسی مکانیک، عمران، هوافضا و سیستم ­های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. حل این مسائل با استفاده از روش اجزاء محدود (FEM) انجام می ­پذیرد. اسم نرم ­افزار از واژه ABACUS به معنای چرتکه الهام گرفته شده است.

آباکوس


برای سفارش انجام پروژه با نرم افزار آباکوس فرم زیر را تکمیل کنید.


فرم سفارش پروژه


شرکت دازالت سیستمز نرم افزار آباکوس را طراحی و تولید نموده است. با استفاده از تز دیوید هبیت در سال ۱۹۷۲ تهیه این نرم افزار آغاز شد. اولین نسخه نرم افزار آباکوس در سال ۱۹۷۸ تولید و در سال ۱۹۹۱ حلگر صریح (ABAQUS/EXPLICIT SOLVER) به نرم افزار افزوده شد. اولین نسخه تحت ویندوز ABAQUS 6.3 در سال ۱۹۹۹ ارائه گردید. نوع دیگر حلگر این نرم افزار حلگر ضمنی (IMPLICIT SOLVER) می ­باشد.

محیط نرم افزار بسیار کاربرپسند و جذاب می باشد. از دیگر مزایای آن می­توان به دسترسی آسان به منو ها اشاره نمود که در نتیجه، کار با نرم افزار را آسان­تر می­ سازد. کدنویسی این نرم افزار در محیط پایتون (PYTHON) انجام شده است. کاربر به راحتی می­تواند با استفاده از پکیج ABAQUS DOCUMENTATION و بدون استفاده از کتب کمک آموزشی کار با نرم افزار را بیاموزد. مجموعه نرم افزار آباکوس شامل زیر برنامه های زیر می ­باشد:

ABAQUS/CAE
که مخفف ‏Complete Abaqus Environment‏ می باشد. در این محیط، مدلسازی و آنالیز ‏سیستم های مختلف مکانیکی صورت می پذیرد. نتایج بدست آمده در قسمت پس پردازس ‏‏(‏POST PROCESSING‏) به صورت کانتورهای رنگی و نمودار قابل مشاهده است.
ABAQUS/CFD
تحلیل پیشرفته دینامیک سیالات محاسباتی در این محیط صورت می پذیرد.‏
ABAQUS/ELECTROMAGNETIC
در این محیط تحلیل پیشرفته مسائل الکترو مغناطیس انجام می گردد.‏

بدون دیدگاه

اضافه کردن نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + = 18