عبارت جستجو را وارد کنید

post

سالیدورک

سالیدورک

معرفی نرم افزار سالیدورک ( SolidWorks )

نرم افزار سالیدورک (SolidWorks) محصول شرکت Dassault system یکی از نرم افزارهای مشهور و کاربردی در زمینه مدل سازی و نقشه کشی می باشد که به طور وسیعی در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سالیدورک


برای سفارش انجام پروژه با نرم افزار سالیدورکس ، فرم زیر را تکمیل کنید.


فرم سفارش پروژه


این نرم افزار امکانات متداول یک نرم افزار مدل سازی مکانیکی را از قبیل مدل سازی سه بعدی قطعات، مونتاژ و ایجاد نقشه از قطعات فراهم می کند که در سه محیط Part، Assembly، Drawing انجام می شود.

علاوه بر این محیط های اصلی، نرم افزار سالیدورک ابزارهای بسیاری جهت مدل سازی و سنجش مدل در اختیار کاربر قرار می دهد. برای مثال کاربر برای مدلسازی سطوح ابزارهای سطح سازی (Surface) را در اختیار دارد و برای مدل سازی ورق کاری ابزارهای Sheet Metal را در اختیار دارد. کاربر می تواند قطعات خود را مونتاژ کرده از آن ها نمای انفجاری بگیرد.

در نرم افزار محیطی به نام Motion study وجود دارد  که در آن می توان به شبیه سازی دینامیکی و متحرک سازی مکانیزم مدل شده در نرم افزار پرداخت.

نرم افزار سالیدورک علاوه بر قابلیت های مدل سازی که دارد می تواند با نصب ماژول های اضافه قابلیت انجام کارهای دیگری مثل تحلیل المان محدود ( محیط Simulation Xpress Analysis) و شبیه سازی تزریق پلاستیک  (محیط SolidWorks Plastics) و شبیه سازیهای سیالاتی  (محیط SolidWorks Flow Simulation) و … را نیز پیدا کند.

کاربر می تواند در محیط Photo view تصاویر واقعی گرافیکی رندر شده از مدل را مشاهده و استفاده کند.

یکی از مزیت های نرم افزار سالیدورک محیط کاربر پسند آن است که باعث می شود مدل سازی با سهولت و سرعت بیشتری در آن انجام شود. که همین مسئله باعث شده که این نرم افزار در دنیا طرفداران زیادی پیدا کند.

از دیگر مزایای این نرم افزار می توان به قابلیت تعامل آن با نرم افزارهای ماشین کاری و نرم افزارهای تحلیلی المان محدود مثل انسیس و آباکوس اشاره کرد.

بدون دیدگاه

اضافه کردن نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

49 + = 50