عبارت جستجو را وارد کنید

post

فلوئنت

فلوئنت

انجام پروژه فلوئنت

برنامه های کاربردی مهندسی زیادی وجود دارد که می توانند از شبیه سازی دینامیک محاسباتی استفاده کنند. اگر بخواهید تجزیه و تحلیل جریان معمولی سیال و انتقال گرما را انجام می دهید یا جریان های پیچیده حالت گذرا، نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) باید بخش جدایی ناپذیر از طراحی محصول و روند بهینه سازی شما باشد. یک راه حل کاملا کاربردی برای مدل سازی جریان و دیگر پدیده های فیزیکی مربوط به آن، که توانایی تجزیه و تحلیل فرآیندهای دینامیکی بی نظیری را دارد.


برای سفارش انجام پروژه انسیس فلوئنت فرم زیر را تکمیل کنید.


فرم سفارش پروژه


برای مدل سازی یک جریان سیال به صورت محاسباتی، نیاز است که ابتدا هندسه جسم و محیط مورد نظر رسم شود و سپس به ابعاد خاصی شبکه بندی (Mesh) شود که نرم افزار انسیس فلوئنت توسط پلت فرم میزکار انسیس یا ANSYS Workbench  به طور مستقیم به نرم افزار CAD خود متصل می شود و به صورت خودکار حجم ها و شبکه های مختلفی را ایجاد می کند.

نمایی از میز کار انسیس

شبکه بندی محیط یک خودرو برای بهینه سازی

توانایی های مدل سازی فیزیکی پیشرفته فلوئنت

تکنولوژی CFD فلوئنت شامل تمام قابلیت های مدل سازی پیشرفته فیزیکی مورد نیاز برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است. که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

جریان های واکنش شیمیایی

شما می توانید واکنش گازها را شبیه سازی کنید. مدل های آلاینده را برای پیش بینی آلودگی هایی که به عنوان مثال توسط NO، SO و دود ایجاد می­شوند را بکار ببرید. همچنین می توانید واکنش های سطح را شبیه سازی کنید. که تمام مدل های جریان های واکنشی کاملا با مدل های آشفتگی سازگار است.

واکنش شیمیایی در انسیس فلوئنتجریان های دو فازی

شما می توانید به طیف گسترده ای از مدل های چند فازی برای درک بهتر طرح های خود دسترسی پیدا کنید. می توانید رفتار و تعاملات تعداد زیادی از فازها از جمله هر ترکیبی از مایع، جامد و گاز و جریان های گرانول را با استفاده از mixture fraction یا مدل اویلری تحلیل کنید. می توانید با استفاده از مدل حجم سیال (VOF) در تحلیل مواد مخلوط نشدنی از لحاظ اقتصادی صرفه جویی کنید. برای ذرات، قطره و تبخیر مدل گسسته سازی فاز ها را بکار ببرید که میتواند تغییرات فاز را نیز مدل کند.

شبیه سازی جریان دوفازی در فلوئنت


برای سفارش انجام پروژه انسیس فلوئنت فرم زیر را تکمیل کنید.


فرم سفارش پروژه


جریان های آشفته

Fluent برای تحلیل هندسه هایی تیغه ای از جمله پره ها در همه ابعاد، مدل سازی آشفتگی را ارائه می­ کند که شامل چندین نسخه از مدل های محبوب k-epsilon و k-omega و همچنین مدل Reynolds stress برای جریان های بسیار نا همسان است. مدل های آشفته در حل مسائل پیشرفته نیز در دسترس هستند: شبیه سازی گردابه های بزرگ (LES) گردابه های جدا شونده (DES) و شبیه سازی مقیاس های تطابقی (SAS) . علاوه بر این، مدل های نوآورانه Transient به درستی پیش بینی تبدیل لایه مرزی از حالت آرام به حالت آشفته را انجام می­ دهد.

جریان های پیچیده دیگر

فلوینت دارای حالت شبکه دینامیکی یا (Dynamic mesh) است که توسط آن می­توانید جریان اطراف قطعات متحرک مثل پمپ ها را شبیه سازی کنید. همین طور شبیه سازی انتشار موج ها توسط هواپیما ها با استفاده از مدل Williams–Hawkings از دیگر ویژگی های فلوئنت می­باشد.  میتوانید از فلوئنت برای تحلیل جریان های داخلی از جمله جریان هوا در سیستم تنفسی و جریان خون در رگ ها نیز استفاده کنید.

انجام پایان نامه فلوئنتشبیه سازی جریان در یک هندسه متحرک توسط فلوئنت به صورت ۳ بعدی

شبیه سازی جریان در سیستم گردش خون

شبیه سازی جریان در سیستم تنفسی

تعامل بین سیال و جامد

با استفاده از این مدل سازی میتوانید در تعامل بین سیال و جامد را مدل سازی کنید که به این مدل سازی FSI گفته می­ شود. به عنوان مثال میتوانید ارتعاشات و تنش های یک ورق یا میله که در جریان باد یا آب قرار گرفته را  محاسبه کنید. این مورد توسط میزکار انسیس انجام می­ شود.

مدل FSI

 

مکانیزم انسیس فلوئنت

هندسه

شبکه بندی مدلسازی جامع جواب ها بهینه سازی

پس از تعریف هندسه حجم جریان به صورت خودکار استخراج می­ شود

شبکه بندی ناحیه ای که توسط ابزار های گسترده ای انجام میگیرد.

مدل سازی جریان های بسیار متنوع آرام و مغشوش توسط یک حل کننده Pressure Base و دو حل کننده Density Base

انسیس فلوئنت شامل ابزار های بسیار جامعی و قدرتمندی برای Post Processing و آنالیز جواب ها است.

انسیس فلوئنت حاوی ابزار های بسیار زیادی برای بهینه سازی شبکه بندی، مدل سازی و… دارد.

روند انجام پروژه در فلوئنت


برای سفارش انجام پروژه انسیس فلوئنت فرم زیر را تکمیل کنید.


فرم سفارش پروژه


بدون دیدگاه

اضافه کردن نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =