دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

آیا روانکاری بال اسکرو لازم است؟ معرفی بهترین گریس بال اسکرو

بال اسکرو یکی از لوازم ضروری در تبدیل حرکت چرخشی به خطی است که معمولا نیاز به تعمیر و نگهداری کمی‌ دارد؛ با این حال نمی‌توان گفت که به صورت کلی نیازی به روانکاری بال اسکرو نیست. استفاده از گریس بال اسکرو یا روغن، برای حفظ عملکرد این قطعات ضروری است. در این مقاله از پینیون می‌خواهیم نحوه انتخاب روان کننده مناسب برای بال اسکرو را به شما آموزش دهیم.

معرفی بهترین گریس بال اسکرو

علت نیاز به روانکاری بال اسکرو چیست؟

روانکاری یکی از مهمترین بخش‌ها در نگهداری از بال اسکرو است؛ زیرا روغن کاری مناسب باعث به حداقل رسیدن اصطکاک در میان قطعات شده و کمک می‌کند که به نرمی‌ کار کنند. با انجام روانکاری مناسب، باعث بهبود عملکرد بال اسکرو شده و طول عمر آن را افزایش می‌دهید. برای اطلاع از قیمت بال اسکرو بر روی لینک درج شده کلیک کنید. با انجام روانکاری بال اسکرو، می‌توانید از موارد زیر جلوگیری نمایید:

 • جلوگیری از داغ شدن موتور
 • جلوگیری از شکستن قطعات
 • کاهش هزینه‌های تعمیر یا تعویض قطعات
 • افزایش طول عمر قطعات و کارایی بال اسکرو
 • کم شدن اصطکاک

مراحل روانکاری بال اسکرو

برای اینکه بتوانید طول عمر قطعات را با استفاده از روغنکاری افزایش دهید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل روانکاری بال اسکرو

 • تمیز کردن بال اسکرو

قبل از اینکه اقدام به روغنکاری مجدد بال اسکرو کنید، باید ابتدا آن را تمیز نمایید؛ زیرا به مرور زمان روغن‌های قدیمی‌، گریس، گرد و غبار یا تکه‌های زباله در این مجموعه جمع می‌شوند. در صورتی که تمیزکاری به درستی انجام نشود، این ذرات ممکن است بین قسمت‌های متحرک گیر کنند و به پیچ آسیب برسانند؛ در نتیجه بال اسکرو خراب خواهد شد. پس قبل از استفاده از گریس بال اسکرو باید مطمئن شوید که کاملا تمیز و خشک است.

 • روغن کاری به مقدار کافی

مرحله دوم این است که به مقدار کافی از روغن یا روان کننده را بر روی پیچ‌های بال اسکرو بزنید. دقت کنید که در این فرایند نباید قطرات روغن از پیج‌ها چکه کنند یا اینکه بیش از حد خیس شود؛ زیرا این کار باعث می‌شود که ذرات بیشتری در ناحیه برخورد فلز با فلز گیر بیفتند و به جای حرکت روانتر، مشکل در عملکرد دستگاه به وجود آید.

این صفحه را هم ببینید: فروش بال اسکرو چینی

روغن بهتر است یا گریس بال اسکرو؟

زمانی که نوبت به انتخاب روان کننده مناسب برای روانکاری بال اسکرو می‌رسد، این سوال پیش می‌آید که آیا می‌توان به جای گریس از روغن استفاده کرد؟ در این بخش می‌خواهیم گریس بال اسکرو را با روغن مقایسه کرده و بگوییم که کدام گزینه بهتر است؟

 • روغن

یکی از مزیت‌های استفاده از روغن در روانکاری بال اسکرو این است که می‌توانید به طور مستقیم روغن را در حجم دلخواه و با سرعت کنترل شده، بر روی قطعه موردنظر خود اعمال کنید. معمولا استفاده از روغن در مواردی توصیه می‌شود که دمای هوا زیاد است؛ زیرا دارای خاصیت خنک کنندگی است و می‌تواند در ضمن کار، برخی از آلاینده‌ها را هم خارج کند. البته معمولا قیمت روغن‌ها در مقایسه با گریس گرانتر است و استفاده بیش از حد از آن‌ها می‌تواند آلودگی‌های جدیدی را ایجاد کند.

 • گریس بال اسکرو

گریس بال اسکرو یک محلول روانکاری ارزان قیمت است که می‌تواند مستقیما بر روی شفت بال اسکرو یا داخل مهره‌های ساچمه ای اعمال شود. عیب استفاده از گریس در روانکاری این قطعات، این است که می‌تواند به منبعی برای جذب آلودگی‌ها تبدیل شود و زباله‌های ناخواسته را جذب کند. همچنین باید دقت کنید که گریس جدید حتما با روان کننده قدیمی‌ سازگاری داشته باشد. در جدول زیر روغن و گریس را برای روانکاری بال اسکرو با یکدیگر مقایسه کرده ایم.

جنبه مقایسه روغن گریس
میزان تجمع آلودگی کمتر بیشتر
خاصیت خنک کنندگی بیشتر کمتر
فواصل زمانی تمدید کمتر بیشتر
مناسب برای سرعت‌های بالا نیست است
مناسب برای بار‌های بیش از حد نیست است
مناسب برای دما‌های خیلی زیاد نیست است

سخن پایانی

در این مقاله توضیح دادیم که چرا روانکاری بال اسکرو اهمیت دارد و مراحل انجام این کار را بیان کردیم. شما می‌توانید برای انتخاب بهترین گریس بال اسکرو و خرید انواع روان کننده صنعتی با ما در پینیون تماس بگیرید. همچنین امکان خرید قطعات مکانیکی مختلف مانند بلبرینگ و بال اسکرو هم از طریق سایت ما فراهم شده و امکان ارسال آن‌ها به سرتاسر ایران وجود دارد.

سوالات متداول

 • چرا نباید از روغن بیش از حد برای روانکاری بال اسکرو استفاده کنید؟

زیرا استفاده از روغن بیش از حد باعث افزایش گرمای تولیدشده خواهد شد و با ایجاد انبساط حرارتی، می‌تواند در عملکرد دستگاه مشکل ایجاد کند.

 • برای انتخاب بهترین گریس بال اسکرو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای انتخاب بهترین گریس بال اسکرو باید به ویسکوزیته روان کننده، سرعت بال اسکرو و میزان بار واردشده به آن در طی مسیر توجه ویژه ای داشته باشید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید