دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

روانکاری بلبرینگ

اجزای غلتان بیرینگ‌‌ها نیاز دارند به اندازه کافی روانکاری شوند تا بتوانند عملکرد قابل اطمینان‌تری از خود نشان دهند. علاوه روانکاری بلبرینگ در این اجزا از تماس مستقیم غلتک‌ها، سطوح غلتشی (راهگاه‌ها) (Raceways) و قفسه نگهدارنده غلتک (Cage) و سایر اجزا مرتبط جلوگیری می‌کند. روانکارها همچنین نوعی پوشش و محافظ سطوح در برابر خوردگی نیز برای بیرینگ به حساب می‌آیند.

مبانی اصلی روانکاری بلبرینگ ها

گریس وسیله روانکاری بلبرینگ

روانکاری بیرینگ‌ها عمدتا به وسیله گریس‌ها انجام می‌شود. گریس‌ها در مواردی مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه نتوان از روانكاران ديگر با غلظت كم استفاده کرد. گريس‌ها از تولید الياف صابونی (fibers) بصورت كريستال در روغن تولید می‌شود. بافت گریس‌ها یا دایره‌ای و یا الیافی(كوتاه، بلند و ريش ريش)هستند. گريس را به وسیله پايه صابونی آن نامگذاری می‌کنند. اين پايه مي‌تواند به صورت مواد آلی و يا غير آلی و روغن ساخت آن نيز معدنی و يا سنتتيك باشد. گریس محصولی از نفت خام است که دارای نقطه جوش بالاتر از 400 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

bearings-greased

برای روانکاری اجزای غلتان بلبرینگ دسته‌ بندی گسترده‌ای از گریس‌‌ها، روغن‌ها و روانکار‌های صنعتی جایگزین مثل ترکیبات مبتنی بر گرافیت نیز موجود است. انتخاب مناسب یک روانکار یا روش روانکاری در درجه اول مستلزم توجه به شرایط کار مانند سرعت مورد نیاز و درجه حرارت مجاز می‌باشد. توجه به عوامل دیگر مانند ارتعاش و مقدار و نحوه بارگذاری نیرو نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

مبانی روانکاری بیرینگ

به طور کلی، بهترین درجه حرارت را زمانی می‌توان بدست آورد که مقدار روانکار لازم برای عملکرد مناسب بلبرینگ صنعتی به حداقل برسد. همینطور وقتی که روانکار دارای ویژگی‌های اضافی مانند آب‌ بند یا کاهش دهنده حرارت باشد، ممکن است مقداری مواد افزودنی برای اضافه کردن به روانکار اصلی نیاز شود. روانکار آهسته آهسته خاصیت چربی خود را به دلیل یک فرایند مکانیکی یا با گذشت زمان و یا به وسیله عوامل آلوده کننده از دست می‌دهد. بنابراین لازم است تا در فواصل زمانی مناسب پس از بازرسی دقیق، گریس یا روغن تعویض شود.

اطلاعات و توصیه‌های این بخش به بیرینگ‌های بدون آب بند و شیلد مربوط می‌شود. تولید کنندگان بیرینگ مطرح دنیا همگی بیرینگ‌ها و اجزای همراه آن که دارای یک آب بند یا شیلد و یا هر دو هستند را در هر دو طرف در کارخانه گریس کاری می‌کنند.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

1 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید