دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

راهنمای انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ

بلبرینگ‌ها یکی از مهمترین قطعات مکانیکی در کاهش اصطکاک هستند و می‌توانند به روانتر کار کردن دستگاه‌ها کمک زیادی کنند؛ اما باید بدانید که بسیاری از بلبرینگ‌ها برای بهبود عملکرد خود نیاز به روان کننده دارند که گرمای تولیدی را کاهش داده و امکان حرکت روان را فراهم می‌کند. در این مقاله از پینیون می‌خواهیم به بررسی ویژگی های بهترین گریس برای بلبرینگ را بیان کرده و راهنمای انتخاب بهترین گزینه را به شما ارائه دهیم.

راهنمای انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ

گریس بلبرینگ چیست؟

گریس بلبرینگ با استفاده از پایه روغن در غلیظ کننده و برخی مواد افزودنی دیگر تولید می‌شود که می‌تواند به عنوان روان کننده و کاهش دهنده اصطکاک مورداستفاده قرار بگیرد. به طور معمول برای ساخت انواع گریس بلبرینگ از صابون‌های امولسیون شده با روغن معدنی یا گیاهی استفاده می‌شود که یک ساختار نیمه جامد را برای مهار کردن برخی از تنش‌ها ارائه می‌دهند.در زمان خرید گریس بلبرینگ همیشه باید ویسکوزیته، قوام، نوع غلیظ کننده و کاربرد‌های آن را در نظر داشته باشید. برای اطلاع از قیمت گریس بلبرینگ بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

اهمیت استفاده از گریس برای بلبرینگ

قبل از اینکه به سراغ معرفی ویژگی‌های بهترین گریس برای بلبرینگ بپردازیم، باید با اهمیت استفاده از این ماده آشنا شویم. گریس می‌تواند به پایداری دمایی کمک کرده و هدایت حرارتی را تا حد زیادی افزایش دهد؛ در نتیجه مانع از گرم شدن بلبرینگ در حین کار خواهد شد. از سوی دیگر می‌تواند با کاهش ضریب اصطکاک تا حد زیادی به محافظت از بلبرینگ‌ها کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله انواع گریس بلبرینگ را مطالعه کنید.

نکات مهم در انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ

نکات مهم در انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ

برای اینکه بتوانید بهترین گریس برای بلبرینگ را انتخاب کنید، باید نکات خاصی را در نظر داشته باشید که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • شتاب بلبرینگ

بلبرینگ‌هایی با شتاب بالا معمولا حرارت زیادی تولید می‌کنند؛ به همین دلیل باید از گریس‌هایی استفاده کنید که هدایت گرمایی خوبی دارند و می‌توانند در دفع این حرارت تاثیر به سزایی بگذارند. به همین دلیل در زمان انتخاب بهترین گریس، نیاز است که درباره میزان تحمل آن در درجه حرارت‌های مختلف، اطلاعات کاملی را به دست آورید.

  • محیط اطراف

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ این است که به شرایط محیط اطراف توجه کنید. برای مثال اگر محیط اطراف میزان گرد و غبار زیادی دارد، توصیه می‌شود که از بلبرینگ‌هایی مانند بلبرینگ سرامیکی استفاده کنید که نیاز به استفاده از روان کننده ندارند. زیرا این گرد و غبار‌ها ممکن است در گریس باقی مانده و خاصیت روان کنندگی آن را به طور قابل توجهی کاهش دهند.

  • دمای بلبرینگ

بسته به دمای کاری بلبرینگ باید بهترین گریس را برای آن انتخاب کنید؛ به همین دلیل در زمان خرید روان کننده‌ها، آن‌ها را به دو دسته دما بالا و دما پایین طبقه بندی می‌کنند. گریس مخصوص بلبرینگ دما بالا، در اثر افزایش حرارت تجزیه نمی‌شود و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد. اما اگر دمای قابل تحمل توسط گریس با بلبرینگ تناسب نداشته باشد، افزایش دما ممکن است منجر به ایجاد انبساط و مشکل در سیستم شود.

  • خاصیت چسبندگی یا ویسکوزیته

از دیگر ویژگی‌های بهترین گریس برای بلبرینگ این است که گرانروی یا ویسکوزیته متوسطی داشته باشد تا بتوان به سادگی آن را به صورت یکنواخت بر روی همه قسمت‌ها پخش کرد. باید بدایند که این خاصیت ویسکوزیته با طول عمر قطعات رابطه مستقیمی‌ دارد و نباید به گونه ای باشد که روان کنندگی بیش از حد یا کمتر از حد انتظار را ارائه دهد.

  • مقاومت در برابر خوردگی

اگز به دنبال بهترین گریس برای انواع بلبرینگ می‌گردید، باید گزینه ای را انتخاب کنید که در برابر خوردگی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. همچنین گریس باید از زنگ زدن بلبرینگ هم جلوگیری کند تا سطح اصطکاک در طول عملکرد این قطعات تغییر نکند. همچنین لازم است که گریس از نفوذ آب یا بخار به پوسته بلبرینگ‌ها جلوگیری کرده و مانع از آسیب دیدن آن‌ها در برابر شرایط محیطی شود.

چه عواملی باعث خراب شدن گریس بلبرینگ می‌شوند؟

چه عواملی باعث خراب شدن گریس بلبرینگ می‌شوند؟

در زمان انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ باید بدانید که این محصولات در برابر چه عواملی مقاوم هستند و چه چیز‌هایی سبب از بین رفتن خواص آن‌ها خواهد شد؟ مهمترین عامل تخریب کننده گریس بلبرینگ، اکسیژن است که می‌تواند باعث تجزیه روانکار شود. همچنین در صورتی که مدت زمان استفاده از گریس خیلی زیاد باشد، استهلاک آن بالا رفته و به خوبی نمی‌تواند خواص روانکاری را از خود نشان دهد؛ به همین دلیل نیاز به استفاده از گریس جدید خواهید داشت یا باید آن را به طور کامل تعویض کنید.

نحوه گریس کاری بلبرینگ

پس از اینکه بهترین گریس را برای بلبرینگ انتخاب کردید، باید بدانید که چگونه آن را بر روی بیرینگ‌ها اعمال کنید تا دچار مشکل نشود. باید بدانید که ریختن بیش از حد گریس در بلبرینگ باعث ایجاد گرمای اضافه شده و می‌تواند خواص بلبرینگ را در اثر افزایش دما تغییر دهد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که حدود 30 تا 50 درصد محفظه ساچمه‌های بلبرینگ را با گریس پوشش دهید و تلاش کنید که همه قسمت‌ها به صورت یکنواخت گریس کاری شده باشند.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی مهمترین ویژگی‌های بهترین گریس برای بلبرینگ پرداخته و راهنمای خرید آن را به شما ارائه دادیم. شما می‌توانید برای خرید انواع گریس از بهترین برند‌ها با ما در پینیون تماس بگیرید؛ همچنین امکان خرید بلبرینگ صنعتی در انواع مختلف هم با قیمت مناسب برای شما فراهم شده است.

سوالات متداول

  • آیا می‌توان از بوی گریس، مرغوبیت آن را تشخیص داد؟

به طور معمول بوی گریس بسته به مواد تشکیل دهنده آن متفاوت خواهد بود؛ اما اگر این بو بیش از حد بد و ززنده باشد، احتمالا با یک گریس بی کیفیت روبرو هستید.

  • آیا ترکیبات تشکیل دهنده گریس در انتخاب آن نقش دارند؟

بله. در صورتی که روغن پایه، سفت کننده و افزودنی‌های گریس با جنس بلیرینگ همخوانی نداشته باشند، ممکن است حرارت زیادی را ایجاد کرده یا باعث خوردگی شوند.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید