دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

نحوه نصب اینورتر

نحوه و طریق نصب اینورترها بسیار آسان است. خصوصاً اینورترهای کوچک‌تر با ولتاژ کم (اینورترهای مبدل برق خودرو)، بیشتر آن‌ها دستگاه‌های وصل و اجرا هستند؛ این اینورترها دارای کابل با یک دوشاخه اتصال هستند که به جافندکی اتومبیل یا کامیون شما وصل می‌شوند. این دستگاه‌ها قابل حمل هستند و البته باید توجه داشته باشیم که قصد ما این نوع اینورتر نیست در اینجا قصد ما درایو موتور‌ها هستند که به توضیح مفصل آن ها و نحوه نصب می‌پردازیم.

نحوه نصب اینورتر

نصب اینورتر در ولتاژ بالا از چه اهمیتی برخوردار است؟

اگر اینورتری که خریداری می‌کنید(برای خرید و یا استعلام قیمت اینورتر به لینک درج شده مراجعه فرمایید.) از ولتاژهای بالاتری برخوردار است، نحوه نصب کمی اهمیت پیدا می‌کند. برای اینورترهای کمتر از 400 وات، اتصال به فندکی ماشین، هنوز امکان پذیر است، اما وات‌های بالاتر از آن نیاز به اتصال مستقیم به باتری دارند. کابل‌های ورودی اینورتر دارای بست‌های اتصالی (کلیپس) هستند که می‌توانند همانند مجموعه‌ای از کابل‌های عایق‌دار و گیره‌دار به ترمینال‌های باتری وصل شوند. اگر نصب دائمی باشد، کابل‌ها را می‌توان به ترمینال‌ها، پیچ کرد.

مکان مناسب برای نصب اینورتر؟!

اینورترها را می‌توان در هر مکانی نصب کرد، اما چون این دستگاه یک وسیله الکترونیکی است، تا حدودی نسبت به عوامل خارجی نظیر گرما، رطوبت و ذرات هادی و گرد و غبار حساس است و باید در مکانی با جریان هوای مناسب و بدون لرزش نصب شود. اینورتر مقادیر نسبتاً کمی گرما ایجاد می‌کند و برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، از فن‌های خنک کننده و پره‌های دفع گرما استفاده می‌کنند. اینورترهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر دارای سوراخ‌هایی در شاسی و بدنه خود هستند تا بتوانند به هر سطحی پیچ شوند.

فرآیند نصب اینورتر به چه صورت می‌باشد؟

ما با این فرض شروع می‌کنیم که سه مؤلفه اصلی سیستم: اینورتر، باتری و آلترناتور همه به درستی انتخاب شده‌اند و در حین نصب و سیم‌کشی این مؤلفه‌ها، از استانداردها پیروی می‌گردد.

  • نصب اینورتر در محیط ثابت، بدون لرزش و فاقد موادشیمیایی و ذرات گرد و غبار یا نصب بر روی تابلو برق
  • نصب دستگاه به صورت عمودی
  • درنظرگرفتن 5 سانتی‎متر در اطراف اینورتر و 10 سانتی‌متر در قسمت بالا و پایین آن جهت گردش مناسب هوا
  • استفاده از فن‌ها و پره‌های خنک‌کننده برای عبور هوا و خنک‌سازی اینورتر
  • تنظیم دمای کاری بین 10 تا 50 درجه و تنظیم رطوبت کمتر از 90 درصد
  • استفاده از فیوز و کنتاکتور جهت بالابردن ایمنی بین ترمینال‌های ورودی اینورتر و منبع تغذیه
  • اتصال مستقیم و بدون واسطه اینورتر به الکتروموتور (عدم استفاده از محافظ، کلید، کنتاکتور در حدفاصل موتور و ترمینال خروجی اینورتر)

برای داشتن خریدی مطمئن کافیست از نمایندگی‌های معتبر محصولات خودرا خریداری کنید. در همین راستا گروه بازرگانی پینیون نماینده رسمی فروش اینورتر از انواع برندهای معتبر در کشور مانند اینورتر جفران، اینورتر تکو و… فعالیت می‌کند. همچنین این گروه برای همه محصولات خود گواهی ضمانت اصالت کالا صادر کرده و محصولات خود را تضمین میکند. با خرید از پینیون از اصالت محصول خود اطمینان خاطر دارید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید