دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تعمیر اینورتر زیمنس

اینورتر زیمنس یکی از محصولات برند آلمانی معروف Siemens است که آن را در مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند. این شرکت معروف در زمینه تولید طیف وسیعی از تجهیزات اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌کند. اینورتر وظیفه دارد تا دور الکتروموتورها را کنترل کند و از کاربردی‌ترین تجهیزات در صنعت برق به شمار می‌رود. این قطعات ممکن است هر لحظه دچار عیب و مشکلی شوند و نیاز به تعمیر کردن داشته باشند. تعمیر اینورتر زیمنس یک کار تخصصی است و حتما باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود.  اهمیت نحوه تعمیر درایو زیمنس باعث شده تا ما بخواهیم در ادامه این مقاله از پینیون به بررسی نکاتی درباره تعمیر اینورتر زیمنس بپردازیم.

تعمیر تخصصی اینورتر زیمنس

اینورتر چیست؟

قبل از بررسی نحوه تعمیر اینورترها بهتر است به طور مختصر توضیح دهیم که اصلاً اینورتر چیست؟ برای کنترل چالش‌هایی که موتورهای الکتریکی با آن روبه رو هستند؛ مانند عدم کنترل گشتاور موتور، جریان راه اندازی بالا و عدم کنترل دور موتور لازم است از اینورترهایی مانند اینورتر زیمنس استفاده کنیم. اینورتر در از بین بردن این چالش‌ها و عملکرد بهینه موتور نقش به سزایی دارد؛ شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت اینورتر و خرید آن، بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

بررسی مزایای اینورتر زیمنس

اینورترهای زیمنس مدل‌های مختلفی دارند و در دو حالت تک فاز و سه فاز طراحی می‌شوند. یکی از دلایلی که باعث شده اینورترهای زیمنس در بازار محبوب باشند، تکنولوژی پیشرفته‌ای است که در ساخت آن‌ها به کار گرفته شده است. برای اطلاع از قیمت اینورتر زیمنس بر روی لینک درج شده کلیک کنید. از دیگر مزایای اینورتر زیمنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی مزایای اینورتر زیمنس

 • یکی از بهترین مزایای اینورترهای زیمنس، جریان راه اندازی بسیار سریع آن‌هاست. جریان راه اندازی کم، طول عمر موتور دستگاه را افزایش می‌دهد و از اعمال فشار روی موتور دستگاه در هنگام راه اندازی جلوگیری می‌کند.
 • تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در اینورترهای زیمنس باعث می‌شود تا انرژی بسیار کمی را مصرف کنند.
 • امکان کنترل از راه دور اینورتر و برنامه‌ریزی برای حرکت آن وجود دارد.
 • اینورترهای زیمنس، قیمتی مقرون به صرفه دارند.
 • امکان تغییر خودکار سرعت موتور به وسیله اینورتر زیمنس وجود دارد.

مشکلات اینورتر زیمنس

برای آن که بتوان اینورترهای زیمنس را به درستی تعمیر کرد باید با مشکلات رایج آن‌ها آشنا شد. برخی از مشکلات رایج اینورتر زیمنس عبارت‌اند از:

1- خطاهای نرم افزاری

خطاهای نرم افزاری از مشکلات اینورتر زیمنس

مشکلات نرم افزاری می‌توانند عملکرد اشتباه سیستم عامل درایو، خطاهای برنامه نویسی و عدم تطابق نرم افزار با سخت افزار را شامل شوند. در این حالت نیاز است که یک متخصص در زمینه برنامه نویسی نرم افزاری را به کار بگیرید تا خطاهای موجود را برطرف کرده و با دستکاری کدها، عملکرد را بهینه کند.

2- خطاهای سخت افزاری

خطاهای سخت افزاری می‌توانند به قطع شدن عملیات یا عملکرد نامطلوب منجر شوند. به طور کلی عوامل مرتبط با سخت افزار، اتصالات اشتباه و خرابی قطعات داخلی در این موارد ممکن است. در این حالت برای تعمیر اینورتر زیمنس ممکن است نیاز به تعویض قطعات داشته باشید؛ اما گاهی اوقات هم می‌توان تنها با یک لحیم کاری ساده، این مشکل را برطرف کرد.

3- نویز و اختلالات الکترومغناطیسی

نویز و اختلالات الکترومغناطیسی از مشکلات اینورتر زیمنس

اثر نویزهای الکترومغناطیس روی درایوهای زیمنس باعث کاهش کارایی آن‌ها می‌شود. این مسئله می‌تواند از اتصالات اشتباه، عدم رعایت استانداردهای الکترومغناطیسی در رابطه با نصب درایوها و یا نیاز به اقدامات صحیح امنیتی ناشی شود.

4- عدم پاسخگویی درایو

یکی دیگر از مشکلات درایوها، عدم پاسخگویی نسبی به سیگنال‌ها و دستورات کنترلی است. این مسئله از تنظیمات نادرست، مشکلات محیطی و یا مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ناشی می‌شوند. بنابراین احتمالا با برطرف کردن خطاهای سخت افزار یا نرم افزار، نیازی به تعمیر اینورتر زیمنس یا تعویض قطعات وجود ندارد.

مشکلات الکترونیکی درایو زیمنس

ممکن است درایوهای زیمنس دچار مشکلات الکترونیکی شوند. تعدادی از مشکلات رایج در این درایوها شامل موارد زیر هستند:

مشکلات الکترونیکی درایو زیمنس

 • مشکلات تغذیه برق: در این حالت برای تامین برق مورد نیاز درایو، نقصی وجود دارد.
 • خرابی قطعات الکترونیکی: قطعات الکترونیکی پیچیده‌ای در درایوهای زیمنس وجود دارند که خرابی یکی از آن‌ها می‌تواند روی عملکرد درایو تاثیر بگذارد.
 • مشکلات ارتباطی: ممکن است درایوهای زیمنس دچار مشکلات ارتباطی شوند که یکی از این مشکلات اتصال نادرست با دستگاه‌های کنترلی یا خطاهای ارتباطی با دیگر سیستم‌هاست. این مشکلات، ارتباط بین درایو با دیگر تجهیزات را مختل می‌کند.
 • خطاهای نرم افزاری: با خطاهای برنامه نویسی و تنظیم نبودن نرم افزار درایو، مشکلات الکترونیکی به وجود می‌آیند.

بررسی خطاهای رایج درایو زیمنس

از جمله خطاهای رایج درایو زیمنس عبارت‌اند از:

بررسی خطاهای رایج درایو زیمنس

 • حفاظت حرارتی: در صورتی که دمای درایو به قدری افزایش یابد که باعث رسیدن آسیب به دیگر قطعات دستگاه شود، احتمال دارد درایو برای جلوگیری از وارد شدن آسیب، خودش را خاموش کند.
 • خطای فرکانس بالا یا پایین: این خطا از تنظیمات نادرست پارامترهای فرکانسی درایو ناشی می‌شود.
 • خطاهای کد پارامترها: در صورتی که کدهای پارامتر نادرست وارد شود، تنظیمات درایو به طور ناخواسته تغییر می‌کنند.
 • خطاهای موتور: این خطاها به وضعیت موتور مانند بلوکه شدن یا تعمیرات موتور مرتبط می‌شوند.
 • خطای کنترل: معمولا اتصالات الکتریکی اشتباه، خرابی در قطعات الکترونیکی و اشتباهات در تنظیمات پارامترها باعث بروز خطای کنترل می‌شوند.

برای شناسایی صحیح این خطاها و برطرف کردنشان حتما باید به مراکز معتبر مراجعه کرد؛ زیرا شناسایی صحیح این خطاها در مدل‌های مختلف اینورتر باید توسط کارشناس و فردی متخصص انجام گیرد. به این ترتیب تعمیر اینورتر زیمنس با دقت بیشتری انجام می‌شود و مشکلی از بابت ناسازگاری بین قطعات به وجود نخواهد آمد.

نحوه تعمیر درایو زیمنس

به طور کلی مراحل تعمیر درایو زیمنس به صورت زیر انجام می‌گیرد:

مرحله اول: تجزیه و تحلیل مشکل درایو زیمنس

تجزیه و تحلیل مشکل درایو زیمنس در تعمیر آن

در اولین گام تعمیر اینورتر Siemens باید مشکل موجود در درایو را شناسایی کرد. برای شناسایی مشکل به بررسی نشانه‌های خطا، سناریوهای قبل از ایجاد مشکل و عملکرد نامطلوب می‌پردازند. در این حالت، معمولا کدهای خطا بررسی شده یا نشانه‌هایی مانند صداهای ناهنجار و لرزش موتور بررسی می‌شوند تا مشکل ایجادشده، ریشه یابی شود.

مرحله دوم: ارزیابی سخت افزاری

در این مرحله سخت افزار درایو را مانند مدارها، قطعات الکترونیکی، اتصالات و کانکتورها برای شناسایی سوختگی، خرابی و خطا بررسی می‌کنند. این مرحله معمولا با استفاده از ابزارهای خاص تست الکترونیکی انجام می‌شود تا بتوان مطمئن شد که بازه ولتاژ یا جریان ورودی، در محدوده دلخواه قرار گرفته است.

سومین مرحله: ارزیابی نرم افزاری

ارزیابی نرم افزاری در تعمیر درایو زیمنس

در سومین گام، نرم افزار درایو و تنظیمات آن را برای  شناسایی مشکل و اطمینان از صحت برنامه‌ها بررسی می‌کنند. اگر لازم باشد نرم افزار را به روزرسانی کرده و تنظیمات آن را بازیابی خواهند کرد. همچنین در صورت نیاز به تغییر برنامه‌ها یا کدهای موجود، این موضوع توسط متخصص بررسی خواهد شد. بنابراین شما می‌توانید در زمان تعمیر اینورتر زیمنس، یک برنامه کاری جدید را هم به آن اضافه کنید؛ در صورتی که توانایی سخت افزاری اجرای برنامه را داشته باشد.

چهارمین مرحله: تعویض قطعات درایو زیمنس

اگر که قطعات درایو خراب یا سوخته شده باشند، آن‌ها را با قطعات جدید تعویض می‌کنند. این مرحله معمولا برای همه اینورترها اتفاق نمی‌افتد و در بخش بررسی سخت افزاری، برای انجام یا عدم انجام آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

تست و تنظیم درایو زیمنس

پس از آن که تعمیرات لازم انجام شد و در صورت نیاز، قطعات را تعویض کردند، باید تست‌های لازم را روی درایو انجام دهند. در این حالت به صورت مجدد پارامترها را تنظیم می‌کنند و تست عملکرد درایو را با استفاده از تجهیزات مناسب انجام می‌دهند.

نحوه تعمیر اینورتر زیمنس در پینیون

توجه داشته باشید که تمام مراحل عیب یابی و تعمیر اینورتر زیمنس باید توسط فردی باتجربه و متخصص انجام شود. اگر فردی که عیب یابی و تعمیر اینورتر زیمنس را انجام می‌دهد از تخصص بالایی در این زمینه برخوردار نباشد، راه را برای ایجاد مشکلات بزرگ‌تر باز می‌کند. شما می‌توانید برای تعمیر اینورتر زیمنس با پینیون تماس گرفته و مشکل را بیان کنید؛ متخصصان ما در این زمینه به شما مشاوره ارائه خواهند داد و زمانی را برای ارسال درایو به تعمیرگاه تخصصی اعلام می‌کنند. پس از ارسال اینورتر به پینیون، تعمیر با استفاده از ابزارهای تخصصی انجام شده و اینورتر، مجددا به شما بازگردانده می‌شود. بنابراین برای تعمیر اینورتر زیمنس در پینیون، اصلا نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

سخن پایانی

اینورترها از موتور در برابر جریان اضافه بار محافظت می‌کنند؛ از این رو در صورت خرابی باید خیلی سریع برای تعمیر آن اقدام کرد. برای تعمیر اینورتر زیمنس قبل از اقدام باید مشکل و خطای به وجود آمده را شناسایی شوند. شاید این خطا و مشکل اصلا ربطی به اینورتر نداشته باشد و به دیگر قسمت‌های دستگاه ارتباط دارد؛ بنابراین عیب یابی در اولین مرحله اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که تعمیر اینورتر زیمنس را به دست یک فرد باتجربه و متخصص بسپارید. شما می‌توانید برای تعمیر اینورتر زیمنس یا دیگر برندهای اینورتر، با ما در پینیون تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • اولین مرحله در تعمیر اینورتر زیمنس چیست؟

تجزیه و تحلیل و شناسایی مشکل، اولین مرحله تعمیر اینورتر زیمنس است.

 • چگونه می‌توان نوع خطای اینورتر زیمنس را تشخیص داد؟

افراد متخصص و با دانش کافی به راحتی با بررسی تمام جوانب می‌توانند خطای به وجود آمده را شناسایی کنند.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید