دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

جدول بلبرینگ SKF + استاندارد بلبرینگ SKF

یکی از معروف‌ترین برندهای بلبرینگ در دنیا که در زمینه تولید باکیفیت‌ترین بلبرینگ‌ها فعالیت می‌کند، برند SKF است. شرکت اصلی این برند در سوئد قرار دارد؛ اما محصولات آن به طور گسترده در سراسر جهان تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. خیلی از افراد بر اساس نوع کار خود و هدفی که در نظر دارند، باید از سایز بلبرینگ‌ها با توجه به کد فنی آن باخبر شوند. برای اطلاع از ابعاد و سایز این محصول لازم است به جدول بلبرینگ SKF مراجعه کرد. ما در این مقاله از پینیون قصد داریم تا به تحلیل این جدول و استاندارد بلبرینگ SKF بپردازیم.

مشخصات جدول استاندارد بلبرینگ SKF

جدول بلبرینگ SKF چیست؟

بلبرینگ SKF یکی از چندین محصول این برند است که به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برای تمام محصولات خود، جداولی را ارائه کرده است که بر اساس کارکرد محصول مورد نظر تبیین شده‌اند. افرادی که قصد خرید مناسب‌ترین بلبرینگ را برای صنعت خود دارند باید توانایی تحلیل داده‌های جدول SKF را داشته باشند. برای خرید بلبرینگ SKF یا اطلاع از قیمت آن بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

دلایل استفاده از جدول بلبرینگ SKF

دلایل بسیاری وجود دارند که ما را به استفاده از جدول و استاندارد بلبرینگ SKF وادار می‌کنند. مهم‌ترین دلیل آن آشنایی با کاربرد و ابعاد بلبرینگ‌های مختلف است. شما با تحلیل این جدول یاد می‌گیرید که در هنگام به‌کارگیری تجهیزات مختلف با موارد مهمی مانند شرایط محیط، آلودگی محیطی، میزان تلورانس، دمای کاری، روانکاری قطعات و ارتعاشات و تشخیص شرایط انتخابی برای ارتعاشات داخلی و خارجی آشنا شوید.

دلایل استفاده از جدول بلبرینگ SKF

تمام مواردی که گفته شد را می‌توان با کمک جدول بلبرینگ SKF بررسی کرد. همچنین اگر بلبرینگ‌ها نیاز به اصلاح و بازسازی داشته باشند، آشنایی با این پارامترها بسیار اهمیت دارد. این که بتوان تشخیص داد بلبرینگ قابلیت استفاده را در لقی داخلی دارد و همینطور از هر نظر سالم است، با کمک جدول بلبرینگ SKF امکان‌پذیر خواهد بود.

ویژگی های جدول بلبرینگ SKF

جدول بلبرینگ SKF شامل کدها و اعدادی می‌شود که به شکل تکی یا ترکیبی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این کدها برای ساختارهای مربوط به رولبرینگ، یاتاقان و بلبرینگ طراحی شده‌اند. این جدول به مشتریان بسیار کمک می‌کند و دلیل آن ویژگی‌های مهمی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

ویژگی های جدول بلبرینگ SKF

 • هر نوع بیرینگ در این جدول دارای شماره فنی مربوط به خود است. این شماره‌های فنی مشخص‌کننده نوع بیرینگ هستند. شماره فنی هر بیرینگ با توجه به اینکه زیر مجموعه چه دسته ای هست با عدد یا حرف مخصوص به خود شروع می شود. اعداد دیگر نیز معرف ویژگی های ابعادی سیستم میتواند باشد.
 • برای ویژگی‌های هر کدام از بیرینگ‌ها، پیشوند و پسوندهایی وجود دارد که نوع آبندی یا نوع ماشین‌کاری و کلاس دقتی را نشان می‌دهند.
 • دیگر ویژگی‌های مهم جدول SKF، ویژگی‌های ابعادی، نیرویی، وزن و سرعت بلبرینگ می باشد.

افرادی که در صنایع فعالیت می‌کنند به استفاده از این جدول نیاز دارند؛ چرا که باید مشخصه‌های بلبرینگ مورد نظرشان را با نیاز دستگاه‌های مکانیکی مختلف تطابق دهند. این موضوع به صاحبان صنایع کمک می‌کند تا انتخاب درستی در هنگام خرید بلبرینگ داشته باشند.

جدول استاندارد SKF

پیش از این گفتیم افرادی که می‌خواهند برای ماشین آلات و دستگاه‌های مکانیکی خود، بلبرینگ تهیه کنند باید به سراغ جدول‌های SKF بروند. شرکت SKF با انتشار جدول‌های مختلفی، استاندارد مربوط به محصولات مختلف خود را توضیح می‌دهد. شما می‌توانید برای اطمینان از صحت بلبرینگی که خریداری کرده‌اید، به سراغ این جداول بروید. همچنین می‌توان با کمک جدول استاندارد درباره شرایط لازم برای استفاده از بیرینگ در لقی داخلی نیز تحقیق کرد.

یکی از این جداول پرکاربرد، جدول استاندارد SKF است که تدوین آن بر اساس استاندارد DIN623 نوشته شده است. از جمله موارد استفاده از جدول SKF می‌توان به تحقیق درباره لقی داخلی شعاعی بیرینگ‌ها در بیرینگ‌های مختلف سیلندریکال یا استوانه‌ای، خود تنظیم و اسفریکال یا بشکه‌ای با شافت سیلندریکال پرداخت. جدول استاندارد SKF به شما کمک می‌کند تا اطلاعات لازم درباره محصول مورد نظرتان را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست آورید.

نحوه دسترسی به جدول استاندارد بلبرینگ SKF

نحوه دسترسی به جدول استاندارد بلبرینگ SKF

برای دسترسی به جدول استاندارد بلبرینگ SKF می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. اولین روش این است که به سایت بلبرینگ SKF که سایت اصلی محصول است، مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید به تمامی اطلاعات مورد نیازتان دسترسی داشته باشید. روش دیگر این است که به سراغ سایت‌های معتبر ایرانی بروید. این سایت‌ها می‌توانند اطلاعات دقیقی را درباره محصول مورد نظر شما در اختیارتان قرار دهند. پینیون در زمینه فروش انواع بلبرینگ فعالیت دارد و این محصولات را با بهترین قیمت به بازار ارائه می‌دهد؛ شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه با ما تماس بگیرید.

انواع تحلیل جدول بلبرینگ SKF

خرید بیرینگ‌هایی که در کارخانه‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند با تحلیل جدول‌های بلبرینگ SKF انجام می‌شود. انواع جداول بلبرینگ SKF به‌صورت زیر هستند:

 • جدول لقی داخلی شعاعی بیرینگ اسفریکال با شافت سیلندریکال
 • جدول لقی داخلی شعاعی بیرینگ سیلندریکال
 • جدول لقی داخلی شعاعی بلبرینگ خودتنظیم
 • جدول اطلاعات گیربکس برای شیار عمیق درپوش
 • جدول تخصصی ویژگی‌های مربوط به گیربکس و پوشش‌دهنده تمامی زاویه‌ها

نحوه استفاده از جدول بلبرینگ SKF

در استفاده از جدول بلبرینگ و استاندارد SKF باید مواردی را در نظر داشته باشید. مثلا برای دسترسی آسان به بلبرینگ مدنظرتان لازم است میزان نیروی مدنظر خود را در ترکیب نیروهای شعاعی و محوری بدانید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید تا بفهمید بلبرینگ مدنظرتان در کدام دسته قرار دارد، این است که به بررسی بیرینگ مورد نظرتان از نظر تحمل نیروی وارده بپردازید.

شما در جدول بلبرینگ SKF می‌توانید به ویژگی‌های انواع بلبرینگ‌ها مانند ابعاد، مقدار تحمل نیروی بلبرینگ و مقاومت آن بپردازید. بلبرینگ‌هایی موجود در کاتالوگ SKF، هشت نوع هستند و عبارت‌اند از:

 • بلبرینگ تماس زاویه‌ای
 • بلبرینگ خودتنظیم
 • بلبرینگ شیار عمیق
 • بلبرینگ کف گرد
 • رولبرینگ استوانه‌ای
 • رولبرینگ مخروطی
 • رولبرینگ کف گرد
 • رولبرینگ بشکه‌ای

نقش پتنت در جدول بلبرینگ SKF

در بخش‌های قبلی درباره دلایل استفاده از جدول بلبرینگ SKF صحبت کردیم. این جدول به ما کمک می‌کند تا به اطلاعاتی از قبیل روانکاری قطعات، ارتعاشات، آلودگی محیطی، میزان تلورانس، دمای کاری، شرایط محیط و موارد بسیار دیگر دسترسی داشته باشیم. از دیگر دلایل مهم، استفاده از پتنت‌ها در بلبرینگ است که همه آن‌ها بر اساس تحقیقات علمی و استانداردسازی‌های اصولی در بلبرینگ SKF ثبت شده‌اند. همچنین برای آن که در قسمت‌های مختلف بلبرینگ، تمرکز تنش‌ها کاهش یابد، کارهای مختلفی مانند افزایش مقاومت حرارتی در ساچمه‌های بلبرینگ، افزایش سطح صیقل، افزایش کیفیت روغن و گیربکس و سخت‌کاری در بلبرینگ انجام شده است. بیشترین کاربرد این موارد به‌صورت پتنت SKF است.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل به بررسی جدول استاندارد بلبرینگ SKF پرداخته و گفتیم که استفاده از آن چه مزیت‌هایی دارد؟ شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید بدون واسطه انواع بلبرینگ اس کا اف با ما در پینیون تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • هدف استفاده از جدول بلبرینگ SKF چیست؟

اصلی‌ترین هدف دسترسی به اطلاعات بلبرینگ‌های SKF و تشخیص سلامت آن‌هاست.

 • چگونه می‌توان به جداول بلبرینگ SKF دسترسی داشت؟

با مراجعه به سایت اصلی بلبرینگ SKF یا سایت‌های معتبر ایرانی می‌توان به این جداول دسترسی پیدا کرد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید