دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

معرفی انواع بال اسکرو

بال اسکرو یکی از پرکاربردترین قطعات در ایجاد حرکت خطی در دستگاه‌های مختلف است که مقاومت اصطکاکی کمی‌ دارد و به همین دلیل در بسیاری از تجهیزات صنعتی و ابزار دقیق استفاده می‌شود. به طور معمول از معیارهای مختلفی مانند میزان اصطکاک ایجادشده، برای تقسیم بندی انواع بال اسکرو استفاده می‌شود. در این مقاله از پینیون می‌خواهیم انواع بال اسکرو را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های هریک را بیان کنیم.

انواع بال اسکرو از نظر ویژگی‌های عملکردی

انواع بال اسکرو از نظر ویژگی های عملکردی

بر اساس ساختار و ویژگی‌های عملکردی می‌توان بال اسکروها را در دسته‌های زیر طبقه بندی کرد:

 • بال اسکرو سنگین یا Heavy Duty Ball Screw

بال اسکروهای سنگین معمولا برای تحمل بارهای محوری زیاد استفاده می‌شوند و در صنایع سنگین مورد مصرف قرار می‌گیرند. بنابراین شما می‌توانید این نوع از بال اسکروها را در دستگاه‌های CNC بزرگ، کمپرسورهای هوا، دستگاه‌های تولید انواع متریال نیمه‌هادی و دستگاه‌های تولید آهنگری مشاهده کنید.

 • بال اسکرو با سرعت بالا یا High Speed Ball Screw

بال اسکروهای با سرعت بالا در مواردی استفاده می‌شوند که نیاز به سرعت و شتاب زیاد وجود داشته باشد. این دستگاه‌ها علیرغم داشتن سرعت زیاد، لرزش بسیار کمی‌ ایجاد کرده و سر و صدای کمی‌ را هم به وجود می‌آورند. به همین دلیل در مراکز برش که نیاز به سرعت زیاد در قسمت ساینده دارند یا برش‌های طولی دقیق و سریع را می‌خواهند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • بال اسکرو خنک شده یا Cooled Ball Screw

از دیگر انواع بال اسکرو که سرعت بالایی دارد، می‌توان به بال اسکرو خنک شده اشاره کرد که در آن برای دستیابی به سرعت و دقت بالا، از ماشین ابزارهای پرسرعت استفاده می‌شود. مهره بال اسکرو در این دستگاه‌ها دارای نقش بسیار مهمی‌ است و می‌تواند از انبساط حرارتی ایجادشده در سرعت‌های بالا جلوگیری کند. در این مدل، معمولا یک منبع خنک کننده هم در قسمت پایین قرار گرفته که در سرعت‌های بالا، حرارت زیادی ایجاد نشده و اختلالی در عملکرد دستگاه به وجود نیاید.

 • بال اسکرو با مهره چرخان یا Nut Rotating Ball Screw

در ساختار بال اسکرو با مهره چرخان، قسمت‌هایی با عنوان Ball nut و Ball screw به طور کامل با هم ادغام شده اند و یک ساختار یکپارچه به وجود آمده است. در نتیجه انتقال خطی و تبدیل حرکت به صورت همزمان انجام می‌شود. این مدل از انواع بال اسکرو در ربات‌های صنعتی، ماشین‌های نجاری، ماشین‌های پردازش لیزری و دستگاه‌های انتقال استفاده می‌شوند.

 • بال اسکرو خود روان کننده یا Self lubricating ball screw

بال اسکرو خود روان کننده نیازی به روانکاری جداگانه خطوط یا تجهیزات ندارد و هزینه ای برای خرید یا تصفیه روغن هم برای آن صرف نخواهد شد. به همین دلیل هزینه‌های نگهداری بسیار کمی‌ داشته و در مواردی استفاده می‌شود که دسترسی به دستگاه برای روغنکاری دشوار است. شما می‌توانید برای شناخت بهترین گریس بال اسکرو مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

 • بال اسکرو بی صدا یا Silent Ball Screw

در بال اسکرو بی صدا، ساچمه‌ها دارای اسپیسرهایی با شیار مخصوص هستند که می‌تواند صدای ناشی از برخورد میان توپ‌ها و سایش ناشی از آن‌ها را مهار کند. به همین دلیل در این حالت، حرکت بال اسکرو بسیار روانتر و کاملا بدون صدا انجام می‌شود.

این صفحه را هم ببینید: قیمت بال اسکرو هایوین

انواع بال اسکرو از نظر ساختار

یکی دیگر از معیارها برای دسته بندی انواع بال اسکرو، ساختار این وسایل است که آن‌ها را برای نیاز‌های مختلف مناسب می‌کند. رایجترین دسته بندی برای بال اسکروها با در نظر گرفتن این معیار، عبارتند از:

معرفی انواع بال اسکرو از نظر ساختار

 • Rolled Thread Ball Screw

بال اسکرو رول شده یا Rolled Thread Ball Screw از رایجترین انواع بال اسکرو در صنعت است که با استفاده از فرایند نورد سرد تولید می‌شود. سطح این نوع از بال اسکروها معمولا صاف بوده و دقت بالایی دارند. این دستگاه‌ها را می‌توان برای کاربردهایی با ظرفیت بار کم تا متوسط یا سرعت بالا مورداستفاده قرار داد.

 • Ground Ball Screw

بال اسکرو زمینی یا Ground Ball Screw با استفاده از روش سنگ زنی دقیق ساخته می‌شود که دقت به مراتب بالاتری را نسبت به نمونه قبلی ایجاد خواهد کرد. به طور معمول این دستگاه‌ها دارای ظرفیت بارگذاری بیشتری هستند و برای مواردی با سفتی بالا به کار می‌روند. قیمت این نوع از بال اسکروها بالا است؛ اما گزینه ای بسیار خوب برای کاربردهایی با الزمات دقیق به شمار می‌روند.

 • Precision Ball Screw

بال اسکروهای دقیق برای ارائه بالاترین دقت و تکرارپذیری در کاربردهای موقعیت یابی طراحی شده اند. این نوع از بال اسکروها با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تولید می‌شود و استحکام محوری بسیار بالایی دارند. همچنین اصطکاک کمی‌ داشته و مقاومت خوبی در برابر سایش از خود نشان می‌دهند. در مواردی مانند تولید نیمه‌هادی‌ها و سیستم‌های هوافضا که نیاز به دقت در حد می‌کرون دارند، می‌توان از این بال اسکروها استفاده کرد.

 • Miniature Ball Screw

بال اسکرو مینیاتوری یکی از انواع بال اسکرو است که برای کاربردهای دارای فضای کوچک یا نیازمند دقت بالا در فضای محدود مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع از بال اسکرو در قطرهای 3 تا 16 میلیمتر به بازار عرضه می‌شود و اصطکاک کم را در کنار دقت بالا ارائه می‌دهد. البته باید بدانید که ظرفیت بار این بال اسکرو نسبتا پایین است؛ از بال اسکرو مینیاتوری در ساخت انواع تجهیزات پزشکی، وسایل آزمایشگاهی و میکروالکترونیک استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله انواع بال اسکرو از نظر عملکرد و ساختار را به شما معرفی و کاربردهای هریک را بیان کردیم. ما در پینیون در زمینه فروش بال اسکرو در انواع مختلف فعالیت داشته و این محصولات را با بهترین قیمت به شما ارائه می‌دهیم. برای اطلاع از شرایط خرید یا ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • چگونه می‌توان بهترین نوع بال اسکرو را انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین نوع بال اسکرو باید ظرفیت بارگذاری، دقت موردنیاز و شرایط محیطی را در نظر بگیرید.

 • برای کار در محیط‌های خشن و خورنده چه بال اسکرویی مناسب است؟

در این مورد توصیه می‌شود از بال اسکروهای ساخته شده از استنلس استیل استفاده کنید که می‌توانند دما و رطوبت بالایی را تحمل کنند.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید