دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

گام بال اسکرو چیست؟ نحوه محاسبه آن

گام بال اسکرو یکی از ویژگی‌های مهم این قطعه است که باید در زمان خرید مورد توجه قرار بگیرد؛ به همین دلیل در این مقاله از پینیون می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که گام بال اسکرو چیست و نحوه محاسبه آن را هم به شما آموزش دهیم.

نحوه محاسبه گام بال اسکرو

گام بال اسکرو چیست؟

گام بال اسکرو فاصله میان دو نقطه مشابه بر روی دو رزوه متوالی از پیچ بال اسکرو است که بر حسب میلی‌متر یا اینچ اندازه گیری می‌شود. در فرایند کاری، به ازای هر یک دور چرخش موتور در دقیقه، پیشروی بال اسکرو هم به اندازه یک گام خواهد بود؛ به همین دلیل است که محاسبه گام بال اسکرو برای انتخاب این وسیله اهمیت زیادی دارد.

این صفحه را هم ببینید: قیمت بال اسکرو

علت اهمیت اطلاع از گام بال اسکرو چیست؟

یکی از دلایل اهمیت اطلاع از گام بال اسکرو، این است که به طور مستقیم بر روی سرعت حرکت، دقت انجام کار و پیشروی تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال هرچه که میزان گام کوچکتر باشد، دقت حرکت هم بالاتر خواهد رفت. از سوی دیگر در صورتی که گام بال اسکرو متناسب با نیاز‌های کاربردی شما انتخاب نشود، ممکن است به صورت ایمن بسته نشده و در سرعت‌های بالا ایجاد اختلال کند.

نحوه محاسبه گام بال اسکرو

گام بال اسکرو چگونه کار محاسبه میشود

اگر می‌خواهید بدانید که روش اندازه گیری گام بال اسکرو چیست؟ می‌توانید از یک کولیس برای اندازه گیری دقیق فاصله میان دو نقطه مشابه بر روی رزوه استفاده کنید. اما می‌توان با داشتن کمیت‌های دیگر مانند طول کل روزه پیچ بال اسکرو و نتعداد کل آن‌ها، گام بال اسکرو را محاسبه کرد. فرمول محاسبه گام بال اسکرو به صورت زیر است:

گام بال اسکرو = طول کل رزوه پیچ بال اسکرو تقسیم بر تعداد رزوه‌ها

علت متفاوت بودن گام بال اسکرو چیست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که علت متفاوت بودن گام بال اسکرو چیست؟ همانطور که گفتیم، گام بال اسکرو نشاندهنده میزان دقت آن است و سرعت پیشروی را هم تعیین می‌کند. به همین دلیل است که برای رسیدن به سرعت‌ها و دقت‌های مختلف، نیاز به محصولاتی با گام‌های متفاوت دارید.

سخن پایانی

در این مقاله توضیح دادیم که گام بال اسکرو چیست و اطلاع از آن چه اهمیتی دارد؟ همچنین نحوه محاسبه گام بال اسکرو و اندازه گیری آن را بیان کردیم تا شما بتوانید در زمان خرید این محصول، گزینه مناسب را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای خرید بال اسکرو چینی با ما در پینیون تماس بگیرید.

سوالات متداول

  • چرا گام بال اسکرو در زمان خرید این محصول اهمیت دارد؟

زیرا گام بال اسکرو تعیین کننده دقت این دستگاه است و می‌تواند سرعت پیشروی حرکت خطی را هم تعیین کند.

  • استاندارد‌های محاسبه گام بال اسکرو چیست؟

گام بال اسکرو بر اساس میلی‌متر و اینچ اندازه گیری می‌شود.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید