بررسی ویژگی‌های اینورتر تتا

ویژگی‌های اینورتر تتا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اینورتر تتا استفاده بسیار پیشرفته از الکترونیک قدرت و ریز پردازنده‌‌های مدرن برای بهبود کارایی و عملکرد خود است. به همین دلیل این نوع اینورتر در بیشتر پروژه‌هایی با کاربردهای چندمنظوره برای صرفه‌جویی در انرژی و هزینه مورداستفاده قرار می‌گیرد. اینورترهای تتا در انواع حالت‌های کاری مختلف سبک و سنگین مورد استفاده قرار گرفته و در دو مدل به بازار عرضه شده است. این دو مدل که M100 و MA510 نام گرفته‌اند، دارای ولتاژی برابر 220 ولت بوده و محدوده توان آن‌ها از 0.5 تا 175 اسب بخار متغیر است. همچنین سه حالت شروع به کار و هشت روش تغییر فرکانس در درایو موتور تتا تعبیه شده است.

درایوهای تتا دارای تنظیماتی هستند که هم به‌صورت خودکار و هم به‌صورت دستی تغییر می‌کنند. این نوع از درایوها به دلیل اینکه به ترمز داخلی مجهز شده‌اند می‌توانند در زمان بروز هرگونه اتفاق پیش‌بینی‌نشده، با قطع کردن جریان، موتور را خاموش کنند. به‌علاوه در ساخت اینورتر موتور تتا از تجهیزات به‌روز و پیشرفته‌ای استفاده شده که توانسته‌اند تضمینی برای تامین امنیت مدارها باشند. استفاده از این ابزارهای پیشرفته در اینورتر تتا باعث افزایش بازده کاری و سرعت اتوماسیون اداری شده است.

مزایا و معایب درایو موتور تتا

مزایا و معایب درایو موتور تتا

اینورترهای تتا دارای 15 سرعت حافظه‌ای هستند که باعث می‌شود تنظیم سرعت نهایی در این نوع اینورترها ساده‌تر باشد. همچنین می‌توانند از موتور در برابر 23 خطای مختلف محافظت کنند. به‌طوری‌که با استفاده از این درایو موتور، دیگر نیازی به نگرانی از بابت اضافه جریان، ولتاژ یا بار، دور برعکس، قطع و وصل فازهای ورودی و خروجی و گرم شدن بیش ‌از حد موتور وجود ندارد. این ویژگی در اینورتر تتا باعث می‌شود که طول عمر موتور تا حد خوبی افزایش یافته و ایمنی مدار نیز در سطح بالایی قرار بگیرد.

یکی از مهم‌ترین معایب اینورتر تتا کمبود تکنسین متخصص برای تعمیر است. این نوع از اینورترها به دلیل وظایف بسیار تخصصی که بر عهده دارند، از قطعات پیچیده‌ای ساخته شده‌اند. درنتیجه تعمیر آن‌ها نیازمند یک تکنسین متخصص است. همین موضوع باعث شده که هزینه تعمیر اینورتر تتا نیز تا حد زیادی بالا برود. پینیون، یک گروه خلاق و دانش بنیان است که در زمینه تعمیر انواع قطعات برق از جمله اینورتر فعالیت می کند. برای آگاهی از نحوه پذیرش، تعمیر و تحویل دستگاه به صفحه تعمیر اینورتر مراجعه کنید.

اینورتر تتا چه کاربردی دارد؟

همان‌طور که گفتیم اینورتر تتا در دو دسته سنگین‌کار و سبک‌کار قرار می‌گیرد. نمونه سنگین‌کار این نوع اینورتر برای کاربردهای سنگینی مانند صنایع نساجی، ماشین‌های چاپ، صنایع سیم و کابل و دستگاه‌های رنگرزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در ماشین‌آلات سنگین مانند جرثقیل، پله‌برقی، دستگاه کشش سیم، نوار نقاله‌های سنگین و دستگاه‌های سنگ‌بری نیز از اینورتر سنگین‌کار تتا استفاده می‌شود. همچنین در دستگاه‌های سبک سنگ‌بری، فن‌ها، پرس، تزریق پلاستیک و نوار نقاله‌های سبک نیز از نوع سبک‌کار اینورتر تتا استفاده می‌شود. برای شناخت کاربردهای اینورتر سبک کار و اینورتر سنگین کار به لینک‌های مربوطه مراجعه فرمایید.

عوامل موثر هنگام خرید و فروش اینورتر تتا

خرید و فروش درایو موتور تتا و عوامل موثر بر آن

اگر برای ساماندهی انواع کارهای مربوط به کنترل سرعت، گشتاور، تنش و موقعیت، نیاز به اینورتری دارید که با صرف کمترین هزینه تمامی این وظایف را برای شما انجام دهد، پیشنهاد ما به شما اینورتر تتا است. بنابراین یکی از مهم‌ترین عوامل در خرید و فروش اینورتر تتا کاربردی است که از آن انتظار دارید. بر اساس کاربرد، نوع آن مشخص شده و ولتاژ، فرکانس و توان آن تعیین می‌شود. علاوه بر این اگر با دستگاه‌هایی کار می‌کنید که بار کاری زیادی دارند و یا برق مصرفی شما پایداری چندانی ندارد، باید اینورتری انتخاب کنید که بتواند در برابر این نوع آسیب‌ها از دستگاه‌های شما محافظت کند. برای شناخت انواع اینورترها با کاربردهای مختلف پیشنهاد می‌کنیم به صفحه فروش اینورتر مراجعه فرمایید.

چه عواملی بر قیمت اینورتر تتا تاثیرگذارند؟

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت اینورتر تتا بازه ولتاژ ورودی و توان کاری آن است. اینورترهای تتا با ولتاژ 220 تا 250 ولت کار کرده و در دو نوع گشتاور ثابت یا متغیر ارائه می‌شوند. در کنار این‌ها امکانات جانبی که در این نوع اینورترها در نظر گرفته شده است، در قیمت اینورتر تتا بسیار تاثیرگذار است. به‌عنوان‌مثال تعداد ورودی و خروجی‌های دیجیتال و آنالوگ، وجود تجهیزات ایمنی مختلف و کدگذاری با استفاده از پسورد، امکان شروع به کار در حالت‌های مختلف و محدوده دمای کاری از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت اینورتر تتا است. برای آگاهی بیشتر درباره قیمت اینورتر به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.