دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

اینورتر سه فاز

اینورتر سه فاز یک وسیله الکترونیکی است که برای تغییر برق از یک فرم به شکل دیگر مانند DC به AC در فرکانس و ولتاژ لازم استفاده می‌شود. طبقه‌بندی دریاو موتور سه فاز می‌تواند بر اساس منبع تغذیه و همچنین توپولوژی مرتبط در مدار قدرت انجام شود؛ بنابراین اینورترها به دو نوع VSI(اینورتر منبع ولتاژ) و CSI (اینورتر منبع فعلی) دسته‌بندی می‌شوند. اینورتر نوع VSI دارای منبع ولتاژ DC در ترمینال های ورودی اینورتر است. اینورتر نوع CSI دارای منبع جریان مستقیم است. در این صفحه به بررسی اجمالی اینورتر سه فاز مانند ویژگی‌ها و کاربردها و قیمت آن خواهیم پرداخت.

بازرگانی و فروش اینورتر سه فاز
لوازم نصب اینورتر | تجهیزات افزایش راندمان اینورتر

همانطور که در بالا نیز گفته شد کنترل خروجی اینورتر از طریق تغییر در فرکانس برق صورت گرفته و مزایای بسیاری مانند تعیین نحوه چرخش موتور برقی بدون نیاز به کنتاکتور، امکان کنترل میزان انرژی مصرفی، کنترل شیب افزایش دور موتور و … را ایجاد می‌نماید.

خرید و فروش اینورتر سه فاز

نوع و برند اینورتر سه فاز بر اساس نیازهای شما یکی از مواردی است که هنگام خرید اینورتر بهتر است در نظر داشته باشید. ویژگی‌های اینورترها از قبیل فرکانس خروجی و قابلیت‌های مختلف می‌تواند در نظر شما تاثیر داشته باشند. برندهایی شامل ال اس، یونیک، زیمنس، اشنایدر و دلتا اینورترهای خوبی را در سال‌های اخیر به بازار عرضه کرده‌اند.

اینورتر سه فاز چه کاربرد هایی دارد؟

کاربرد اینورتر سه فاز

امروزه کاربردهای اینورتر سه فاز در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، صنعت و آسانسور مرسوم شده است که در ادامه از کاربردها چند مثال می‌زنیم.

  • این اینورترها گاها به‌عنوان درایو فرکانس متغیر مورداستفاده قرار می‌گیرند.
  • در منتقل کردن برق باقدرت بالا مانند انتقال قدرت (HVDC منتقل کردن انرژی زیاد با تلفات کم و مسافت زیاد) استفاده می‌شود.
  • هنگام در اختیار نداشتن برق اصلی و نیاز به برق اضطراری می‌توان از اینورتر به شکل یک منبع تغذیه یا UPS برای تامین برق استفاده کرد.
  • کارخانه‌ها، بالابرها و صنایع مختلف از اینورتر استفاده می‌کنند.

تعمیر اینورتر سه فاز

یکی از دلایلی که در ایران تعمیرات وسایل الکترونیکی نسبت به تعویض وسایل رایج‌تر می باشد این است که وسایل الکترونیکی قیمت بسیار بالایی دارند؛ درنتیجه تعویض دستگاه هزینه زیادی دارد و تعمیرات وسایل به‌صرفه‌تر است. تعمیرات اینورتر سه فاز از برندهای اینورتر اشنایدر، دلتا، زیمنس، ال اس و همچنین اینورتر یونیک توسط نیروهای مجرب در ایران انجام می شود علی‌الخصوص که تعمیرات اینورترها به علت کاهش هزینه‌ها و کاربرد صنعتی این وسایل حائز اهمیت است.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که هزینه تعمیر اینورتر سه فاز به چه صورت است؟ باید گفت که پاسخ این سوال را به‌صورت دقیق نمی‌توان مشخص کرد؛ چراکه هزینه تعمیر اینورتر به عوامل زیادی بستگی دارد. شایان‌ذکر است که اگر اینورتر سه فاز شما دچار مشکل نیست، هرچند وقت یک‌بار آن را به تعمیرکار متخصص نشان دهید؛ شاید تمیز کردن برد و هیتسینگ اینورتر نیاز باشد انجام شود. سرویس و نگهداری دوره ای اینورتر باعث می‌شود تا مدت طولانی‌تری بتوانید از اینورتر خود بهره ببرید.

قیمت اینورتر سه فاز

با توجه و بسته به اینکه چه مدل و برندی از درایو موتور سه فاز را انتخاب کنید، اینورتر موردنظر شما می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. هنگام خرید اینورتر سه فاز در وهله‌ی اول با جستجو در اینترنت نمایندگی معتبر برند موردنظرتان را پیدا کنید و در مرحله‌ی دوم با مشورت با افراد مطمئن اینورتر موردنظرتان را تهیه کنید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید