دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن)

تسمه نقاله‌ها وسایلی هستند که در حمل‌ونقل مواد در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و دیگر واحدهای تولیدی و یا ذخیره‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرند. گاهی محیط کارخانه یا مواد موردنظر دارای شرایط ویژه‌ای هستند و به همین جهت نیاز به تسمه نقاله‌هایی با ویژگی‌های خاص است. ازجمله این شرایط ویژه می‌توان به محیط اسیدی یا وجود مواد آغشته به روغن اشاره کرد. تسمه نقاله‌ ضد اسید و روغن، تسمه نقاله‎‌ خاصی است که در چنین شرایطی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این جا قصد داریم در مورد تسمه نقاله ضد اسید و کاربردهای آن، توضیحات مختصری را ارائه دهیم، برای اطلاعات بیشتر و یا خرید انواع تسمه نوار نقاله با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن) چه ویژگی‌هایی دارد؟

تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن)، تسمه نقاله‌ای است که در برابر اسید و دیگر مایعات خورنده و آسیب‌رسان مقاوم شده‌ است. تولیدکنندگان با قرار دادن موادی بر روی لاستیک تسمه نقاله باعث می‌شوند که تسمه در اثر برخورد با مایعات ذکرشده دچار خرابی یا خوردگی نشود. از مواد مختلفی برای ایجاد چنین مقاومتی در تسمه نقاله در برابر اسید یا دیگر مایعات خورنده استفاده می‌شود.

یکی از موادی که می‌تواند بیشترین مقاومت و نفوذناپذیری را در برابر اسیدها ایجاد نماید، ماده کائوچو است. این ماده علاوه بر اینکه در برابر اسیدها مقاوم است، نفوذناپذیری بالایی نیز در برابر آب ایجاد می‌کند و در برابر گازهایی چون اوزون و اکسیژن نیز نفوذناپذیر است و احتمال زنگ‌زدگی پایینی دارد. به‌علاوه در بازه دمایی گسترده‌ای قابل‌استفاده است. تمام این موارد، کائوچو را به‌عنوان بهترین گزینه برای روکش کردن تسمه نقاله به منظور ایجاد مقاومت معرفی می‌کند؛ اما ازآنجاکه این ماده، بسیار گران‎قیمت است، بسیاری از تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند که از موادی دیگر که قیمت پایین‌تری دارند، به منظور ایجاد مقاومت در تسمه نقاله استفاده نمایند.

کاربرد های تسمه نقاله ضد اسید و ضد روغن

کاربردهای تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن)

در برخی صنایع، محیط کارخانه پر از بخارهای اسیدی است و یا اینکه مواد، آغشته به اسید، روغن و دیگر مایعات خورنده هستند. استفاده از تسمه نقاله‌های معمولی در چنین مکان‌هایی کار صحیحی نیست؛ زیرا تسمه نقاله پلاستیکی ساده و یا حتی فلزی ممکن است در اثر تماس با چنین موادی به‌سرعت و یا به‌آرامی دچار تغییرات و فرسودگی شود. راه چاره، استفاده از تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن) در چنین شرایطی است.

یکی از صنایعی که بیشترین بهره را از تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن) می‌برد، صنایع بهداشتی است. استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی به منظور تولید مواد پاک‌کننده و دیگر مواد بهداشتی باعث می‌شود که تولیدکنندگان به استفاده از تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن) در چنین محیط‌هایی روی‌آورند. علاوه بر صنایع بهداشتی، در برخی صنایع غذایی نیز تسمه نقاله ضد اسید مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین در برخی واحدهای تولیدی قطعات نیز به دلیل استفاده از مواد چرب و روغن‌ها، از تسمه نقاله ضد اسید (ضد روغن) استفاده می‌شود.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید