دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله الواتور

تسمه نقاله الواتور یکی از انواع پرکاربرد تسمه نقاله‌ها است که در صنایع متعددی به کار گرفته می‌شود. این نوع تسمه نقاله خود نیز در انواع مختلفی تولید می‌شود. ویژگی مهم تسمه نقاله الواتور این است که در محیط‌های شیب‌دار و به منظور انتقال مواد به سمت بالا به کار می‌رود. در ادامه در مورد این نوع تسمه نقاله و کاربردهای مختلف آن، اطلاعات بیشتری را در اختیار شما خواهیم گذاشت، برای دریافت کاتالوگ، استعلام قیمت و خرید انواع تسمه نقاله با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

ویژگی‌های تسمه نقاله الواتور

این نوع تسمه نقاله در دو نوع لاستیکی و برزنتی تولید می‌شود. درواقع در تسمه نقاله‎‌های الواتور، این لایه‌های رویی و زیرین هستند که تفاوت‌ها را به وجود می‌آورند. در این تسمه نقاله‌ها، این لایه‌ها می‌توانند از جنس لاستیک و یا برزنت باشند. جنس لاستیک تسمه نقاله الواتور باعث می‌شود که وزن تسمه نقاله نسبت به نوع برزنتی تا حد زیادی کاهش یابد. به‌علاوه، ضخامت تسمه نیز کمتر می‌شود. این دو عامل باعث می‌شوند که تسمه نقاله الواتور موارد استفاده بیشتری پیدا کند. علاوه بر این، در نوع لاستیکی، تسمه نقاله الواتور استحکام بیشتری دارد و در برابر خوردگی و کشش، بسیار مقاوم‌تر است.

تسمه نقاله‌های الواتور اساسا برای انتقال مواد به سمت بالا و یا پایین و به شکل شیب‌دار مورداستفاده قرار می‌گیرند و بر همین اساس می‌توان آن‎ها را یک نوع بالابر نیز در نظر گرفت. این نوع تسمه نقاله، این ظرفیت را دارد که مواد را تا ارتفاع 50 متر بالا ببرد. البته با توجه به نیاز صنعت، تسمه نقاله الواتور در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. این تسمه نقاله‌ها می‌توانند دارای عرضی برابر 18 تا 220 سانتی‌متر باشند که البته عرض معمول آن‌ها 140 سانتی‌متر است. تسمه نقاله الواتور می‌تواند دارای طولی معادل 200 متر باشد. به همین جهت، این نوع تسمه نقاله این قابلیت را دارد که در صنایع سنگین نیز به کار گرفته شود. البته در صنایع سنگین با زاویه شیب 45 درجه از تسمه نقاله آجدار V شکل استفاده می‌شود.

بررسی کاربردهای تسمه نقاله الواتور

کاربردهای تسمه نقاله الواتور

تسمه نقاله‌های الواتور لاستیکی و برزنتی به جهت استحکام قابل‌قبول و طول عمر بالا در صنایع متعددی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این تسمه نقاله‌ها این قابلیت را دارند که مواد را در طول یک مسافت زیاد و البته به‌صورت شیب‌دار منتقل کنند. این ویژگی باعث تمایز این نوع تسمه نقاله نسبت به بسیاری از انواع دیگر تسمه نقاله‌ها شده است و به‌عنوان یک مزیت مهم لحاظ می‌شود. در صنایع غذایی ازجمله کارخانه‌های آردسازی، نمک و چای، بسیار از این نوع تسمه نقاله استفاده می‌شود.

علاوه بر صنایع غذایی در کارخانه‌هایی که بایست مواد را بار کرد نیز از نوع تسمه نقاله الواتور استفاده می‌شود. ازجمله این صنایع می‌توان به کارخانه‌های مصالح ساختمانی مانند سیمان اشاره کرد. تسمه نقاله الواتور علاوه بر بار کردن کیسه‌های سیمان می‌تواند در انتقال کیسه‌ها از مکانی به مکان دیگر نیز مورداستفاده قرار بگیرد. از دیگر محیط‌هایی که در آن‌ها از تسمه نقاله الواتور استفاده می‌شود، می‌توان به معادن اشاره کرد. ویژگی تسمه نقاله الواتور در انتقال مواد به سمت بالا باعث شده است که به وسیله‌ای پرکاربرد در معادن تبدیل شود. تسمه نقاله الواتور در مکان‌های دیگری مانند کارخانه‌های زغال‌سنگ و مواد شیمیایی نیز به کار گرفته می‌شود. از دیگر تسمه نقاله‌های پرکاربرد در صنایع می‌توان به تسمه نقاله pvc و تسمه نقاله استیل کورد اشاره کرد.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید