دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
دفتر تهران : ۰۲۱۹۱۰۹۰۰۸۳ دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۲۳۶۸۰۸۳
Info@Pinion.ir
خرید مطمئن
گواهی اصالت کالا
انتخاب صحیح
قیمت رقابتی کالا
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب

تسمه نقاله مواد غذایی

تسمه نقاله‌ها در سیستم توزیع صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این صنایع، صنایع مواد غذایی است. از آنجا که در صنایع غذایی، برخی از مواد، بدون بسته‌بندی و روکش هستند، رعایت نکات بهداشتی اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. به همین جهت در این صنایع، تسمه نقاله‌هایی به کار گرفته می‌شوند که با استفاده از برخی متریال خاص ساخته شده‌اند. درواقع هر نوع تسمه نقاله‌ای نمی‌تواند در این صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه با تسمه نقاله مواد غذایی (مواد فله ای) و کاربردهای مختلف آن بیشتر آشنا می‌شویم. برای شناخت دیگر تسمه نقاله‌هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند به صفحه انواع تسمه نوار نقاله مراجعه فرمایید.

پینیون عاملیت فروش تسمه نقاله مواد غذایی در کشور

ویژگی‌های تسمه نقاله مواد غذایی

تسمه نقاله مواد غذایی (مواد فله ای)، تسمه نقاله‌ای است که در صنایع غذایی و برخی صنایع مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که این نوع تسمه به منظور انتقال مواد فله‌ ای ساخته شده است، می‌توان از آن در صنایعی غیر از صنایع غذایی که مواد قابل‌حمل، فله‌ ای هستند نیز استفاده کرد. به دلیل تنوع مواد غذایی، تسمه نقاله‌های مواد غذایی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. برخی تسمه نقاله‌های مواد غذایی از نوع آجدار و برخی دیگر به شکل ساده هستند و تعدادی انواع دیگر. از نوع آجدار می‌توان به تسمه نقاله آجدار گریپ و مدل ساده به تسمه نقاله استیل کورد اشاره کرد.

این تسمه‌ها با توجه به نیاز صنعت در ابعاد متفاوتی ساخته و به رنگ‌های مختلفی ازجمله سبز و آبی عرضه می‌شوند. نوار نقاله مواد غذایی (مواد فله ای) با استفاده از مواد مختلفی تولید می‌شود که از آن جمله می‌توان به پلاستیک و پی‌ وی‌ سی اشاره داشت. معمولا در صنایع غذایی، مواد فله‌ای قابل‌ حمل، چندان سنگین نیستند و تسمه نقاله‌ها زیاد تحت فشار قرار نمی‌گیرند، از همین رو تسمه نقاله‌های مواد غذایی از استحکام متوسطی برخوردارند. از ویژگی‌های مهم نوار نقاله مواد غذایی (مواد فله ای) می‌توان به خواص ضد خوردگی، نچسب بودن و عدم واکنش با برخی مواد شیمیایی و خوراکی اشاره کرد.

زمانی که در مورد تجهیزات صنایع غذایی صحبت می‌کنیم، مسئله بهداشت جزو موضوعات مهم است. تسمه نقاله‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در تولید و استفاده آن‌ها باید نهایت دقت را به عمل آورد. گاهی اوقات حتی برخی از مواد غذایی حمل ‎شده توسط نوار نقاله مواد غذایی (مواد فله ای) به‌طور مستقیم به دست مشتریان می‌رسند. می‌بینیم که مسئله بهداشت و رعایت استانداردهای مربوطه در مورد تسمه نقاله‌های مواد غذایی بسیار با اهمیت است. ازجمله مواد غذایی که رعایت استانداردهای بهداشتی در حمل‌ونقل آن‌ها بسیار مهم است، پنیر و دیگر مواد لبنی هستند. نوار نقاله مواد غذایی مورد استفاده باید دارای تمام استانداردهای لبنی مرتبط باشد.

کاربردهای نوار نقاله مواد غذایی (مواد فله ای)

کاربردهای نوار نقاله مواد غذایی (مواد فله ای)

خصوصیات مواد غذایی باعث شده است در صنایع غذایی از تسمه نقاله‌هایی با ویژگی‌های خاص استفاده گردد. برای مثال در برخی از واحدهای تولیدی خوراکی، مواد قابل‌ حمل بسیار چرب هستند و تسمه نقاله باید ضد چربی و روغن باشد. برخی از انواع تسمه نوار نقاله‌های مواد غذایی که از جنس پی‌ وی‌ سی هستند، از این ویژگی برخوردارند و در برابر چربی و روغن‌ها نفوذ ناپذیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه به صفحه فروش تسمه نقاله pvc.

همچنین برخی از تسمه نقاله‌های مواد غذایی از جنس پلاستیک نچسب هستند که به منظور استفاده در برخی صنایع غذایی، گزینه بسیار مناسبی‌‎ هستند. در تعدادی از نوار نقاله‌های مواد غذایی، تنها از روکش‌های نچسب استفاده می‌شود که البته این نوع تسمه نقاله‌ها نیز می‌توانند به‌خوبی پاسخگوی نیازهای صنعت مورد نظر باشند. ازجمله صنایع غذایی که در آن‌ها از تسمه نقاله مواد غذایی (مواد فله ای) استفاده می‌شود، می‌توان به صنایع گوشت و مرغ، شیرینی‌پزی، صنایع آردسازی و صنایع لبنی اشاره کرد. برای خرید تسمه نقاله لاستیکی کافیست به لینک درج شده مراجعه فرمایید.

برای هر چه بهتر شدن پینیون در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.

2.7/5 - (4 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید